IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Диктатура на ВМРО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диктатура на ВМРО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 17>
Автор
Порака
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 21:39
Сега бизнисмените се криви...интересно!
А што тоа оваа Влада, иако ова се однесува и на сите претходни направи за бизнисмените и за нормален тек на бизнисо и парите? Да не донесе некој корисен Закон? Да не ја намали каматата или пак ги олесни кредитните услови за стопанствениите? Или пак има некои олеснувања или подршка од Владата за нови бизниси, или пак капитални нвестиции и враќање на оданочените средства во стопанството со цел да се раздвижи и отворат нови можности а со тоа работни места?
Секогаш сите се виновни, само Владата НЕ, не е важно која Влада и од која провиниенција е, важно е да не е виновна, а во однос на диктатурата, искрено не знам и кога не сме биле под нечија диктатура...не паметам, само знам дека боите и се различни, де е црвена де е сина...


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 22:04
Koga zboruvav za biznismenite ...povekje mislev opshto za nemanjeto kultura na "vladeenje" i vo svoite firmi i voopshto vo drzavata. Jas mislam deka do nekna se razvivaa diskusii deka premnogu zakoni se donesoa, deka premnogu se zatvoraat lugje za kriminal, za proneveri od edna provinencija dodeka drugite bea tolerirani. Inaku se soglasuvam deka nevladeenje na pravoto i zakonot sproveduvaa site koloristi vo ovaa nasha mala zemja. 
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 22:50
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Prvo 23 Oktomvri ne e den na VMRO tuku  Den  na revolucionernata borba. Nikoj ne prisvojuva praznikot, niti pak nekomu mu brani da ucestvuva na praznuvanjata. Zalosno e shto ovie organizacii se borea za edinstvo ama vo Makedonija ushte dolgo kje ima podelbi shto dokazuvaat i ovie navredi upateni edni na drugi.... nego ajde da se vratime na temata... faktite koi gi iznesuva Butel se realnost no ne e toa diktatura na VMRO tuku nemanjeto biznis kultura, sens za pravicnost. Nash*te "bizmismeni" od 102% zarabotka znaat za licno bogatenje, za eksploatacija na rabotnikot...

Немање на Бизнис КултураКаква е таа култура во светот на парите мамамд?Секој работодавец(бизнисмен)гледа што помалку да вложи а повеќе да извади-мислиш дека на запад не би го правеле тоа бизнисмените кога би можеле?Затоа постојат закони за да ги ограничат и да ја оневозможат нивата ,,семоќност,,.Нашата влада им го овозможила тоа и за тоа е крива владата а не бизнис (не)културата...
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 23:01
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

A izvini da ne sakas ti Josip Broz I Lazar Kolisevski da gi proglasime za svetci?
Prosta bagro komunisticko-yugonostalgicarska,razberete ve molam deka na vaseto vreme mu e dojden krajot.Pred nas e idninata i gradenjete na ovaa drzava,a toa mozime da go storime samo so pazarna ekonomija,a ne leninisticki bajki.
Znam deka vi e lesno za se losho sto se slucuva da ja obvinite vladata,no so toa samo pokazuvate deka ste prosti isto kako Rada koja e veke krajno vreme da se trgni od politikata i da gleda deca.
Prost narode yugoslovenski,ti ne mu si potreben na Makedonskata drzava i nejziniot narod,svatete deka utre slavime nash nacionalen praznik,den koj zasluzuva da bide odbelezan kako den koga poroben covek se organizira protiv porobitelot,pa vie komunjari mozete da go povrzuvate so VMRO na ljuBco i gwuevski kolku sakate.
Znam,na vremeto i za slavenje na Ilinden pushtavte Goli Otok,ama ne se sekirajte,ke se izglasa zakonot za lustracija brzo.

