IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Зш мажите се покрути емоцијон. од жените
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зш мажите се покрути емоцијон. од жените

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
Автор
Порака
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 17:00
аплауз za gorniot post
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 17:01
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Zatoa sto od mali gi trujat so ona-ti si masko,ti ne smees da places,maskite ne placat!


...Irenica, aj ne plachi sea...tvoe mislenje si e ova samo i nishto poveke...плазење
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 17:56
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Zatoa sto od mali gi trujat so ona-ti si masko,ti ne smees da places,maskite ne placat!

tocno taka.............taka se vospitani od mali,da ne ja pokazuvaat svojata vnatresnost...............abe turskovo,epten ni gi zafrknalo balkanskive mazi................ .............fala mu na boga ima nekoi koi se oporaveni...........
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 18:17
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

аплауз za gorniot post


Blagodaram za razbiranjeto!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 18:18
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Zatoa sto od mali gi trujat so ona-ti si masko,ti ne smees da places,maskite ne placat!
...Irenica, aj ne plachi sea...tvoe mislenje si e ova samo i nishto poveke...плазење


Pa jas vo poveke postovi rekov deka kazuvam moe mislenje i ne se obiduvam nekomu da mu go nametnam!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 18:19
Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Zatoa sto od mali gi trujat so ona-ti si masko,ti ne smees da places,maskite ne placat!

tocno taka.............taka se vospitani od mali,da ne ja pokazuvaat svojata vnatresnost...............abe turskovo,epten ni gi zafrknalo balkanskive mazi................ .............fala mu na boga ima nekoi koi se oporaveni...........


Sekoja cest na isklucocite neli.Zalno e sto turcite otidoa napred,a nasive ostanaa so starite naviki
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 00:14
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Zatoa sto od mali gi trujat so ona-ti si masko,ti ne smees da places,maskite ne placat!

tocno taka.............taka se vospitani od mali,da ne ja pokazuvaat svojata vnatresnost...............abe turskovo,epten ni gi zafrknalo balkanskive mazi................ .............fala mu na boga ima nekoi koi se oporaveni...........


Sekoja cest na isklucocite neli.Zalno e sto turcite otidoa napred,a nasive ostanaa so starite naviki


...naveduesh na svoe mislenje vo postot...плазење
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 00:17
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Zatoa sto od mali gi trujat so ona-ti si masko,ti ne smees da places,maskite ne placat!

tocno taka.............taka se vospitani od mali,da ne ja pokazuvaat svojata vnatresnost...............abe turskovo,epten ni gi zafrknalo balkanskive mazi................ .............fala mu na boga ima nekoi koi se oporaveni...........


Sekoja cest na isklucocite neli.Zalno e sto turcite otidoa napred,a nasive ostanaa so starite naviki
...naveduesh na svoe mislenje vo postot...плазење


Ne naveduvam ,toa samo ti pogresno me tolkuvas
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 01:29
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Zatoa sto od mali gi trujat so ona-ti si masko,ti ne smees da places,maskite ne placat!

tocno taka.............taka se vospitani od mali,da ne ja pokazuvaat svojata vnatresnost...............abe turskovo,epten ni gi zafrknalo balkanskive mazi................ .............fala mu na boga ima nekoi koi se oporaveni...........


Sekoja cest na isklucocite neli.Zalno e sto turcite otidoa napred,a nasive ostanaa so starite naviki
...naveduesh na svoe mislenje vo postot...плазење


Ne naveduvam ,toa samo ti pogresno me tolkuvas


...ne te tolkuvam pogreshno, te naveduvam na prav pat...плазење
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 01:38
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Zatoa sto od mali gi trujat so ona-ti si masko,ti ne smees da places,maskite ne placat!

tocno taka.............taka se vospitani od mali,da ne ja pokazuvaat svojata vnatresnost...............abe turskovo,epten ni gi zafrknalo balkanskive mazi................ .............fala mu na boga ima nekoi koi se oporaveni...........


Sekoja cest na isklucocite neli.Zalno e sto turcite otidoa napred,a nasive ostanaa so starite naviki
...naveduesh na svoe mislenje vo postot...плазење


Ne naveduvam ,toa samo ti pogresno me tolkuvas
...ne te tolkuvam pogreshno, te naveduvam na prav pat...плазење


Auuu milo well-ce ,blagodaram od srce sto me naveduvas na prav pat A jas zabludena
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 11:14
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

ZOSTO MAZIVE OVDE NA BALKANOV SEUSTE CVRSTO SE DRZAT DO STEREOTIPOT DEKA KOLKU POVOZDRZANI SE EMOCIONALNO.. VO SMISOL NE ISKAZUVAAT MNOGU CUVSTVA PREMA SVOJATA DEVOJKA, ZENA DECA VO JAVOST DEMEK TOLKU SE POVEKE JAKI MUSKARCINI I DOSTOJNI ZA POCIT VO OCITE NA DRUGITE MAZI NIVNI DRUGARI POZNANICI I SL.
DEKA KOLKU SE POVOZDRZANI EMOCIONALNO TOLKU SE POCVRSTI KARAKTERI I POJAKI NA NADVORENITE ZIVOTNI UDARI I SPOSOBNI DA GO IZDRZUVAAT SEMEJSTVOTO KOE STO GO STVORILE....

