IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дали вреди да се биде добар?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали вреди да се биде добар?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 118>
Автор
Порака
Tiger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 16:02
И вреди и не вреди...
Кон врв
katerina22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katerina22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 03:58
Не дефинитивно и покрај се светот е не благодарен
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 07:33
Dobriot biva najcesto natrten, omalovazen i ograben...dobrio ne pravi takvi raboti, nego samo mu pravat...bidi dobar...da bides siluvan sekoj den, ne e taka loso koga ke se naviknes
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 11:16
Pobrzo ke ostaris,kosata ke ti obeli i ke dobiesh bori na liceto.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
alexa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 261
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alexa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 23:50
Jas sum definicija za dobra licnost.
Najveci covek uvek ostaje dete
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 19:19
Originally posted by fragola fragola напиша:

Pobrzo ke ostaris,kosata ke ti obeli i ke dobiesh bori na liceto.



Jas sum takov uste koga vlegov vo pubertet  смеење
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 21:22
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

A sto e ustvari definicija za dobar....????Za mene drugar mi e dobar.. car... .. nema zbor...Ama za nekoi ne e...Taka velat... I sea ...збунетостзбунетост


Се согласувам. Што значи да се биде добар???
По икс примери сум видела дека премногу добар може да значи и наивен, а тоа пак може да значи и глуп.
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2008 во 00:34
Ke sfatat kolku si dobar i kolku vredish,otkako ke te "pretepaat".
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2008 во 00:37
da vredi- site ke bea dobri !

Изменето од invader - 03.Август.2008 во 00:37
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!
Кон врв
big kiss Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај big kiss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2008 во 04:13
hmmmmmmm,DA
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2008 во 08:27
Ne e loso da bides dobar. Na pr. "Dobar e*ac "
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 12:15
cesto pati gi mesame poimite
          dobar i slab
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 12:21
dobar covek ne znaci deka e slab vo karakter...
i uste ednas ce recam, toa se zavisi od karakterot, covek koi e dobar nikogas nema da bide los, a losite nikogas nema da smenat "stranata" i da bidat dobri, toa e karakter, toa e vo krvta, kako volkot sto go menuva vlaknoto no nikogas karakterot, taka e i so covekotголема%20насмевка
 
DA, vredi da bides dobar!
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 12:54
pred desetina godini, drugar mi si ja donese vo drustvoto devojka mu, malo, slatko, naivno devojce, koe celo vreme ne' slusase i se smeskase, edvaj da i go imavme cueno glasceto.
Toj ja vikase dusicka, pa i nie site ne ja vikavme po ime, tuku "dusicka"
 
arno ama...na dusickata tatko i bil zasluzen clen na vladeackava partija, pa mu ja stavija kerka mu direktorka na edna vazna institucja so koja jas redovno sorabotuvam.
iskrsna problem od nikade, pa otidov da ja posetam.
mnoooogu i bese udobno vo direktorskata fotelja, muceto stisnato, a noseto prcasto i bese zakaceno so kuka na edno oblace.
"dusickata"mi kaza deka do sega bilo kako bilo, od sega natamu, kje se pocituva red i zakon, a pri toa mi se obrakjase po prezime.
 
jas gi okokoriv ocite od iznenaduvanje, a dolnata vilica tolku mi padna, sto posle morav da ja stavam na mengeme za da ja vratam na mestoнамигнување
 
za vakvi dusicki, baba mi vikase, "ispod mira, trista vira"
 
demek, muabetot mi bese....dusickata voopsto ne bila dobricka kako nie sto mislevme, tuku samo se cuvstvuvala inferiorno
 
drugarice i drugovi, ne mesajte dobar i slab!!!
 
 
 
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 118>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.