Прво Комунисти не можеме да прогласиме за светци!За се лошо што се случува ја обвинуваме владата не затоа што ни е лесно(да пцујам по заев или по грујо ми е подеднакво лесно)туку затоа што таа е виновна!Вашата партија има моментално Премиер и Мнозинство во парламентот-тоа и сакавте да го добиете за да ја исфрлите опозицијата.Епа успеавте-сега се е во ваши раце-комуњарите се едвај 15%(и толку ако се)значи безгласна буква!Се што можат да направат е да кукаат по телевизии(тоа и го прават)и толку!Е сега едино го лажете народот дека бане ,,мати,,нешто и дека голем дел е во неговите раце-а факт е дека бане не може да прдне а да не биде искритикуван од Гујо(на сите телевизии-нормално!)како не смрди по европски стандарди!Е сега прашањето гласи:,,Иако ги избркавте комуњарите кој ја кочеа Македонија и не и дозволуваа да се развива и сега се е во ваши раце-работата не тргнува туку оди кон полошо?,,
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 23:20
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Prvo 23 Oktomvri ne e den na VMRO tuku  Den  na revolucionernata borba. Nikoj ne prisvojuva praznikot, niti pak nekomu mu brani da ucestvuva na praznuvanjata. Zalosno e shto ovie organizacii se borea za edinstvo ama vo Makedonija ushte dolgo kje ima podelbi shto dokazuvaat i ovie navredi upateni edni na drugi.... nego ajde da se vratime na temata... faktite koi gi iznesuva Butel se realnost no ne e toa diktatura na VMRO tuku nemanjeto biznis kultura, sens za pravicnost. Nash*te "bizmismeni" od 102% zarabotka znaat za licno bogatenje, za eksploatacija na rabotnikot...

Немање на Бизнис КултураКаква е таа култура во светот на парите мамамд?Секој работодавец(бизнисмен)гледа што помалку да вложи а повеќе да извади-мислиш дека на запад не би го правеле тоа бизнисмените кога би можеле?Затоа постојат закони за да ги ограничат и да ја оневозможат нивата ,,семоќност,,.Нашата влада им го овозможила тоа и за тоа е крива владата а не бизнис (не)културата...

...pa mislam deka na zapad ima malku i strav od bojkot ...i od javnoto mislenje. kaj nas kolku pogolem lopov tolku povekje navala... намигнување
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 23:36
Originally posted by ТХЦ Манге ТХЦ Манге напиша:

Искрено сум напизден до јаја... не дека порто изгуби вечерва... туку дека ко послободен малку , размислив шо ни се дешават. Некако , се ми е сватливо - само неколку работи не ми се... ке ги наведам , па некој од моите добри другари форумџии ако мојт нека ми одговорит...

1. Дакле- Дали ВМРО-(Овци)те не кукаа цел живот дека „комуњарите “ праеле диктатури , рецензии и терор???


2.Кој к*рац , некој од дијаспората да гласа за нас овде??? (Збираат гласови , пошо секој сељак од Австралија знајт само ве ме ре о---Yeah!!! ????)За шиптарскава дијаспора-нејкам ни да помислам....

3.Како можит директор на Национален Историски Институт да е сељак од бугарашка провиниеција- кој јавно - ај сам шо се декларират за Бугар- туку и сите наши преродбеници ги кажвит Бугари (-сва среча - шо сум Влав). Остај то -уше награден бил - со некоја награда за ПАЗИ- особени заслуги за науката... која црна наука бе мрсници????

4. Како мојт пратеник од ВМРО - син му да го носит во Исланд на фудбал??? и то погодите на чив трошок????

5.Како мојт да се ребалансират буџетот за 74 мил. Евра???
по мојве есапи то е како САД да го ребалансират за над 400 мил. долари... за вакво нешо таму глај летет... овде - боли нас кита....

6.Како мојт да се признајт Косово??? па уше паторокон се криеше ко пизда под кошуља... а исто така мислам дека ке се криет и за Западна Македонија ко ке подпишвит независност... т.е. Илирида. Пошо неговава кралска лоза и сина крв му дават вакви митски права и привилегии...

