IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни во врска со партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 15:31
ako ne si voopsto ljubomorna so pa moras da priznavas?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 15:33
Абе не сум БОЛНО љубоморна... Али има некои моменти кога сум Љубоморна(малку) и тогаш си го признавам тоа.... 

Изменето од BiG_kIsS - 05.Декември.2006 во 15:33
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 15:37
da?
toa e dobro oti
vljubomora e realen strav kon gubenjeto na pripadnosta

ako stravot e nerealen togas e medicinska ljubomora i e potrebno sledenje na pacientot

pozdrav do site pacienti
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 01:52


Изменето од ivin - 17.Декември.2006 во 14:56
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 09:35
Мојот прв беше таков. Многу го сакав. Ама едно време почнав сериозно да се гушам. И го оставив. Се најдов сама, без другарки, без никого, бидејки додека бев со него не смеев од него со никого да се дружам без негово присуство. Беше фин дечко, ама тотален фрик. Патолошки љубоморен. Ја научив лекцијата: пушти ме и секогаш ќе бидам твоја. Од тогаш не сум имала таков проблем. Не поднесувам посесивност, недоверба. Напротив, потребно ми е да имам свои пријатели, и наш и свој живот,  тој исто така, да излезе сам со другарите понекогаш, итн итн...без довербз нема - доверба! (взаемна). А без взаемна доврба дефинитивно нема Љубов.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 09:40
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Мојот прв беше таков. Многу го сакав. Ама едно време почнав сериозно да се гушам. И го оставив. Се најдов сама, без другарки, без никого, бидејки додека бев со него не смеев од него со никого да се дружам без негово присуство. Беше фин дечко, ама тотален фрик. Патолошки љубоморен. Ја научив лекцијата: пушти ме и секогаш ќе бидам твоја. Од тогаш не сум имала таков проблем. Не поднесувам посесивност, недоверба. Напротив, потребно ми е да имам свои пријатели, и наш и свој живот,  тој исто така, да излезе сам со другарите понекогаш, итн итн...без довербз нема - доверба! (взаемна). А без взаемна доврба дефинитивно нема Љубов.
 
Апсолутно преклопување со мојот личен став , и однос во љубовта со мојата сопруга . Преклопување 100%Clap
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 14:57


Изменето од ivin - 17.Декември.2006 во 14:52
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 17:06
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Мојот прв беше таков. Многу го сакав. Ама едно време почнав сериозно да се гушам. И го оставив. Се најдов сама, без другарки, без никого, бидејки додека бев со него не смеев од него со никого да се дружам без негово присуство. Беше фин дечко, ама тотален фрик. Патолошки љубоморен. Ја научив лекцијата: пушти ме и секогаш ќе бидам твоја. Од тогаш не сум имала таков проблем. Не поднесувам посесивност, недоверба. Напротив, потребно ми е да имам свои пријатели, и наш и свој живот,  тој исто така, да излезе сам со другарите понекогаш, итн итн...без довербз нема - доверба! (взаемна). А без взаемна доврба дефинитивно нема Љубов.


Clap Убаво кажано, се сложувам Clap
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
igo_19_85 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igo_19_85 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 17:40
mislam deka da od nekoi pricini
Cry
Кон врв
tragach Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tragach Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 06:07
Ne go opravduvajte postoenjeto na ljubora poradi nepostoenjeto na doverba.
Toa se dva sosema razlichni sveta, razbirate...
Nema vrska dali imame doverba vo nekogo ili ne, toa znachi zavisi od lichnosta za koja mislime.
Ljubomora ??
Toa e ona vnatreshnoto na sekoj pacient, site onie zashto, kako, kolku shto mu se vrtat vo glavata koga kje pogledne nekogo.
Toa shto nekoj sledel ili sl., znachi toj ako ljubomori dur vie ste so drushtvo i sl. znachi taa lichnost nemala prijateli, pa zashto ondak vie ste bile voopshto so nekoja takva osoba, zvuci interesno, neli ?
No, da vi ljubomori shto vie ste so drushtvo, toa stvarno zvuchi smeshno. Iskreno kazhano, begajte podaleku od takvi osobi, si ima ustanovi koi se grizhat za niv!!!
Zad sekoja vrata postoi kljuch za nea
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 10:43
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Se soglasuvam celosno so tragach deka postoenjeto na doverba i ljubomorata se sprotivni poimovi. Jas sum momentalno u vrska so eden patoloski ljubomoren tip slicen na goreopisaniot od chuchuliga,i se cuvstvuvam zarobeno kako vo magicen krug. Ne mozam da go ostavam zosto veke zaodeni sme podolgo vreme a od druga strana pak so tekot na vremeto sostojbata se vlosuva. CryToj smee da izleguva so drugarite a jas ne smeam pod izgovor deka nema doverba vo  mene. Probav da go smenam no zaludno.... se cuvstvuvam kako robinka. Ve molam ako nekoj imal ili ima slicen problem kako mojov neka pise fala mnoguConfused
 
