IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Цинкатор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цинкатор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 23:04
dobrite drugare si gi delat devijkite
Кон врв
molly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај molly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 02:24
Originally posted by Mr.Trump Mr.Trump напиша:

dobrite drugare si gi delat devijkite
 
ova kao neso da ostane u drustvoлутиналутиналутиналутина
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 08:49
Ili u familija
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 02:41
ne znam dali bi kazala.
mozebi ako sum 100% sigurna ke recham neshto od okolu ama ne znam, do sega ne sum kazala za takvo neshto bidejki informacijata ne bila sigurna, ne sum videla so svoi ochi pa da kazuvam, a t da sum videla ne veruvam deka ke mozam takvo neshto da kazam nekomu...i dali voopshto imam pravo da im se mesham vo zivotot...neka si pravat sho sakaat(najverojatno)

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 11:09
sekako deka ke kazam,ne mozam nesto takvo da krijam,moze so toa ke ja\go povredam,no mora da znae so kakov\kakva si ima rabota!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 12:24
Uf, normalno deka ke kazam! изненадувањелутинаKoga bi doznala takvo nesto, ne bi mozela potoa da bidam licemerna so mojot prijatel/ka i da prodolzam da se druzam kako nisto da ne bilo!.. Sekoj bi trebalo da znae so kakov covek e vo vrska, a dali potoa ke prezeme nesto po toj osnov, toa si e negov problem, moe e da kazam! Pritoa trgnuvam od pretpostavkata deka koga mene partnerot bi me izneveruval, bi mu bila blagodarna na sekoj sto ke ima doblest toa i da mi go kaze i tuka nema mesto za nikakvo lutenje (ako e od dobronameren prijatel)! A ako mi se naluti,.. pak e negov problem! Sekoj si go zivee zivotot po svoi ubeduvanja! Vazno mene ke mi e cista sovesta!..намигнување
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 12:30
ne kazuvam i ne me zanima vrskata nivna
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 14:37
На другарка ми сигурно би и кажала, зошто знам дека би сакала таа да ми каже ако јас се најдам во таква ситуација, освен тоа сигурно е подобро од мене да дознае отколку од некои злобни озборувачи. А ако таа изневери, ќе пробам да ја убедам да му каже, ако не сака на крајот на краиштата нејзина врска е...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:04
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Bev slucaen svedok, mu kazav, sega veke ne sme dobri prijateli, a oni se seuste zaedno


...eh, ova e nazalost ziva vistina...isto i mene mi se ima deseno...od togash dvajcata begaat ko popareni od mene, a bashka moz da te napraam podsvesno deka si im ljubomoren, toa ti e isto koa ke otidesh kaj nekoi roditeli da im akazash indirektno deka nivnoto dete u malo se druzi so narkosi, ke te napraam budala i ke begaat od tebe samo za da ja prikrijat surovata vistina...sho da praish brat, kaj sho ima luge ima i govna...nikad vishe ne bi se meshal u takvo nesho...not sum novinar nit pa me interesira, koj sho saka neka si prai...ich ne se zamaram so nisho takvo, ako mene mi e drugar nek mi bide, ama curata negova nema da mi bide sekako drugarka, zatoa i da vidam ne kazuem...
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:51
aj druga situacija: Ne kazuvate, si kutite, po nekoe vreme se odkriva taa rabota, no od druga strana, Drugarot/drugarkata doaga kaj vas da se isplace, vi kazuva, a vie velite, ZNAM, od damna znam no ne sakav da ti kazam, strav mi bese da ne mi se nalutis mene, pa da te izgubam kako drugar / drugarka! Vo toj moment ja gubite taa tosba...

Posto sekogas sum iskrena, bi kazala, nasledicite sto bi mozele da bidat si gi znam, ili ke bidam iskrena i ke kazam ili ke si kutam i ke me jade sovesta!

Toa e zivotot!! Da e ednostaven, ne bi bil zanimliv....
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 20:31
Originally posted by seka seka напиша:

aj druga situacija: Ne kazuvate, si kutite, po nekoe vreme se odkriva taa rabota, no od druga strana, Drugarot/drugarkata doaga kaj vas da se isplace, vi kazuva, a vie velite, ZNAM, od damna znam no ne sakav da ti kazam, strav mi bese da ne mi se nalutis mene, pa da te izgubam kako drugar / drugarka! Vo toj moment ja gubite taa tosba...

Posto sekogas sum iskrena, bi kazala, nasledicite sto bi mozele da bidat si gi znam, ili ke bidam iskrena i ke kazam ili ke si kutam i ke me jade sovesta!

Toa e zivotot!! Da e ednostaven, ne bi bil zanimliv....


...sho ima veze, pak ke mu se javish, i ke go zapoznaesh so nekoja cura, bashka ako doshol da plache kaj tebe, pak ke doe da plache bitno e da mu daesh krila malce, ne da go sechesh od start...imashe eden sluchaj za eden moj poznanik,  taka kao sho vikash,... prva mu beshe curava i normalno se zaljubil do ushi sve, posle go otkachi curata on propadna i koa go opushtivme nie so izlaganje proba druga i stana zverka sea, vikashe kolku sum bil glup sho sum plachel po nea, abe ova bilo raj na zemjata u Skopjevo...curi pleva...koja od koja poslatki...e toa...голема%20насмевка
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 22:17
Во тие случаеви обично накраj испага дека "посредникот ни е г...."

Изменето од pagane - 24.Септември.2009 во 22:17
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 23:21
Не кажувам, ќе испадне дека јас сум им ја растурила врската (бракот) нека%20ти%20е%20срам
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 01:39

Два пати сум кажала и два пати сум се зафркнала на другар дека лисицата опасно го мати а негов одговор беше: тебе да не ти е криво што е поубава од тебе ( а таа мрсул да не фрлиш на нејзе) и на една другарка која сакав да ја спасам од агонијата зашто постојано кукаше како сумња дека типот се прави парче со други. После ја крива а они арни. Си мислам -шетајте бе, не сте вредни за замарање, варајте се, така ви треба,ваша работа.

После ова за никој веќе не ми беше гајле. На моја многу добра другарка долгогодишниот и дечко ја вараше, ама она последна дозна.
Знаев од сам почеток, ама ја остаив да си дознае сама и никогаш не и кажав дека знаев.
Интересна работа они раскинаа и пак се смирија после некоја година.
Значи- држи се подалеку од туѓите проблеми, зашто ти ќе испаднеш лошиот. Луѓето се такви, стално бараат да им биде некој крив, ама пошто неможат по магарето па ќе удрат по самарот.
Мило ми е што си гледав сеир цело време и уста не отворив.
 
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.