IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Кое CD последно сте го купиле?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кое CD последно сте го купиле?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
Автор
Порака
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2006 во 18:37

Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

lele se jas se mazam a ne znam !?cekaj be cekaj... baby ne si me pobaral za zena ti!?ajde da me pobaras  

Еве јавно на ФОРУМ те барам за жена! Ќе ми бидеш ли жена, КЕти????

Кон врв
MortaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MortaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 01:37
A be u posledno vreme potrosiv edno 1000 denari posebno na Motorhead i na Pantera...:)
"-I lurk behind your soul, in the very fiber of your being. I will show you what you can be, what you can do... if you simply let yourself become what you are.I am what fills the void. I am you.-"
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 02:00
Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

lele se jas se mazam a ne znam !?cekaj be cekaj... baby ne si me pobaral za zena ti!?ajde da me pobaras  

Еве јавно на ФОРУМ те барам за жена! Ќе ми бидеш ли жена, КЕти????

i sea odma treba da odgovoram ...?!nemam vreme da razmislam !?ma ne treba da razmisluvam ....edno golemo DA

АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕ БИДНА СВАДБАТА, ЛЕЛЕ ЕЈ УТРЕ ИДАМ ДА КУПАМ ОДЕЛО АЛИ НЕ ЗНАТЕ КАКО КЕ СЕ ПИЦНАМ

NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 10:23

На свадба да ти свират Таратур (али штета без Војо)

Абе Маро кај си ти на свирка у недела, закон беше а и Дедин ми даде да ја свирам ШЕТА ЏОНКА а он лупаше.

NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 20:51
Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

na mojata svadba ke svirat ili distillers ili losi deca edni od niv

inaku Maro bese zafaten so ucenje

ха ха ха ха ха ако сакаш Лоши Деца да и свират јас не ти доаѓам на свадба (а мислам дека и зетот не би сакал да дојде)

NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 20:30
JA se rzbolef znaes i ti strumfce....
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 20:42
Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

Originally posted by Maro Maro напиша:

JA se rzbolef znaes i ti strumfce....

sea sakasda ja otkazeme svadbata ili ...

zaso se razboli !?

Otkazuvanje na svadba????? Abe tuka sme da zborime za kakva muzika kje imame na svadba, nema nikakvo otkazuvanje, moze samo da se dogovarame za bendovi. So DISTILLERS sme dogovoreni, sea kje se cujam so RISE AGAINST, a i taratur moze da ja zagreat atmosferata. SOAD kje gi pokanam ama se pravat mnogu zvzdi tka da neznam dali kje prifatat. Od makednoskive 2 SIDES mi vetija odamna, znamci

TARATUR

2SIDES

DISTILLERS

RISE AGAISNT (zvezdite na kraj)

Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 20:53
E taka....(strumfce malce se srami, ama.... ne i zameravajte)
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 21:03
Е да може да е и тоа!
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 10:42

За Таратур ќе треба на Војо да му платите патни троѓкови од Франција навака, зашто Таратур без него не е Таратур (Маро кај си ти на свирка у недела)

NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 11:22
Pa ti kazav per...bolen bev malce, ama malce! Abe 2 SIDES kje bidat predgrupa na SICK of ITT ALL vo Buk*rest.... e  do  Buk*rest stignaa, kje imaat koncerti niz evropa 14 dena!!!

Изменето од Maro
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 18:36
Abe sto ke kupuvam CD koga pesnickite sto mi se svigaat moze da gi simanam od internet.Edinstveni CD-inja sto kupuvam se blank.
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2006 во 22:55

Originally posted by strumfeta strumfeta напиша:

porano kupuvav Cd - a !  a sea samo po posta mi isporacuvaat

 

леле еј јас да сум на место на Мро ова ке ме повредеше

NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
Cho^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cho^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 18:19

djogani

 

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.