IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 50>
Прашање: Za kogo bi glasale ako utre ima izbori?
Одговор Гласови Статистика
73 [50,69%]
22 [15,28%]
6 [4,17%]
17 [11,81%]
1 [0,69%]
5 [3,47%]
20 [13,89%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 12:18
јас ако успеам да станам од кревет и се натерам да одам да гласам.........дефинитивно ке се допишам на листата голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 12:23
ZOSTO TAKA BLUEPLAYER, NE LI MISLIS DEKA GLASANJETO E PRAKTICNO, A I KORISNO VO OVIE TESKI MOMENTI.

OSVEN TOA I NEMAS NEKOJ IZBOR, PA NE MORA DA SE MISLIS.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 12:39
па баш дека немам избор...како и да е едни од тие ке победат а исто е и со тие и тие. све лопов до лопов
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 12:41
за кој ќе гласам???
па долга е нивата за орање....има време....голема%20насмевка
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 12:44
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

па баш дека немам избор...како и да е едни од тие ке победат а исто е и со тие и тие. све лопов до лопов


A AKO TREBA DA BIRAS POMEGU LOPOV ,STO POKRAJ STO KRADE NESTO I PRAVI , I LOPOV KOJ NISTO NE PRAVI SAMO KRADE, A ODOZGORA GO PRODAVA I IDENTITETOT, STO KE IZBERES?
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 14:07
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

па баш дека немам избор...како и да е едни од тие ке победат а исто е и со тие и тие. све лопов до лопов


A AKO TREBA DA BIRAS POMEGU LOPOV ,STO POKRAJ STO KRADE NESTO I PRAVI , I LOPOV KOJ NISTO NE PRAVI SAMO KRADE, A ODOZGORA GO PRODAVA I IDENTITETOT, STO KE IZBERES?

ПА ИЗБЕРИ ГО ТОА НА ШТО АЛУДИРАШ. ТОА Е ТВОЈ ПРОБЛЕМ. ТВОЈ ИЗБОР.НЕ МИ Е ЈАСНО ЗОШТО И МЕНЕ МЕ ЗАМАРАШ СО ДИЛЕМА КОЈА ПОСТОИ САМО ВО ТВОЈАТА ГЛАВА.ГЛАСАЈ СИ ЗА ТВОЈОТ ЛОПОВ И ЌУТИ. ПУШТИ МЕ МЕНЕ ДА НАЈДАМ НЕКОЈ КОЈ ШТО ЗА ПОЧЕТОК НЕМА ДА КРАДЕ.ЗА ПОСЛЕ ИМАМ УШТЕ БАРАЊА.BTW ОДЈЕБЕТЕ СО ТАА ВАША СМРДЛИВА ЛУЗЕРСКА ЦРНО- БЕЛА ФИЛОЗОФИЈА.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 14:15
KAKO PRVO NIKOJ NE TE ZAMARA TEBE PRIJATELE,
KAKO VTORO NE MI LEPI PARTISKI ETIKETI,
I KAKO TRETO OVDE RAZGOVARAME I KAZUVAME MISLENJA.
JAS GO NAJDOV TOJ STO NE KRADE I STO ZA RAZLIKA OD SITE DRUGI DO SEGA PRIDONESUVA ZA PODOBRUVANJE NA SITUACIJATA I ZA RAZLIKA OD SRBOFILITE , BUGAROFILITE SE BORI ZA MAKEDONSKITE INTERESI.

A CRNO BELO GLEDAS TI I TAKVITE KAKO TEBE:

JAS VO NEKOJ MOJ POSTOVI SUM JA KRITIKUVAL OVAA VLAST ZA POTEZI STO NE MI SE DOPAGALE, MEGUTOA NEMOZAM DA GI ZATVORAM OCITE PRED ONAA STO GO PRAVAT.