Мила моќна девојко, имаш моќно име како што имаш и моќ во себе , сигурно многу повеќе од што мислиш или ти се чини.
Каква врска има тоа што сте заодени подолго време? Зарем нема брачни парови кои со деца, куќи, коли, имоти се разведуваат бидејки живеачката е неподнослива? Па верувај, преживуваат, и си го наоѓаат патот, слободата и мирот во понатамошниот живот.
Сега, ако твојот дечко сака се за себе, а не сака да даде ништо за другиот, ок, тоа е можеби негово „право“, или негов начин на општување со другите, со светот.  Таков е. Самата рече дека дека е взалуден обидот да го смениш.
Знаеш, секој е господар на својот живот и има право да одлучува во врска со себе што и како. Ти си таа која дозволува некој да те третира како робинка, ти ја прифаќаш таа улога и тој начин на живот. Твое основно човечко право е тоа да НЕ го прифатиш, да бидеш на страна на пауер грл, ако се почитуваш и сакаш себе си. Значи, да не бидеш со таков човек. Раскинувањето никогаш не е лесно и безболно, ама мисли на својата иднина и среќа. Тоа ќе ти даде сила. Од мене секако имаш комплетна поддршкаSmile.
Една љубовна врска постои за двајцата да се среќни, да се развиваат и взаемно поддржуваат во својот развој и како единки и како пар, а не еден да пропаѓа и тоне за другиот да живее. Тоа е се само не љубов.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 18:02
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Se soglasuvam celosno so tragach deka postoenjeto na doverba i ljubomorata se sprotivni poimovi. Jas sum momentalno u vrska so eden patoloski ljubomoren tip slicen na goreopisaniot od chuchuliga,i se cuvstvuvam zarobeno kako vo magicen krug. Ne mozam da go ostavam zosto veke zaodeni sme podolgo vreme a od druga strana pak so tekot na vremeto sostojbata se vlosuva. CryToj smee da izleguva so drugarite a jas ne smeam pod izgovor deka nema doverba vo  mene. Probav da go smenam no zaludno.... se cuvstvuvam kako robinka. Ve molam ako nekoj imal ili ima slicen problem kako mojov neka pise fala mnoguConfused
 
Мила моќна девојко, имаш моќно име како што имаш и моќ во себе , сигурно многу повеќе од што мислиш или ти се чини.
Каква врска има тоа што сте заодени подолго време? Зарем нема брачни парови кои со деца, куќи, коли, имоти се разведуваат бидејки живеачката е неподнослива? Па верувај, преживуваат, и си го наоѓаат патот, слободата и мирот во понатамошниот живот.
Сега, ако твојот дечко сака се за себе, а не сака да даде ништо за другиот, ок, тоа е можеби негово „право“, или негов начин на општување со другите, со светот.  Таков е. Самата рече дека дека е взалуден обидот да го смениш.
Знаеш, секој е господар на својот живот и има право да одлучува во врска со себе што и како. Ти си таа која дозволува некој да те третира како робинка, ти ја прифаќаш таа улога и тој начин на живот. Твое основно човечко право е тоа да НЕ го прифатиш, да бидеш на страна на пауер грл, ако се почитуваш и сакаш себе си. Значи, да не бидеш со таков човек. Раскинувањето никогаш не е лесно и безболно, ама мисли на својата иднина и среќа. Тоа ќе ти даде сила. Од мене секако имаш комплетна поддршкаSmile.
Една љубовна врска постои за двајцата да се среќни, да се развиваат и взаемно поддржуваат во својот развој и како единки и како пар, а не еден да пропаѓа и тоне за другиот да живее. Тоа е се само не љубов.



ne , ne toa e ...razbiranje i pochituvanje LOL LOL LOL
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:01
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Fala na kompletnata podrska, ne mislev deka ke mi bide do tolku tesko. CryCryCryZnam deka moram da raskinam NO NE MOZAM!!!kako da sum nesposobna da isteram bilo sto do kraj, ednostavno nemam sila da pocnuvam odnovo so bilo koj,mnogu vloziv vo vrskata mnogu zaednicki spomeni,mnogu srekni i tazni migovi pominati eden kraj drug i placel na moe ramo te molam ne ostavaj me sekogas mi vika koga ke probam da se oddalecam od nego, ednostavno nemam srce za toa, od druga strana nemam zivci da se nerviram.


E pa togash pati i kukaj po forumi ... abe devojce zivotot mozebi e samo eden ... a toj sto kuka i place ne te saka tebe tolku kolku sto se saka sebe ...i e sebicen. Nesebicnata ljubov ako gleda deka si nesrekna ke te pusti da si zamines . Aj mlada si ke naucis ...mozebiWink
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:02
girl_power..iskreno preubav sovet ti dala chuchuliga.Sum bila vo vakva situacija koga me gusheshe so negovata ljubomora, koga mu smetaa moite kratki suknichki, koga mu smeta moite drugarki, koga trebashe sekoj moment da sum so nego, se zatvoriv samo so nego a krugot pochna da se stesnuva...i rekov sega dosta e!Veruvaj posle taa vrska se osetiv slobodna, kako da pocnav od novo da disham poinaku da ziveeam...PODOBRO SPRECI NAVREME, OTKOLKU DA LECISH POSTOJANO NESTO STO E NEIZLECLIVO, TVOJOT ZIVOT NI MALKU NE ZASLUZUVA DA GO IMA TOJ VO NEGOVITE RACE.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.