IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Внатрешни несогласувања во исламот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Внатрешни несогласувања во исламот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 21>
Автор
Порака
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 16:04
kaj si cestiti efendijo?????? i ova li ne cini?намигнување
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 16:07
Додавај,додадавј,...знаеш ми постана интересен.Да не речам смешен.
Само ти терај си понатака,гледам дека си се занел во работава,па ај да те оставам,да не ти ја нарушувам меморијата.

П.С. Чини како не чини.

Изменето од efendija - 05.Април.2008 во 16:08
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 16:14
eeeee taka komuniciraj malku..........smej se ..........ne sum tolku los kako sto mislis..........среќа........  veruvaj mi ...jas mnogu go pocituvam islamot......

nego seriozno dali se soglasuvas so posledniot tekst?
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 16:17
Originally posted by aladin aladin напиша:

eeeee taka komuniciraj malku..........smej se ..........ne sum tolku los kako sto mislis..........среќа........  veruvaj mi ...jas mnogu go pocituvam islamot......nego seriozno dali se soglasuvas so posledniot tekst?


Сеуште не сум го прочитал,откако ќе го прочитам ќе ти кажам.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 16:27
Aladin, a be ti uste si bil tuka.......... ne ti se zbogtisa so past kopi uste.

Koga ce ideme vo erusalim zaedno na adzilak.. Jas vo Mesdzidul Aksa, a ti na zidot kade se udiraat glavite od nego, i posle placatнамигнување
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 16:30
ke ideme -ke ideme...........samo neznam temelite nesto se ronat vo posledno pod al-aksa.....koj znae dali ,,naucnicite,, ke smislat nesto da ja zaprat ,,erozijata,,............

ti se bendisuva li tekstot....sto go staviv-za nesoglasuvanjata vo islamot?
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 16:40
Ne sekiraj se ti za toa.. iako ja buvnite ce si izgradime nova na istite temeli.. mnogu pogolema i poubava.големо%20гушкање

Ic ne mi se svide tekstotтага

NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 16:53
me interesira kako po tebe e objasniv sudirot pomegju irak i iran .....koj dovede do strasna vojna pomegju dvete muslimanski drzavi.....??????


 As mentioned above, there were many great clashes between these two Muslim countries. Heavy bombardments reduced villages, towns, and cities to rubble. Women, elderly people, and children lost their lives. The mass graves uncovered after the war revealed that the casualties were far higher than anticipated.

The war between Iran and Iraq, two Muslim countries, lasted for several years. Apart from great casualties, both countries suffered great devastation. Pictures from the Iran-Iraq war.

sto velat ucenite muslimani za vakvite sudiri ?????? dokolku ima realno edinstvo pomegju site muslimani zosto doagja do vakavi stravicni cudiri pomegju niv........do toj stepen??????   vo tekstot gorevidivme deka se obvinuvaat samo nekoi muslimani deka se slugi na ,,anglicanite,,  no ovdeka stanuva zbor za milionski narodi.........kako tolku milioni mulimani se ubivaat megju sebe??????????
Кон врв
Sahih Bukhari Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 389
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sahih Bukhari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 17:01
Aladin, eveti eden "vehabija"

Jas sum "vehabija" pa kazi so te interesira, da ti razjasnam?
OUR DIGNITY IS IN ISLAM!!!
Кон врв
KGB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KGB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 17:09
Originally posted by Sahih Bukhari Sahih Bukhari напиша:

Aladin, eveti eden "vehabija"

Jas sum "vehabija" pa kazi so te interesira, da ti razjasnam?


Sahih vehabite moraat da nosat brada ili?
Кон врв
Sahih Bukhari Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 389
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sahih Bukhari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 17:26
Jas imam brada!!!!

od sunnet na Pejgamber e dase nosi brada!!!

so vehabiite nema vrska, koi se tie vehabii???
ja prvpat slusham za takvo neshto vo islamot deka postojat vehabii

ako te interesira dtalno ke ti objasnam vo druga prilika
OUR DIGNITY IS IN ISLAM!!!
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 14:57
ova moze da go komentiras, vo temata vehabii-selefii........si ja promasil temata.....ovdeka stanuva zbor za vnatresnite nesoglasuvanja vi islamot....dali gi ima , ako gi ima zosto,   itn....... znaes li zosto milioni muslimani vojuvaa edni protiv drugi vo iracko-iranskata vojna na  pr.  i kako e toa vozmozno ako e islamot edinstven--kako sto tvrdat nekoi tuka......
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 15:00
Originally posted by aladin aladin напиша:

ova moze da go komentiras, vo temata vehabii-selefii........si ja promasil temata.....ovdeka stanuva zbor za vnatresnite nesoglasuvanja vi islamot....dali gi ima , ako gi ima zosto,   itn....... znaes li zosto milioni muslimani vojuvaa edni protiv drugi vo iracko-iranskata vojna na  pr.  i kako e toa vozmozno ako e islamot edinstven--kako sto tvrdat nekoi tuka......



Toa sto go kazuvas ti nema nikakva vrska so Islam.
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Templarka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2008
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 15:05
Originally posted by Sahih Bukhari Sahih Bukhari напиша:

Jas imam brada!!!!

od sunnet na Pejgamber e dase nosi brada!!!

so vehabiite nema vrska, koi se tie vehabii???
ja prvpat slusham za takvo neshto vo islamot deka postojat vehabii

ako te interesira dtalno ke ti objasnam vo druga prilika


A kako ve zakopuvaat vas vehabiite cisto informativno prasanje sum cula deka imate nekoj poseben obicaj.
There is no soundness in my flesh because of thine anger; neither is there any rest in my bones because of my sin.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.