IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Кој жанр на музика го МРАЗИТЕ???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој жанр на музика го МРАЗИТЕ???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
Прашање: Што НЕ ви фаќа увцето?
Одговор Гласови Статистика
1 [0,93%]
1 [0,93%]
25 [23,36%]
8 [7,48%]
2 [1,87%]
62 [57,94%]
5 [4,67%]
3 [2,80%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2010 во 19:07
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

nirvana?збунетост

Шо Нирвана бе?збунетост

Енивеј, не поднесувам емоне
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 13:53
Originally posted by Attraction Attraction напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

turbofolk,hip hop,neso trans-mrans tehno isto ne podnesuvam,pop boy-bendovi isto ic nejkam, i nejkam brutalen death metal ni pa black metal...i to...


А што сакаш???


ostatokot mi e ok.zadovolen/na?
respect my authoritaaa
Кон врв
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 14:07
мразам она тезок метал кај што не знаеш што се зборува во песната
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 15:18
црковна!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
eptendosadno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1185
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 18:31
Мразењето е тежок збор , па сепак би одбрал квалификација “ музика која избегнувате да ја слушате “ , а тоа во мојот слушај е ТУРБО-ФОЛКОТ од секаков вид , и од сите континенти .

Во таа група го ставам и Rock & Rool- чето.
На инструментите кои се користат кај “ Земјоделската музика “ го задржале ритамот но му ставиле кабел и као измислиле нешто ново , нешто универзално , нешто различно од Шабан Шаулич и Јужни Ветар и сл.

Облечени во семјоделска облека , сточарска облека од американската рурална средина ( каобојки , фармерки , марами за да не дишат прашина и сл. ) ги попалија оние со недостаток на самодоверба , и.т.н.
да не го должам

Изменето од eptendosadno - 01.Февруари.2010 во 18:32
Дали говорот во Пиринска обогатен со бугаризми е македонски дијалект ?
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 18:37
лично .....губитник
ми пречи на ушното тапанче секоја песна кај која имаме повеќе пати последователно повторување на исти ноти.....
ми пречи турбо .....
ми пречи многу бучни со ритам....
ми пречи многу спори без ритам.....
и сите песни каде се слуша цијууу , цијууу  канаринче стил....голема%20насмевка


Изменето од bijonse1 - 01.Февруари.2010 во 18:39
Кон врв
eptendosadno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1185
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 19:12
Јас мразам тивка музика затоа што морам да се напрегнам и добро да се сконцентрирам за да ја доживеам , јас не ја слушам музиката со ушИ , туку на себе , на целото мое тело , значи ја тргам даската и ТУП, ТУП, ТУП ..... СРЦЕ ДА ТИ РАБОТИ ПО ТОЈ РИТАМ
Дали говорот во Пиринска обогатен со бугаризми е македонски дијалект ?
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 01:13
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

лично .....губитник
ми пречи на ушното тапанче секоја песна кај која имаме повеќе пати последователно повторување на исти ноти.....
ми пречи турбо .....
ми пречи многу бучни со ритам....
ми пречи многу спори без ритам.....
и сите песни каде се слуша цијууу , цијууу  канаринче стил....голема%20насмевка
значи не сакаш музика?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 15:43
Индустиал готик. Грдо. Да не зборам за изведувачите/слушачите. Со некои пластики во неон боја во коса, топуци од метро ипол и шминка од која печат очите... Фејл.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 15:49
А, и го заборајв турбото. Не можам да поднесам.

Во “баш ми се свиџа твоја девојка“ или некои си таму аспирини, па ови ѕидови, па што ти знам, според мене, ради лична сатисфакција слушаат апсолутно музиччки необразовани/неедуцирани (as you wish) личности. Не дека јас сум нешто музички образована (ехее далеку од тоа, мразев музичко, бегав често во основно) ама колку-толку, нема да кршам чаши на “удара у главу ко шампањац„ итн.



Изменето од Tiggy Vicious - 01.Јули.2010 во 15:50
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 05:08
гласав за метал (подобро турбо ќе слушам отколку метал)
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 10:31
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

гласав за метал (подобро турбо ќе слушам отколку метал)


зашто така бе железен? изненадување
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 11:57
Очекувам Ајрон да одговори на прашањето на Џо.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 16:36
R'N'B iskreno koj ja izmisli muzikava?! se povtoruvaat edni te isti zvuci, skoro nikoj od ovoj zanr ne znae da izveduva vo zivo bez pomagala razni, dosadni se i ligavi, nemaat poenta, prikazna ili poraka, bezdusni se i t.n.
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.