OVA E SVOJSTVENO SAMO ZA NASIVE MAZI OVDE NA BALKANOV

NA ZAPAD RABOTITE SE MNOGU POINAKVI EVE KAKO ZA PR. KE ZEMAM ZAPADANJACKI TATKO KOJ STO NE SE SRAMI SVOJOT SIN DA GO POKRIE I DA GO BAKNE ZA DOBRA NOK...OVDEKA TOA NIKOGAS NE MOZE DA SE SLUCI IMA I DRUGI PRIMERI NE E SAMO OVOJ PA KOMENTIRAJTE


Е то ти не е точно баш!!!!
Е кај мене во друштво сите сме другарчињава изгледа по твое западњаци, а по нашки папучарчиња. а?? Да си го поставиш детето пред се, тоа е нормално за мене.
Па колку приказни јас сум кажувал навечер за пред спиење, па колку ноќи непреспани затоа што било болно со температура итд итд. Стереотипите за балкански машки се повеќе во главите на некои жени,отколку што ставрно ги има, ми се чини мене, можеби си грешам, јас кутриот!!!!1

А за емоционално кој се повоздржани, е баш вака мене ми се гледа дека некои жени се исто крути емоционално како и некои машки!!! А подалеку бегај од емоционално воздржана жена!
Машкото ајде демек се прави нешто пред другите ко јак маж и тооо, ама жената што е таква што таа покажува!!!
А дека има повеќе такви машки, тоа да, се согласувам!!!

Аман више тој запад, па си имаме и ние телевизија ако не друго, па си гледаме , па се учиме и тако даље!!!
И на запад не е баш така ко што мислиш ти, ама ај, нека биде!!!1


Изменето од којсумјас - 28.Март.2008 во 11:15
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 11:24
Mazot mora da bide tvrd vo sekoj smisol zosto mekosta e kako otrov koj gi paralizira site ostanati segmenti
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 12:34
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

ZOSTO MAZIVE OVDE NA BALKANOV SEUSTE CVRSTO SE DRZAT DO STEREOTIPOT DEKA KOLKU POVOZDRZANI SE EMOCIONALNO.. VO SMISOL NE ISKAZUVAAT MNOGU CUVSTVA PREMA SVOJATA DEVOJKA, ZENA DECA VO JAVOST DEMEK TOLKU SE POVEKE JAKI MUSKARCINI I DOSTOJNI ZA POCIT VO OCITE NA DRUGITE MAZI NIVNI DRUGARI POZNANICI I SL.
DEKA KOLKU SE POVOZDRZANI EMOCIONALNO TOLKU SE POCVRSTI KARAKTERI I POJAKI NA NADVORENITE ZIVOTNI UDARI I SPOSOBNI DA GO IZDRZUVAAT SEMEJSTVOTO KOE STO GO STVORILE....

OVA E SVOJSTVENO SAMO ZA NASIVE MAZI OVDE NA BALKANOV

NA ZAPAD RABOTITE SE MNOGU POINAKVI EVE KAKO ZA PR. KE ZEMAM ZAPADANJACKI TATKO KOJ STO NE SE SRAMI SVOJOT SIN DA GO POKRIE I DA GO BAKNE ZA DOBRA NOK...OVDEKA TOA NIKOGAS NE MOZE DA SE SLUCI IMA I DRUGI PRIMERI NE E SAMO OVOJ PA KOMENTIRAJTE


Е то ти не е точно баш!!!!
Е кај мене во друштво сите сме другарчињава изгледа по твое западњаци, а по нашки папучарчиња. а?? Да си го поставиш детето пред се, тоа е нормално за мене.
Па колку приказни јас сум кажувал навечер за пред спиење, па колку ноќи непреспани затоа што било болно со температура итд итд. Стереотипите за балкански машки се повеќе во главите на некои жени,отколку што ставрно ги има, ми се чини мене, можеби си грешам, јас кутриот!!!!1

А за емоционално кој се повоздржани, е баш вака мене ми се гледа дека некои жени се исто крути емоционално како и некои машки!!! А подалеку бегај од емоционално воздржана жена!
Машкото ајде демек се прави нешто пред другите ко јак маж и тооо, ама жената што е таква што таа покажува!!!
А дека има повеќе такви машки, тоа да, се согласувам!!!

Аман више тој запад, па си имаме и ние телевизија ако не друго, па си гледаме , па се учиме и тако даље!!!
И на запад не е баш така ко што мислиш ти, ама ај, нека биде!!!1
аплаузаплаузаплаузаплаузаплауз
apce
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 18:30
Zasto se pomaterijalisti.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.