IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 55>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 16:41
некој ме бараше???трепкање
жалам што морам да го узурпирам просторот на идивиди за реклама, ама....то је јаче од менеееееее...............

ТОЛКУВАМ СОНОВИ!!!!!
МОРЕ, И ГИ ПРОДОЛЖУВАМ АКО СЛУЧАЈНО НЕ СЕ ДОСОНУВАНИ!!!плазење

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 16:43
Е ај кажи... шо значи да сонуваш кокошка...
која свири виолина...
во пелерина...плазење
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 16:49
хмммм.хммм.....чекај сега куглата да ја прашаме....размислување

" светла будучност те чека, дете мое,
много деце на човекот свој ќе му родиш,
џабе писма на Дедо Мраз му праќаш
-трудна ќе бидеш и тоа тројка ако бог да"

-знае, знае моја кугла, до сега не погрешилаплазење
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 16:52
Е сега ме утешитагаплачење
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 16:55
Originally posted by anastea anastea напиша:

Е сега ме утешитагаплачење


ti placi, jas na uvce kje ti sviram "mala nocna muzika"
бакнеж
aj lav ju, kokosko edna kokoskosana


се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 18:28
Originally posted by anastea anastea напиша:

Е ај кажи... шо значи да сонуваш кокошка...
која свири виолина...

во пелерина...плазење


aaa pa sonot ti e mnogu ubav!
Znachi te ochekuvaat romantichni momenti(violina)
romanticha vechera (pile pecheno=kokoshkata)
vino, tango, svekji...
no vnimavaj mozzda imash i misteriozen taen obozzavatel (=pelerina) koj te simpatizira i cheka pogoden moment...


Изменето од Anthony - 13.Декември.2008 во 18:30
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 01:50

Не се мачи Антони...намигнување

Превод на сонот:
сум ја сонувала кејт-вештеркатаголема%20насмевка
Кон врв
monitor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај monitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 16:29
СОНУВАМ САМО КОГА НЕШТО МЕ МАЧИ.ШТО ЗНАЧИ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ РАЗМИСЛУВАМ И СВЕСНО И ПОТСВЕСНО, ШТО Е НОРМАЛНА ПОЈАВА.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 17:25
Sonuvav deka vrnelo sneg odejki nakaj uciliste. I denes navistina zavrna sneg
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 16:29
Dva pati godisno sonuvam i toa se nekoi grdi sonovi,kosmari....I sto e najzalnoto se ispolnuvaat...
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2009 во 13:59
Najstrasno od se e koga ke sonis los son i koga ke stane realnost i ednostavno se podmocuvas vo gaki od strav
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 18:19


Вчера сонував еден сон во кој слушнав две имиња (женски)... многу чудни... кои прв пат во животот ги среќавам...
Во сонот си помислив..... "Мора да ги запамтам... и да проверам... мора нешто да значат....."
Но... ги заборавив....





Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 08:46
Синојка си легнав накај 2 саат. Како и секогаш си ја земав Мили си се гушнавме и заспавме. Во еден момент (во сон) се најдов кај баба ми (Бог да ја прости) во собата. Лежев на нејзиниот кревет и спиев. Дека има два кревети во „ге„, надругиот кревет седеше баба ми и ме држеше за рака. Во еден момент се разбудив ја погледнав и продолжив да спијам, но следниот момент ми текна дека таа е почината (значи во сонот и ова) и станав да ја гушнам. Се гушкавме толку силно и се држевме за раце. Ме испобацува како некогаш. И кажував колку плачам за неа и колку ми фали. Зборевме како навиени мислам дека не здивнавме ни секунда. Од една во друга тема влагавме иако таа кога и кажував како ми е тешко што ми отиде така без да ја видам тој ден...таа само се смееше. Во еден момент како што лежев и како што ми кажуваше колку убаво сум и правела за јадење, станав и отидов да ја викнам мајка ми. Она беше во салон и кога ја викнав рече после не можам сега. Не можев да издржам морав да проверам дали само јас ја гледам баба ми или и некој друг може да ја види. Затоа што во сонот беше толку реална дури и диплеше кебе со кое ме покри претходно. ГО видов татко ми и помислив, не го викам тој ако ја види ке падне у кома. Некако ја натерав мајка ми да дојде. Влезе во спалната кај баба ми и јас кутев чекав да видам дали ке ја види зашто сеуште беше таму здрава жива на нозе и се смееше. Мајка ми појде да отвори прозор но сеуште не ја гледаше а баба ми и се доближи толку близу и во еден момент мајка ми срипа и рече-еј кога ти дојде? исплашена и радосна. Плачев во сонот. И наеднаш се разбудив.

Седев и размислував околу овој сон до касно. Уште една претходно ја имав сонувано ама не сонував како таа е мртва а е тука туку како е тука жива и не умрела. Искрено после тоа ми падна мило и сега ми е многу подобро, иако плачев и ме болеше сепак ова ми е како утеха зашто не се збогував со неа и тие зборови и гушкања ми беа толку вистинити на сон што мислам стварно ме гушкаше синојка.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 01:58
jas go imav najllosiot son sinoka .Za sreka samo bese toa son i nikogas nema da se ostvari
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.