IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Верувате ли на зборот ИЗВИНИ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Верувате ли на зборот ИЗВИНИ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
Автор
Порака
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2006 во 10:16

Originally posted by natalija natalija напиша:

Понекогаш непромислено кажувеме нешто за кое жалиме после.. Простувам и кажувам извини и го кажувам од се срце умеам да се покајам..
Но долколку ми се рани срцето ке простам и ке кажам големо ИЗВИНИ, но после тоа особата нема да биде исто соона кое што треба.
сите грешиме. Свесно и/или Несвесно повредуваме, но ако со љубов, со дела и со длабоко и срдечно извинување ни се искаже ДЛАБОКО И ИСКРЕНО КАЕЊЕ, гревота е да не простиме длабоко и срдечно.

Не секогаш она што изгледа искрено, навистина Е така. Треба да се внимава.

Да се прости ПОТПОЛНО но да не се заборави



Изменето од Pravoslavie
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 18:56

Прифаќам ИЗВИНИ особено ако е кажано од срце и ако личноста сфатила дека згрешила,исто така и знам да се извинам ако не сум во право,но најмногу ми смета она цинично извини кажано ради реда,тоа нема смисла и ништо не ми вреди   

Кон врв
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 19:06
Izvinuvanjeto treba da bide taka prikazhano (ili iskazhano), shto kje ja zaseni greshkata shto bila napravena..... Vo sprotivno, ne se prifakja........ Pozdrav.....
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 20:11

zbor koj sto mnogu kazuva ...veruvam epten

......
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 21:25
Кажувам извини кога треба, а најчесто гледам да не мора да треба
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 02:39
DA veruvam zasto da ne sekoj moze da zgresi a uste pofer e i da se izvini!!! No toa IZVINI moze stvarno i nekogas da e lazno pa zatoa e toa u oci od kade se se gleda!
Кон врв
ohriganka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 15:15
Izvini - na denesno vreme mnogu se koristi najcesto spontano doaga taka da iskreno mnogu mnogu ne mu veruvam na samiot zbor, kolku mozebi na nekoja posledovatelna postapka
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 16:54
Dovolno e da se slusne pesnata na djiboni,Izvini...
Кон врв
ohriganka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 17:06
Djiboni rece - mozebi ja imam slusnato, ama ke se potrudam da ja pobaram pa da vidime....
Кон врв
snajder Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snajder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 19:56
Jas veruvam,no mnogu luge go zloupotrebuvaat,-ne go mislat ona sto go zboruvaat.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2006 во 20:03
  nema izvini





во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 13:41
Originally posted by *Aanniittaa* *Aanniittaa* напиша:

i kolku cesto-i iskreno vie go izgovarate toj zbor???


 


Jas stvarno retko,epten retko........-vie?



Знам да кажам извини и најчесто го мислам тоа искрено,а не верувам кога мене некој ќе ми каже
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 13:42
Ako doaga od srce da no ako toj zbor go zloupotrebuva nema prostuvane 
Кон врв
clemclem Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 86
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clemclem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 14:29
vo dolga vrska zborot izvini mnogu cesto go gubi znacenjeto...
Ednostavno ako se upotrebuva precesto podobro kjuti i ne go upotrebuvaj:)
if all of your wishes are fulfilled many of your dreams will be destroyed!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.