IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто жените се шминкаат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто жените се шминкаат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 20>
Автор
Порака
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 13:19
па стави и трета опција
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 13:21
ne
vo teorija na mikus nema treta opcija
3. opcija e samo izgovor i beganje od istinata
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 13:22
јас не бегам од вистината и кога сум дома и не излагам никаде јас имам малку шминка на мене и пак ке кажам поради самата себе а не поради било кој друг
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 13:24
mi ja UBIVAS teorijata
zamisi razmisli i biraj 1 ili 2
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 15:21
Originally posted by mikus mikus напиша:

ajde devojko sega ti
biraj od navedenite
1. se sminkam poradi mazite
2. se sminkam poradi drugi zeni

odberi pod 1. ili 2.



jas ne veruvam deka se sminkas, ama imam cuvastvo deka sakas zeni koi se pretrupani so sminka na liceto, neli?
aj priznaj 
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 15:26
abe biraj pod 1 ili 2
a i ne mi izvrduvaj mnogu

Изменето од mikus - 03.Септември.2006 во 15:27
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 15:34
oki
eve biram 1
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 15:40
mi ja UBI teorijata
no nesmeta vazno si izbra
najdobro e anketa da otvoram
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 00:13
ok, ti glasav i na anketata, samo zborot mi bese deka nema potreba da se sminkam poradi zenite, mene mi e itno da ostavam dobar vpecatok kaj mazite 
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 21:22
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

ok, ti glasav i na anketata, samo zborot mi bese deka nema potreba da se sminkam poradi zenite, mene mi e itno da ostavam dobar vpecatok kaj mazite 
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 23:04
Prirodna lepota si e prirodna, treba samo mlku smina za da se istakne uste poveke, napadno nasminkana cura moze samo na prv pogled da privleve necij popgled.. no koj bi sakal da baknuva toni pudra i sjaj za usta??
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
dalija Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 15:15
se sminkam so zadovolstvo ali nikogas ne preteruvam,normalno se zavisi od toa vo koja  situacija se naogam,za kade se msinkam,kakva mi e oblekata i sl.sakam sekogas ubavo da izgledam,pa spored toa preku den nanesuvam malce sjajce i maskara,a za navecer normalno malce pojaka sminka koja vklucuva i senki i kreon.ne se sminak za nikogo tuku za samata se*e
te sakam goceeeeee
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 15:59
 
  Se sminkam, no se e vo granicite na normalata. Ne koristam nikakvi senki za oci, samo rimel koj mora da bide kvaliteten i so posebna cetka, malce pudra, malce ruz i pastelen svetlo rozov karmin. Toa e se sto koristam.
   DIJANA
Кон врв
Lili.mk Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lili.mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 16:01
Se sminkam jas da izgledam poubavo,normalno so mala kolicina-kolku da se izrazat crtite na liceto,posebno ocite gi istaknuvam.
A se so cel da bidam posamouverena i da ima se dopadnam na mazite Wink
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.