IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Прочитана книга што оставила длабок впечаток
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прочитана книга што оставила длабок впечаток

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
Автор
Порака
renesansa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај renesansa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 17:49
Kniga koja promenila nekoi moi viduvanja na zivotot, {vo odnos na mazite, posebno!}e Paviljon na zeni, od Perl  Bak.
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 10:59
Ucenjeto na Don Huan - Carlos Castaneda
"For me there is only the traveling on the paths that have heart, on any path that may have heart. There I travel, and the only worthwhile challenge for me is to traverse its full length. And there I travel—looking, looking, breathlessly" - Don Juan Matus
Neverojtana kniga - te uci kako da ja uzivas apsolutnata sloboda
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 16:50
LIFTING THE VEIL the new Energy Apocalypse
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 09:55
Kako postati lepa za 24 sata
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 12:05
„ПЕКОЛОТ“,
Кога ја сфатив неговата симболка, сфатив и дека нашиот микрокосмос го управуваат трите ѕвера и дека секој човек што потпаѓа под нивно влијание носи малечок пекол во својот микрокосмос. Чистилштето и Рајот ми покажаа како да го контролирам влијанието на алчноста, жедта за моќ и похотата. Оттогаш душата ми е многу помирна.

Изменето од majstorce62 - 04.Јануари.2008 во 12:37
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 03:15
Библијата
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 03:44
Og Mandino Najgolemiot trgovec na svetot + Og Mandino Najgolemoto cudo na svetot iskreno vi gi preporacuvam toa se prekrasni dela koi kajmene napravija promena
Life is beautiful
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 06:38

Milkweed od Jerry spinelli

Kniga za cigance od Polska za vreme na WWII
www.komiti.org
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 00:58
Veronika resi da umre i 11 minuti - Paulo Queljo.. Neodamna dobiv kritika sto gi imam negovite knigi vo mojata biblioteka голема%20насмевка..
Кон врв
keti72 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3353
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај keti72 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 11:18

“Мирис кише на Балкану“ - сега не ми текнува од кого беше, ама ќе ми текне, Балканот и измешаните религии помеѓу двете светски војни и после нив, книга со многу емоции....

Keti72
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 12:01


МАКЕДОНСКИ РЕЧНИК НА ЗБОРОВИ СО ЕЗОТЕРИЧНИ КОДОВИ

ОД ЕДНИ МАКЕДОНЦИ ....

Има интересни работи во книгава ...

према неа велат ....
јагулите ...
мора да одат во Саргаско море ...
да се оплодат ...
тамо да загинат ...
ама нови јагули ке се родат ...
и се вракаат назад ...
од каде им се родителите ...

како ?

така ...

Саргаското море ...
за јагулите е една енергетска точка ...
не било каде ...
туку тамо ...

за Човештвото ...
Македонија е енергетска точка ...
према книгата ...
значи ...
многу важна улога има оваа Македонија ...
иако сите не понижуваат ...

но пак ...
на крај ...
човештвото ќе мора да дојди до лекцијата ...
што се вика Македонија !!!

има и блог ЕДНИ МАКЕДОНЦИ !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
bibka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 13:10
Дванаесеттиот ангел-Ог Мандино
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 17:44
strast i marta
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 11:17
Чекори за сеќавање од Николас Спаркс
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.