IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 21:28
Во право си за жените но тие влегуваат подлабоку во кожата него тетоважите,плус тетоважата ја имаш цел живот и знаеш дека каква таква твоја е додека за жените не би кажал дека е така
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 21:41
najubavite sliki se vo galeriite
da gi ima covek doma kje se zdosadat
nema da ima ubavina vo povtorno novo otkrivanje
toa ti e slicno kako so tetovazata
prikaz za veki vekov aminiran i animiran
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:06
Ne bi se slozila za zemite ne se site rodeni so siroki zenici i golemo srce,so bi se kazalo prevarantski duh
 
 taka da ima i neeekoi sto se verni duri i kako tetovazata  ali retko


Изменето од SeXY - 20.Август.2006 во 22:07
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:43
Ретко а
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 03:30
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Ретко а
 
abe mozda e do muzot ustvari negovata sposobnost za osvojuvanje!!   slicno i kako do dobriot majstor za dobra tetovaza!!


Изменето од SeXY - 21.Август.2006 во 03:43
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 10:01
Така ке споредуваме а  Добро добро значи неможе да е до жената и до нејзините палавштини
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 17:18
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Така ке споредуваме а  Добро добро значи неможе да е до жената и до нејзините палавштини
 
Ahhhhh zavisi i do palavstinite i do kade idat istite
Кон врв
Oreska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Локација: Ireland
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oreska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 00:02
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Добар е и кинез уствари незнам кој помалиот или поголемиот
Знам дека поголемиот е мнопгу зафатен бидејки работи во бурекчилница а за малиот незнам последен пат кога го видов уште се учеше да тетовира.
Поздрав
Za pogolemiot neznam kade e ama kao so vikaat dobar e,ne sum vo mk pa neznam, ama za maliot znam deka e vraboten kako dozivoten tetovirac vo idrizovo,smenil profesija od tetovirac na kolac
Pozzdrav
Makedonija na Makedoncite
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 00:53
Originally posted by Oreska Oreska напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Добар е и кинез уствари незнам кој помалиот или поголемиот
Знам дека поголемиот е мнопгу зафатен бидејки работи во бурекчилница а за малиот незнам последен пат кога го видов уште се учеше да тетовира.
Поздрав
Za pogolemiot neznam kade e ama kao so vikaat dobar e,ne sum vo mk pa neznam, ama za maliot znam deka e vraboten kako dozivoten tetovirac vo idrizovo,smenil profesija od tetovirac na kolac
Pozzdrav


Е и тоа слушнав типчето не е нормален ама сигурно бил на многу јаки дроги кога му се десило сето тоа иначе ги познавам и дваицата посебно големиот му преправав тетоважи кои му беа доста зашмрљани но сега се екстра
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 13:01

pa ako bil tooolku dobar togas zasto smenil profesija??

 
ja znam 2 samo sto se dobri
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2006 во 01:20
Јас знам само еден во Македонија а тоа сум јас
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2006 во 01:25

sam se falis, a?

 

Read an cry!!!!!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2006 во 01:35
Морам ми умре циганката
Ама не е ни потребно се знае се
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 20:42
   samo  bogi  Exclamation
dudenz
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.