7. Како мојт да го тргат некој шиптар граничниот камен - а да не добиет к*ршум од црна стрела или проектил од зоља??? Па ние имаме армија пиздави ли ви мајчина или се одвојуваат над 30% од БДП за крмине од источна македонија да земет плата по 500 ЕУР????

8.Како мојт недипломирани млади шупељки да се во парламент??? остај то - и сиромаси - немат куче кај да ги каснит- тој ке не водит...

9.Како мојт да преговарат за името??? остај то.. го имет и продаено...(пак ке ги истает комуњарине криви...ЛОЛ)

10.Зш се прајт музеј за ВМРО и незнам некој опасни нинџи-кои за оваа југословенска творевина и нус производ е најзаслужен Тито-со цел да се ослабит Србија??? зарем то не е купвење гласови од идните генерации??? Па ако толку им стало за патриотизмот... нека напрает таков музеј за Тито и таму тие филмој????

Ево јас преродби не прам во 100 чекори - само имам 10 прашање... би сакал некој од тие божества да ми одговорет но се разбира не сум достоен....

Е зато јас ке им одговорам нешо..... Сега ке ви ја кажам иднината на македонија и народот во неа... Значи со ова ниво на патриотизам и вакво водење на држава- јас мислам дека за 10-15 години Шиптарите ке имаат над 60% од популацијата, Власите ке имаат над 80% од капиталот во македонија- а овие фраери и белосветски простаци тогаш нека ви објаснат како дојдовте на то дереџе....
Не се идентификувам да сум Македонец- ко би бил - би ми било срам. Но ме фака нервоза пошо и јас живеам овде - и оваа неписмена вмровска раја - осекам како ме кове на дното и пропаѓам со неа....

-ПС. До попростиот аудиториум на форумов- кој се разбира се фанови на ВМРО Јунајтед- не сум комуњар... само сум огледало... а ако ве боли вистината- мене ме боли половиов орган за то....

Поздрав и барам да стојт темава...





БРАВО
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 01:04
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

A izvini da ne sakas ti Josip Broz I Lazar Kolisevski da gi proglasime za svetci?
Prosta bagro komunisticko-yugonostalgicarska,razberete ve molam deka na vaseto vreme mu e dojden krajot.Pred nas e idninata i gradenjete na ovaa drzava,a toa mozime da go storime samo so pazarna ekonomija,a ne leninisticki bajki.
Znam deka vi e lesno za se losho sto se slucuva da ja obvinite vladata,no so toa samo pokazuvate deka ste prosti isto kako Rada koja e veke krajno vreme da se trgni od politikata i da gleda deca.
Prost narode yugoslovenski,ti ne mu si potreben na Makedonskata drzava i nejziniot narod,svatete deka utre slavime nash nacionalen praznik,den koj zasluzuva da bide odbelezan kako den koga poroben covek se organizira protiv porobitelot,pa vie komunjari mozete da go povrzuvate so VMRO na ljuBco i gwuevski kolku sakate.
Znam,na vremeto i za slavenje na Ilinden pushtavte Goli Otok,ama ne se sekirajte,ke se izglasa zakonot za lustracija brzo.

Прво Комунисти не можеме да прогласиме за светци!За се лошо што се случува ја обвинуваме владата не затоа што ни е лесно(да пцујам по заев или по грујо ми е подеднакво лесно)туку затоа што таа е виновна!Вашата партија има моментално Премиер и Мнозинство во парламентот-тоа и сакавте да го добиете за да ја исфрлите опозицијата.Епа успеавте-сега се е во ваши раце-комуњарите се едвај 15%(и толку ако се)значи безгласна буква!Се што можат да направат е да кукаат по телевизии(тоа и го прават)и толку!Е сега едино го лажете народот дека бане ,,мати,,нешто и дека голем дел е во неговите раце-а факт е дека бане не може да прдне а да не биде искритикуван од Гујо(на сите телевизии-нормално!)како не смрди по европски стандарди!Е сега прашањето гласи:,,Иако ги избркавте комуњарите кој ја кочеа Македонија и не и дозволуваа да се развива и сега се е во ваши раце-работата не тргнува туку оди кон полошо?,,



