IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Можно ли е да се заљубиш за еден месец?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Можно ли е да се заљубиш за еден месец?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 31>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2005 во 20:01
Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

ретко!!! Многу треба за да ме стрефи право у срце!!!

Викаш?


Не викам!!!! Знам!!!! Why?
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
elence Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2005 во 20:06
epa luge izgleda jas sum se zaljubila i toa za eden mesec i znaete sto prekr4asno mi e ........ ah taa ljubov ubava i teska slatka i solena
zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2005 во 21:21
Јас мислам дека ова беше завршниот коментар на темава!!! Еленче го даде шлагот (завршното обраќање) и мислам дека е убаво да се чуе вакво нешто!!! Него што шлапам и јас тука!!!! Ај затварај дуќанот и да си бегаме по дома!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2005 во 09:05
Никој не сака да ни манипулираат со нашата љубов.
Кон врв
Nikola84 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikola84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2006 во 18:10
Преглед maja's Профил Пребарувај низ останатите пораки по maja Посети maja's WEB страна Испрати лична порака Додади во листа на пријатели
 
Модератор

 
Пратено: 17.Декември.2005 во 23:41 | IP логиран Цитирај Синдарела

ZENSKITE MOZAT BEZ LJUBOJ DA BIDAT VO VRSKA

__________________
 
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2006 во 18:47

Originally posted by Ñèíäàðåëà Ñèíäàðåëà напиша:

äà ñå âšóáèø çà ìåñåö äåíà ìîæåø,íî òîà íåçíà÷è äåêà å šóáîâ!Šóáîâ ;òà ìîæå è âîîïæòî äà íå ñå ïî¼àâè,ìîæå ; äà îñòàíå êàêî æàð÷å êîå ïîëåêà çãàñíàëî èëè ïàê áèëî çãàñíàòî îä ìëàçâîäà.

Ej ova ne e fer. Zar samo mazite se onie sto sakaat koga se vo vrska.Od zenski aspekt ne mislam deka si potpolno vo pravo.I dvata pola mozat da bidat vo vrska bez ljubov.

Кон врв
leontina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leontina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 12:31
Originally posted by engie engie напиша:

Originally posted by Ñèíäàðåëà Ñèíäàðåëà напиша:

äà ñå âšóáèø çà ìåñåö äåíà ìîæåø,íî òîà íåçíà÷è äåêà å šóáîâ!Šóáîâ ; ; ;òà ìîæå è âîîïæòî äà íå ñå ïî¼àâè,ìîæå ; ; ; äà îñòàíå êàêî æàð÷å êîå ïîëåêà çãàñíàëî èëè ïàê áèëî çãàñíàòî îä ìëàçâîäà.

Ej ova ne e fer. Zar samo mazite se onie sto sakaat koga se vo vrska.Od zenski aspekt ne mislam deka si potpolno vo pravo.I dvata pola mozat da bidat vo vrska bez ljubov.

 ZENSKITE  SEPAK POBRZO SE VLJUBUVAAT ZA RAZLIKA OD MASKITE!

 



Изменето од leontina
Кон врв
Nikola84 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikola84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2006 во 03:36

MOZE I DVAJCATA DA NE SE SAKAAT NO IMA SLUCAEVI KADE STO SAKA SAMO EDNIOT, DALI ZNAETE KOLKU SAMOUBISTVA NA MAZI IMA VO SVETOV ZARADI OVA TOJ BIL BESKRAJNO ZAJLUBEN A TAA GO MAMELA I KOGA DOZNAL ILI SE SAMOUBIL ILI STANAL TEZOK NARKOMAN ILI ALKOHOLICAR KAKVA TRAGEDIJA. STO SE ODNESUVA DO ZENITE TAKOV PRIMER NE SUM SRETNAL AKO NEKOJ IMA NEKA KAZE

MOZEBI POBRZO SE ZAJUBUVAAT (NEZNAM) A BRZO SE ODJLUBUVAAT A MAZITE SPORO SE ZAJLUBUVAAT I TESKO SE ODJLUBUVAAT

I ZATOA SE SLUCUVAAT VAKVI RABOTI,ONOJ ILI ONAA STO NE MISLI TAKA NEKA PROCITA MALCE ZA ZENSKATA I MASKATA PSIHOLOGIJA



Изменето од Nikola84
Кон врв
leontina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leontina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2006 во 09:17
NIkola! Kako e mozno da odis so nekoja licnost a da ne ja sakas? Na pocetokot ok ama po nekoe izvesno vreme........... Pa kolku i da si ja mrazel taa licnost sepak ke ja zasakas! Nemoze ti da odis so nekoja primer 3 godini i voopsto da ne ja zasakas! Pa toa ne e mozno,togas takvite licnosti spored mene nemaat nikakvi cuvstva!
Кон врв
elence Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2006 во 23:28
tocno e leontina neznam nikola od kade ti se tie soznanija deka maziter se ubivaat posle neverstvo on zenata so koja bile vo vrska jas iskreno prv pat slusam takvo nesto ah nikola nikola mozebi sum mala ama sve znam za maskata i zenskata psihlogija veruvaj deka zenskite sekogash vo cel zivot za sekoja rabota koja ke im se sluci poveke im se otkrivaat custvata sekoja zena e so srce a vie maskite zar nikogash ne razbirater deka nie se ubivame a ne vie nie stanuvame narkomanki i alhokolicarki i nie se samoubivame zatoa ova eka bide kraj na toa sto go zapocna ti da si prodolzime so temata MOZE???
zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2006 во 09:50

Originally posted by elence elence напиша:

mozno li e da se zaljubis za eden mesec?

Mozes i za eden mig...za minut...nema pravilo,ljubovta doaga spontano...toa ne e nesto sto se planira....

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2006 во 10:44
mozno e.........
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2006 во 12:20
Originally posted by leontina leontina напиша:

Originally posted by engie engie напиша:

Originally posted by Ñèíäàðåëà Ñèíäàðåëà напиша:

äà ñå âšóáèø çà ìåñåö äåíà ìîæåø,íî òîà íåçíà÷è äåêà å šóáîâ!Šóáîâ ; ; ; ; ;òà ìîæå è âîîïæòî äà íå ñå ïî¼àâè,ìîæå ; ; ; ; ; äà îñòàíå êàêî æàð÷å êîå ïîëåêà çãàñíàëî èëè ïàê áèëî çãàñíàòî îä ìëàçâîäà.

Ej ova ne e fer. Zar samo mazite se onie sto sakaat koga se vo vrska.Od zenski aspekt ne mislam deka si potpolno vo pravo.I dvata pola mozat da bidat vo vrska bez ljubov.

 ZENSKITE  SEPAK POBRZO SE VLJUBUVAAT ZA RAZLIKA OD MASKITE!

ZATOA I PET PATI POBRZO SE ODLJUBUVAAT



Изменето од only_me
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2006 во 12:26
Sepak jasno deka e mozno da se vljubis, i dolkue e vistinskata licnost ke se zaljubis ne za mesec tuku za minuta..ili za sekunda...i ke bide nesto prekrasno i ke ti go zavrti umot:) i ke se izgubis neke znaes koj si to si...samo edno ke znaes...deka si zaljuben/a ludo vo nekogo!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.