INAKU SAMO KOLKU DA ZNAES, AKO JAS GLEDAM SAMO MOJ LICEN INTERES TOGAS SDSM MENE MNOGU POVEKE MI ODGOVARA, MEGUTOA NE SUM TAKOV , ME INTERESIRA INTERESOT NA SITE NAS , ZATOA I JA PODRZUVAM OVAA VLADA.

A TI KOGA KE NAJDES NEKOJ PODOBAR OD NIV SLOBODNO PISI, JAS NEMAM NIKAKVI PARTISKI OBVRSKI I KE PODRZAM SEKOJ STO E PODOBAR.
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 20:39
КУЛТУЗИН ТИ ВРСКА НЕМАШ ШТО КАЖУВАШ АЈДЕ ОДЛУЧИ КРАДЕ ИЛИ НЕ КРАДЕ ТОЈ ТВОЈОТ ШТО СИ ГО ОДБРАЛ.ЦИТИРАМ ШТО СИ НАПИШАЛ ПОГОРЕ:   A AKO TREBA DA BIRAS POMEGU LOPOV ,STO POKRAJ STO KRADE NESTO I PRAVI ...ОВА СЕ ТВОИ ЗБОРОВИ СО КОИ ВИКАШ ДЕКА ТОЈ ТВОЈОТ КРАДЕ АМА И ПРАВИ НЕШТО.
ПОСТАВАШ ДВЕ ДИЛЕМИ ЕДЕН ШТО КРАДЕ И НЕШТО ПРАВИ И ЕДЕН ШТО КРАДЕ НИШТО НЕ ПРАВИ И ИДЕНТИТЕТОТ ГО ПРОДАВА (МИСЛИШ НА ДПМНЕ И НА СДСМ ШТО Е ЕДНАКВО НА ЦРНО И БЕЛО ДЕМЕК ИМА САМО ДВЕ ОПЦИИ ПА СЕГА НАРОДЕ БИРАЈ ИМА ЛОШО И ПОЛОШО)
ЈАС ЗА РАЗЛИКА ОД НЕКОИ ДРУГИ ИМАМ КОМОДИТЕТ ДА КАЖАМ СЕ ШТО МИСЛАМ И ЗА ЕДНИ И ЗА ДРУГИ И ЗА СТОТИ.ЈАС ИМАМ ИНТЕРЕСИ КОИ МЕ ВОДАТ . ТОА Е МОЕТО СЕМЕЈСТВО И МОЈАТА ДРЖАВА.КРИТИКУВАМ СЕ ШТО Е НАДВОР ОД ИНТЕРЕСИТЕ НА МОЕТО СЕМЕЈСТВО И МОЈАТА ДРЖАВА. МЕ ЗАБОЛЕ И ЗА ВЛАСТ И ЗА ОПОЗИЦИЈА.ЗГОРА НА ТОА НЕ СУМ ПЛАТЕН ОД НИКОГО КАКО ПАПАГАЛ ДА БРАНАМ НЕЧИЈ ИНТЕРЕС КАКО НЕКОИ ОВДЕПРИСУТНИ.( НЕ МИСЛАМ НА ТЕБЕ)
П.С.
СЕКОЈ ДЕН ГЛЕДАМ КОЛКУ ЈА САКААТ ДРЖАВАТА И КОЛКУ НЕ КРАДАТ (ТАКВО МИ Е РАБОТНОТО МЕСТО)
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 21:07
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Tomce e bugarofilce ne se trevozete tolku od negovite izjavi normalno deka go saka ljubco.
A iskreno neznam sto bara na ovaa tema koga nema pravo da glasa vo Makedonija.