Ne e bre moja partija,neutralen sum 124,5%.Samo nemozam da ja podnesam elitata na SDSM i sakam da mu se daj edna sansa na Nikola da go vidime.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 01:21
И нови предвремени избори
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 01:40
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

fakt e deka vo minatoto imavme ednopartiski sistem i daleku pogolema sloboda i covecki i rabotnicki prava , denes imame povekepratiski sistem, pravo da glasame na izbori i od den na den se pomala sloboda i nikakvi prava
Не приметуваш ли дека имаш грешка уште во матрицата: како може еднопартиски систем да биде во исто време и демократски, а денешниот повеќепартиски - диктатура???...
 

no nema vrska , kako sto vo edna svoja kolumna edna profesorka ima napisano : za nekogo teroristi , za
nekogo heroi .... taka za tebe najdobra, za mene najlosa
И за мене терористите се терористи... истите оние што по војната седнаа во влада со Бранко, истите оние што денес седат во влада со Груевски... за мене ќе останат терористи!


patem, utre e neraboten den, den na formiranjeto na VMRO , a drzaven praznik ... i toa ne e diktatura , ni slucajno
Утре е празник на историското ВМРО, или ТМРО, кои потекнуваат од основањето на Македонскиот Револуционерен Комитет, не на денешното ВМРО-ДПМНЕ, а тука има разлика.... И сите кои се чувствуваме МАКЕДОНЦИ би требало да се гордееме со нашето, а не со минатото на некоја друга држава. Тоа е историја, а не диктатура...
 
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 09:12
Vo deneshniot den se sleani site Obidi za samostojnost...site borbi za sloboda...site sekjavanja za polozenite zivoti za da mozeme nie...nash*te pokolenija da sedime i da mudruvame na internet...nikoj nema prevlast...nikoj na nikogo ne mze da mu kaze deka ne moze da slavi ili ne saka da slavi... dosta e delbi... od delbi celi vekovi se stradalo..
a okolu Diktaturata na VMRO...diktaturata pocna tocno pred 18 godini koga padna prvata zrtva na shtrajk so glad...vo Ohrid...togashniot premier a segashen pretsedatel ne udostoi da prozbori a ne da zabelezi deka nekade vo zemjata mu nekoj shtrajkuva so glad..ama togash beshe mlad i zelen... zatoa da ne zboruvame deka nemalo...nema i kje nema...ima diktatura..ama sami sme si ja zasluzile...kje ja ima ako dozvolime da ima... sekogash penkaloto i livceto se vo nashi race...nie odlucuvame...

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 09:32
Не приметуваш ли дека имаш грешка уште во матрицата: како може еднопартиски систем да биде во исто време и демократски, а денешниот повеќепартиски - диктатура???...

da, imam greska sekako , zatoa sto kazuvam deka rabotnicite bile lugje togas a ne stoka kako denes.

malku poveke si kontradiktorna, ne se slozuvas so teroristi vo parlamentot, ne so red zakoni a pak ti e ovaa vlada najdobra...

da go povtoram ona sto pogore go napisa Zajcef , ovaa vlada ima apsolutna vlast i nema koj da ja koci a zakonite koi gi nosi i postapokite koi gi pravi se na steta na narodot i materijalno i nacionalno

tebe ti e se toa vo red, zatoa nema potreba ponatamu da diskutirame , zatoa sto zvucis kako vicot sto Albanian girl go napisa .... imas rabota, dobra plata, kola, odis na odmor - NEEEEEE , a dali si sreken - DAAAAAA, imas TV? - DAAAA kako ke znaev inace deka sum sreken....


a simbolikata ne si ja svatila tuku se fati da mi objasnuvas deka teroristite se i za tebe teroristi - jas ubavno napisav, za nekogo teroristi za nekogo heroi- pa taka ovaa vlada za mene najlosa, za tebe najdobra....
no ti so tvojot odgovor pak pokazuvas kontradiktornost velejki deka teroristite i za tebe se teroristi ...


