IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Очи...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Очи...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
Автор
Порака
Miyoko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miyoko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 00:36
Не велат за џабе дека „очите се огледало на душата“. Оваа реченица многу значи. Вистина можеш да ги видиш чувствата на соговорникот, ако го гледаш во очи. Гледањето во очи во соговорникот, значи дека се интересираш за разговорт, за соговорникот, дека сакаш и понатаму да разговараш, дека го цениш неговото мислење итн итн

Очите се многу специфични .. секој има различна форма, боја, големина и длабочина што можат да те маѓепсаат.
Кон врв
Анжелика Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анжелика Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 01:56
на факултет на едни вежби по психологија ни кажуваадека предолгиот контакт со очите зависи од личноста и ситуацијата. ако зборувате со некој малце страмежлив, и повлечен човек ако го гледате со многу самодоверлив упорен о директен поглед, тој ќе се почувствува многу непријатно. подобро е благ поглед, и прекини одвреме на време на погледите за да се опуштат соговорниците. затоа што никогаш не знаеме како е му е во душата на човекот.
..........
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 22:03
Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:

се што е поврзано со овој збор......кого и зошто го гледате или не го гледате во очи.....што значат тие за вас....и сл.Tongue




Ретко кој ги употрбува во вистинската смисла.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
renesansa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај renesansa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 22:13

Celosno ja prifakam izrekata deka ocite se ogledalo na dusata.Preku ocite moze da se vidi dali licnosta e umna, produhovena, ili e ogranicena.трепкање

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 11:44
аха да а па ако се плави ми се најслатки трепкање како мојот срцуштрепкањеголемо%20гушкањецрвенеењељубовтрепкањеголема%20насмевкасреќа
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 13:55
vo chetiri ochi
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Andrew Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andrew Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 14:03
Originally posted by Анжелика Анжелика напиша:

на факултет на едни вежби по психологија ни кажуваадека предолгиот контакт со очите зависи од личноста и ситуацијата. ако зборувате со некој малце страмежлив, и повлечен човек ако го гледате со многу самодоверлив упорен о директен поглед, тој ќе се почувствува многу непријатно. подобро е благ поглед, и прекини одвреме на време на погледите за да се опуштат соговорниците. затоа што никогаш не знаеме како е му е во душата на човекот.


Se soglasuvam, no zarem ocite ne se prozorcite na dusata? Tocno mozeme da znaeme kako mu e na covekot iako treba da vnimavame so ostrite pogledi koi mozat da bidat pogresno razbrani.црвенеење
Mudrosta ne e da gi izbrois kapkite od vodopadot, tuku da znaes zosto vodata kopnee po zemjata.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 22:02
Кога соговорниците се гледаат во очи ја говорат вистината.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 23:32
vo niv gledam samo vistina koja me prvi posilna...
vo mene tie gledaat strav...vo niv gledam zashtita
vo mene gledaat cudesen svet....vo niv gledam hrabrost
vo mene go gledaat najubavoto...vo niv gledam vosh*t
vo mene go gledaat najdobroto....vo niv gledam milina
vo mene gledaat ednostavnost...vo niv baram prikazna
тагаголемо%20гушкање

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2007 во 00:12
ochi,...optichki organ koj go imaat skoro site zivotinski vidovi,...za vizuelna percepcija na toa shto gi opkruzuva,..i do kade shto ti  "dobacuvaat",...

....shto tuku mi filosofirate,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2007 во 00:15

Prashanjeto e dobro-no ne e za ovaa tema.

Vo ljubov...mozebi???

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
krin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 148
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2007 во 00:20
GI VIDOV NAJZVERSKITE OCI OD NAJDRAGATA I NAJBLISKATA LICNOST,ZA ZAL....I NE E SE ISTO KAKO VCERA,LANI A DA NE ZBORAM ZA PODALEKU
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2007 во 00:23
KOGA SE SPOMUVA POIMOT OCI

SE POTSETIV NA EDNA BABINA DEVETINA PROTIV UROCI

A GLASI


KOJ TE UROCI ,  K U R    V    OCIголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
krin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 148
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 01:42
KOI JA GOVORAT REALNOSTA,MOJOT AVATAR...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.