A inace vo vrska so besenjeto toa mi e davnesna zelba, a imam i drugi kandidati na lista za cekanje posle ljubco, sepak so nego treba da se otvori predstavata, sepak on e najzasluzen.


kako pocnavte so muabetive za besenje ,ploshtadot e mal sega a kamoli ponatamu /sekoj den e se pomal/ mnogu "kandidati" ima da pobrzame,zosto kako planiraat novogradbi na plostadot, ke nema mesto ni za pateka za setanje,pa uste crkva ako utoporat,pa hotel,.....
ke bide pretstavata interesna ama samo ako go fatite ljupceto ,se nafatira dobro,dodeka nie go brkame ke ne gleda odozgora vo nekoe avionce i ke ni se smee.
more sram da mu e   i na nego i takvite ko nego   
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 21:22
.BTW ОЛАДЕТЕ СО ТАА ВАША СМРДЛИВА ЛУЗЕРСКА ЦРНО- БЕЛА ФИЛОЗОФИЈА.-друже ај преиспитај се жити тебе намигнување


Изменето од moira - 24.Март.2008 во 21:25
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 23:29
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

.BTW ОЛАДЕТЕ СО ТАА ВАША СМРДЛИВА ЛУЗЕРСКА ЦРНО- БЕЛА ФИЛОЗОФИЈА.-друже ај преиспитај се жити тебе намигнување

ЕВЕ ОБЈАСНУВАМ:
ЗОШТО Е ЛУЗЕРСКА: ПА ЗАТОА ШТО И ДА НАПРАВИШ ГУБИШ , ЗАТОА ШТО БИРАШ ПОМЕЃУ ЛОШО И ПОЛОШО.

ОВА Е ИЗРАЗЕНО ПРЕКУ ЕДНИОТ КРАДЕ И НЕШТО ПРАВИ ЗА МАКЕДОНИЈА АЛИЈАС ГРУЕВСКИ И ДПМНЕ И ДРУГИОТ КРАДЕ И НИШТО НЕ ПРАВИ ЗА НАРОДОТ А ЗГОРА НА ТОА И ИМЕТО САКА ДА ГО ПРОДАДЕ ВЕРОЈАТНО МИСЛИ НА ЦРВЕНКОВСКИ И СДСМ.

ЗОШТО Е ЦРНО БЕЛА: ПА ЗАТОА ШТО ИМАШ ДВЕ ВАРИЈАНТИ ИЛИ Е ЦРНО(СДСМ) ИЛИ Е БЕЛО (ДПМНЕ)ОВДЕ ЈАС НЕ ИСКАЖУВАМ СВОЕ МИСЛЕЊЕ ТУКУ ГО ЦИТИРАМ МИСЛЕЊЕТО НА КУЛТУЗИН

ЗОШТО Е СМРДЛИВА:ЗАТОА ШТО НУДИ БЕСПЕРСПЕКТИВНОСТ ЛЕТАРГИЧНОСТ, ВЕ УЧИ НА ТОА ДЕКА НИШТО НЕ ЗАВИСИ ОД ВАС ВЕ ПРИМОРУВА ДА ПРИФАТИТЕ СТАТУС КВО СОСТОЈБА МЕСТО ДА ГИ МЕНУВАТЕ РАБОТИТЕ.
ЗНАЧИ ЈАС ПОЛЕМИЗИРАМ СО ПОГОРЕ ИЗНЕСЕНИТЕ СТАВОВИ НА КУЛТУЗИН ДЕКА ТОА НЕ Е ТАКА И ДЕКА СЕ ЗАВИСИ ОД НАС САМИТЕ.



Изменето од TONI - 24.Март.2008 во 23:31
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 23:35
добро виде ти јас што реков? или не? или пак нешо мене се ми се нафрлаш....? остај ти ја што сум женско не се мери паметот таканамигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 03:36
НЕМА НИШТО ЛИЧНО. САМО ГИ ПОЈАСНУВАМ И БРАНАМ СВОИТЕ СТАВОВИ.ПАТЕМ ТЕ ПОЗДРАВУВАМ. ЈАС НЕМАМ НИКАКВИ ПОЛОВИ ПРЕДРАСУДИ И НАЈМАЛКУ САКАМ ДА СЕ НАФРЛАМ. НЕ НА ВАКОВ НАЧИН.

