IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Хороскоп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хороскоп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4849505152 157>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 15:07

Риби се врати на своето место

-”Тебе, Риби, јас ти ја предавам најтешката од сите задачи. Јас сакам да го собереш сето човечко страдање и да ми го дадеш Мене. На крај, твоите солзи треба да станат мои солзи. Страдањето, кое ќе го почувствуваш е резултат од човечкото неразбирање на Мојата Идеја. Ти треба да му понудиш на човекот разбирање и сомилост, за да може тој да се соочува со проблемите повторно и повторно. За таа најтешка задача, јас ти го давам и најголемиот подарок. Ти ќе бидеш единственото од сите мои дванасет деца кое ќе ме разбере. Но тој дар на Разбирањето е само за тебе, Риби, зошто кога ќе се обидеш да го пренесеш тоа на луѓето, тие нема да те слушаат и разбираат”.

баш така и е.тага

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 15:17
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

jas sum tvrdoglaven ama iskren ljubovnik DEVICA...........pod znak pojma neam...........


PS: mikus.auu riba ...tie se malce slaknati.a dupla............leleeeeeeeeeeeeeeeeeeee

луге дај не зезајте бе...ја сум тродупла и во знак и во подзнак и во месечина тагатагатага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 17:18
Originally posted by snegulka snegulka напиша:

Беше еден убав пролетен ден кога Бог ги собра своите дванаесет деца и во секој од нив го посеа семето на човечкиот живот. Едно по едно, секое од децата доаѓаше да си го земе подарокот...



-”Тебе, Лав, ја ти овозможувам да го претставиш Моето
Дело пред целиот свет, во целиот негов сјај. Но, треба да внимаваш на својата гордост и да запомниш, дека тоа е Мое Дело, а не твое. Ако тоа го заборавиш, луѓето ќе те мразат. Има многу радост во исполнување на работата која ти ја давам, се разбира, ако ја завршиш добро. Затоа, тебе ти го давам подарокот на Честа.



... ...

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 20:59


-”Тебе, Терезија, јас ти ја определувам мисијата да им служиш на другите, и со тоа човекот да биде разумен и добар во однос со другите. Да го научиш на соработка, но и да ги гледа реакциите од своите постапки кај другите луѓе. Јас ќе те поставам секаде кадешто има несогласувања, а за твоите напори ќе те дарам со Љубовта”.

...zarem ova ne e ziva vistina...zarem ova ne  e mojata misija...aj sega nekoj neka ne me slusha... smee  li sega nekoj da bide ne razumen...nema takov na forumov... mamamd site milicki si ja slushaat....големо%20гушкање....




Изменето од mamamd - 05.Јули.2008 во 20:59
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 21:45
...Vaga si e Vaga...задоволство
Кон врв
Tiger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 12:16
Не верувам во хороскоп...можеби нешто онака ке ти погодат и мислиш дека е некоја виша сила...ма не е точно,мижи асан да ти баам...како е можно на милиони риби,стрелец.лав итн...за да им се погоди се?
п.с. не верувам во хороскоп
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 14:08
 Водолијата се врати на своето место.

-”Тебе, Водолија, јас ти ја давам концепцијата на иднината, и со тоа човекот да гледа и нови можности. Ти ќе страдаш од самотија, зошто јас нема да ти дозволам да ја присвоиш Мојата Љубов. Но, бидејќи ќе го натераш човекот да биде отворен кон подобра иднина, јас ти го давам подарокот на Слободата, и на тој начин, во својата слобода, да продолжиш да служиш на човештвото кое има потреба од тебе”.

da da na^^magnet sum si za luge so "problemcinja" ....
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
Haker_mk_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Haker_mk_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2008 во 13:53
Не верувамзамисленост
G.G. King
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 21:39
Не.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 22:10
Не
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 22:11
Vo natalna karta da голема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 22:13
Ne

Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 23:38
Pa dobro, ne mora ova da se odnesuva na dneven horoskop,tuku na slicnosti pomegu luge so ist znak, kako i za natalna karta
A closed mouth catches no flies
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 23:39
па ја за натална карта реков голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4849505152 157>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.