IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - idiFOTOvidi izlozba
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

idiFOTOvidi izlozba

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 22:57
Dobro lugje, ajde napravete mukaet, pa objavete gi nagradenite sliki ovde za da mozhat site da gi vidat... neli ova beshe izlozhba na idividi fotografii ? Znachi dobro bi bilo site chlenovi na ova drustvo da gi vidat fotografiite sto ovaa godina bea najmnogu boduvani.

Mozhe da se napravi toa ?
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:05
Originally posted by MissMurder MissMurder напиша:

Coolio,diskutiravme prethodno,deka slikata na Aleksandar e najverojatno po greska ispecatena збунетост
Dobitnik na 3toto mesto e "Monotonija"

 
eee ne znaev deka e po greska, no ete gledate kako se primetuvaat greskite hehe zdravje do narednata izloba :)
koj znae dali vo opsto ke ucestvuvam :(
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:10
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Dobro lugje, ajde napravete mukaet, pa objavete gi nagradenite sliki ovde za da mozhat site da gi vidat... neli ova beshe izlozhba na idividi fotografii ? Znachi dobro bi bilo site chlenovi na ova drustvo da gi vidat fotografiite sto ovaa godina bea najmnogu boduvani.

Mozhe da se napravi toa ?


Зоки, пробај овде
http://idividi.com.mk/
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:11
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:46
Bobi a drugite 3 nagradi bea od strana na "Foto Akcija" ?
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 00:16
Da :голема%20насмевка Moz_Pos e 1 mesto голема%20насмевка 
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 00:29
Ajde togash postirajte gi ovde SITE nagradeni, da ne shetame vamu-tamu... a potrebno ni e i da imame nekakov pokompleten rekord od ovaa manifestacija na edno mesto. Sepak se raboti za istoriski moment.

Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 13:27
Ja gubi smilata digitalno ,vaka na razli4ni monitori razli4no se gleda...
Printot e soodveten so poentata na slikata, tamu navistina moze da se poglednat "svelosni akordi"...

Zatoa shto postojat 4lenovi koi ne mozat da go vidat printot, postuvam 'eftin' supstitut  samo kolku da se ima mala pretstava za shto se raboti...



Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 13:56
Blagodaram.
Кон врв
whoeverest Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај whoeverest Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 16:09
Ајде, да дадам и јас мој коментар за изложбава.

Како прво, отидов со намера да гледам фотки на принт што сум ги гледал само на монитор, да се подружам, да видам како поминува првата изложба на идивиди. Кога дојдов и се поздравив со сите, бев обавестен дека има мои принтови на изложбата, што многу ме израдува! Бев како изгубен со насмевка од уво до уво поради фактот дека е прв пат нешто мое да биде изложено. Секако, за тоа треба да му се заблагодарам на Андон Давчев, бидејки тој се нафати да објави фотографии кои му се допаднаа иако не влегоа по бодови во првите 150. Уште еднаш, фала му за тоа.

Како и да е, од кога ми помина првичната еуфорија, приметив една работа која ме разочара. Од сите објавени фотки, само моите и оние на Мартин Димитриевски ака. hypertech (и на уште една типка, не ми текнува јасно која) беа без ливче под нив да укажат на тоа кој е автор на истите фотографии. Не ми беше јасно и сеуште не можам да си ја објаснам причината за истото. Сепак, имаше луѓе кои застануваа и ги разгледуваа овие фотографии, незнаејки чии се.

Истава работа беше проследена од бројни коментари од оние кои ми ги знаат фотографиите и ја посетија изложбата, што всушност и ме натера да побарам логично објаснување за пропустот. Сите беа изненадени и до некаде револтирани поради ова, па мислам дека должиме објаснување. Кој се чувствува компетентен да ми одговори, нека го направи тоа.

Поздрав до сите фотографи на изложбата, како за прва ИДИВИДИ изложба воопшто не беше лоша среќа.

Поздрав, Андреј Т.


Изменето од whoeverest - 22.Септември.2007 во 16:10
I'm so broke I can't pay attention!
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 19:19
Bobi a za koja slika dobiv jas nagrada?!   
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 21:02
Bev deneska povtorno da ja razgledam izlozbata na raat.
Stvarno vidov nekolku fotografii od nekoja si Stela sto voopsto ne e na sajtov? Mene bi mi bilo sram taka da se ufrlam vo shema голема%20насмевкацрвенеење
I vidov deka portretot za koj sto Parki se buneshe (Isabelle) go nema? Trgnata e. Fali edna vo toj red a ja imase zavcera голема%20насмевка
Na Andrej edna fotografija e potpisana edna ne.Andrej neznam ni ti kako se ufrli?E vrskadziiголема%20насмевка
Ozoglasenata i izgrev na 1600m na Martin Dimitrievski koi vlegoa vo krugot na izbrani gi nema a vo zamena za niv gi ima reakcija (65boda) i babata
Nisto ne mi e jasno,ili se mi e jasnoхипнотизиран






Кон врв
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 21:20
Ако на таа Стела толку и значи во животот да има изложено фотографија, нека и биде!
А за Isabelle на Горан и подобро што ја тргнале затоа што не беше во пристојна резолуција. Има уште неколку такви кои треба да се тргнат,а кои го девалвираат и авторот и изложбата и организаторот.... ама веќе е доцна. ...само ете нека биде добра лекција за наредните изложби
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 22:32
Originally posted by Dimo Dimo напиша:

Bobi a za koja slika dobiv jas nagrada?!   


Ако се сеќаваш на онаа црвената со сонцето и детето со топка на плажа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.