Изменето од TONI - 25.Март.2008 во 03:37
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 09:58
Originally posted by TONI TONI напиша:

КУЛТУЗИН ТИ ВРСКА НЕМАШ ШТО КАЖУВАШ АЈДЕ ОДЛУЧИ КРАДЕ ИЛИ НЕ КРАДЕ ТОЈ ТВОЈОТ ШТО СИ ГО ОДБРАЛ.ЦИТИРАМ ШТО СИ НАПИШАЛ ПОГОРЕ:   A AKO TREBA DA BIRAS POMEGU LOPOV ,STO POKRAJ STO KRADE NESTO I PRAVI ...ОВА СЕ ТВОИ ЗБОРОВИ СО КОИ ВИКАШ ДЕКА ТОЈ ТВОЈОТ КРАДЕ АМА И ПРАВИ НЕШТО.
ПОСТАВАШ ДВЕ ДИЛЕМИ ЕДЕН ШТО КРАДЕ И НЕШТО ПРАВИ И ЕДЕН ШТО КРАДЕ НИШТО НЕ ПРАВИ И ИДЕНТИТЕТОТ ГО ПРОДАВА (МИСЛИШ НА ДПМНЕ И НА СДСМ ШТО Е ЕДНАКВО НА ЦРНО И БЕЛО ДЕМЕК ИМА САМО ДВЕ ОПЦИИ ПА СЕГА НАРОДЕ БИРАЈ ИМА ЛОШО И ПОЛОШО)
ЈАС ЗА РАЗЛИКА ОД НЕКОИ ДРУГИ ИМАМ КОМОДИТЕТ ДА КАЖАМ СЕ ШТО МИСЛАМ И ЗА ЕДНИ И ЗА ДРУГИ И ЗА СТОТИ.ЈАС ИМАМ ИНТЕРЕСИ КОИ МЕ ВОДАТ . ТОА Е МОЕТО СЕМЕЈСТВО И МОЈАТА ДРЖАВА.КРИТИКУВАМ СЕ ШТО Е НАДВОР ОД ИНТЕРЕСИТЕ НА МОЕТО СЕМЕЈСТВО И МОЈАТА ДРЖАВА. МЕ ЗАБОЛЕ И ЗА ВЛАСТ И ЗА ОПОЗИЦИЈА.ЗГОРА НА ТОА НЕ СУМ ПЛАТЕН ОД НИКОГО КАКО ПАПАГАЛ ДА БРАНАМ НЕЧИЈ ИНТЕРЕС КАКО НЕКОИ ОВДЕПРИСУТНИ.( НЕ МИСЛАМ НА ТЕБЕ)
П.С.
СЕКОЈ ДЕН ГЛЕДАМ КОЛКУ ЈА САКААТ ДРЖАВАТА И КОЛКУ НЕ КРАДАТ (ТАКВО МИ Е РАБОТНОТО МЕСТО)



Ova za lopovi go kazav kako odgovor na Blueplayer, zatoa sto taa i taka i taka misli deka se krade.
Bidejki nemozam da i go smenam mislenjeto i kazav deka i megu lopovite ima razlika.

Vo ista situacija jas bev koga za vlast se borea Branko i Ljubco togas go podrzuvav Branko zatoa sto smetav deka e pomalo zlo za Makedonija, i od denesna perspektiva mislam deka ne zgresiv zatoa sto ljubco se ispotavi deka e bugarska investicija za promoviranje na nivnite asimilatorski celi.

Denes za sreka toa istoto VMRO e reformirano gi nema starite olosi ( gi izsutiraa ), i na kraj ostanaa mladi luge koi pokazuvaat rezultati.
Jas mnogu bi sakal istoto da se sluci i vo SDSM, megutoa toa zasega e samo zelba isto kako sto e nerealno da se nadevame deka vo bliska idnina ke se pojavi nekoja treta partija.

A na glasanje izleguvam sekogas koga sum vo moznost zatoa sto smetam deka toa e moja graganska obvrska; sepak nemoze NIKOJ da ni ja vodi drzavata.

Изменето од kultuzin - 25.Март.2008 во 10:00
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.