Изменето од butel2 - 23.Октомври.2008 во 09:44
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 10:33
ОК Бутел... како ти ќе кажеш... очигледно не се рабираме... и нема потреба понатаму да дискутираме...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 10:34
... site go anulirame faktorot covek...i parolata DAJ MU VLAST ZA DA VIDISH KAKOV E GAD...
...vo mnogu situaciii mnogu zakoni se vulgariziraat od luge koi se na rakovodni funkcii a za koi narodot molci..a ako se prozbori za toa se sreduvaat...
kje navedam dva primera shto gi cuv denovive...normalno od domenot obrazovanie...
Mimo zakonot za osnovno obrazovanie vo ucilishtata se zapishani deca od pomala vozrast za 2-3 meseca od dozvolenata zakonska ramka...cii roditeli podnele baranja potkrepeno so potvrdi od zavodot za mentalno zdravje. Vo nekolku ucilishta po ukazuvanjeto od inspektoratot koe za zal so svoeto ukazuvanje kasneshe celi 3 sedmici direktorite zastanaa zad roditelite i decata i ne dozvolija tie da se vratat vo gradinka ili doma na cuvanje od babi, drugi pak direktori (poltroncinja na koi fotelickite im se najmili od se) gi vratija decata doma nevodejki smetka za emotivnite shokovi kaj decata niti za troshocite koi roditelite gi vlozija za opremuvanje na deteto so shkolski pribor. Prvite zaedno so roditelite go aktueliziraa problemot i normalno go reshija pozitivno ama i za vtorive. Koj e kriv? MON, lokalnata samouprava koja gi ima ingerenciite, inspektorite...direktorite ili celokupniot sindzir na nesposobni luge sednati na mesta za koi nemaat kvalifikacii.Ne moze premierot i ministrite da rascistuvaat sekakva nebuloza, mozebi nivnata greshka e vo toa shto ne sproveduvaat sankcii za predlagacite na takvite nesposobni lugje. Ako sekoj od nas si ja tera rabotata i go raboti toa za shto e platen,,, poinaku kje funkcionira celata drzava...




Изменето од mamamd - 23.Октомври.2008 во 10:35
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 10:59
Ne moze premierot i ministrite da rascistuvaat sekakva nebuloza, mozebi nivnata greshka e vo toa shto ne sproveduvaat sankcii za predlagacite na takvite nesposobni lugje. Ako sekoj od nas si ja tera rabotata i go raboti toa za shto e platen,,, poinaku kje funkcionira celata drzava...

tocno deka ne moze premierot i ministrite da rascistuvaat se , no .... fakt e deka kaj nas ne postoi lanec tuku na mnogu mesta imame mnogu delovi od lanci ili samo kariki. Zosto e taka ,sum pisuvala i porano , samite nastavnici ne biraat koj da im bide direktor , da bide toa covek koj go znaat , mu gi znaat vrednostite i sposobnostite, tuku direktorot partiski ke im go donesat od nekade , e tuka koj e kriv , ministerot e toj sto gi podpisuva resenijata za rabota . Dali on navistina znae koj kade se prima ili samo mu se podmetnuvaat resenijata na potpis toa e druga prikazna, Toj e potpisnik i toj snosi odgovornost i ne moze da go krivime Petko ili Stanko ako denes imame mnogu rabotni mesta na koi sedat lugje koi ne se so adekvatno obrazovanie.

vlasta e taa sto treba da gi sreduva tie nepravolnisti, i po koj znae koj pat ke se povtoram, samo vo instituciite sto se pod budzet kolku vraboteni ima koi ne se osigurani i za koi ne se plakaat pridonesi? I ne moze biznismenite da gi krivime deka nemaat biznis kultura, zatoa sto site inspekcii se vo nadleznost na vlasta .

a koga toa ke pocne da se sreduva, togas moze da zborime za toa koj kolku navistina si ja raboti svojata rabota pravilno i odgovorno.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.