IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Хороскоп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хороскоп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 157>
Автор
Порака
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:00
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by antigona antigona напиша:

samo strasno e koga dvajcata t.e cetvoricata sakaat sosema razlicni rabotiKako se spravuvas togas????
..ne postoi kompromis..ednostavno pobeduva onoj so najmnogu argumenti..ili najsilniot u toj moment..eh ponekogas toa znae da bide takva Sizifovska borba збунетост..no sepak ne bi znael sto bi bez niv,zivotot bi bil mnogu po"siv" големо%20гушкањељубов


Znaes deka pretpostavuvav deka si bliznak???Ima nesto kaj bliznacite...nesto porazlicno
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:03
Originally posted by antigona antigona напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by antigona antigona напиша:

samo strasno e koga dvajcata t.e cetvoricata sakaat sosema razlicni rabotiKako se spravuvas togas????
..ne postoi kompromis..ednostavno pobeduva onoj so najmnogu argumenti..ili najsilniot u toj moment..eh ponekogas toa znae da bide takva Sizifovska borba збунетост..no sepak ne bi znael sto bi bez niv,zivotot bi bil mnogu po"siv" големо%20гушкањељубов


Znaes deka pretpostavuvav deka si bliznak???Ima nesto kaj bliznacite...nesto porazlicno

vo pravo si..mnoogu lesno se prepoznava bliznak...a uste ako e i dupli.. трепкањетрепкање

Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:10
Како се препознава близнак?збунетост
Veni Vidi Vici
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:11
A skoro site koga ke im kazam deka sum bliznak pravat nekoj facki...kao sme bile dvolicni,najzafrknat znak a nie bas sme idealno drustvo .a da ne znaes slucajno so koi znaci si odgovarame
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:12

GEMINI - The Twin
Nice. Love is one of a kind. Great listeners Very Good at confusing people... Lover not a fighter, but will still knock you out. Gemini's will not take any crap from anyone. Gemini's like to tell people what they should do and get offended easily. They are great at losing things and are forgetful. Gemini's can be very sarcastic and childish at times, and are very nosey. Trustworthy. Always happy. VERY Loud. Talkative. Outgoing VERY FORGIVING. Loves to make out. Has a beautiful smile. Generous. Strong. THE MOST IRRESISTIBLE.
 
 
Veni Vidi Vici
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:14
Originally posted by antigona antigona напиша:

.a da ne znaes slucajno so koi znaci si odgovarame
 
Со риби...
 
Ако си ти допли близнак и тој/таа дупла руба, тогаш 8 души во една врска, можете оргија да правите голема%20насмевка
Veni Vidi Vici
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:15
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Како се препознава близнак?збунетост


Zbori 100 na saat,nikogas ne e dosaden,mnogu e drustven i ne mu smeta da gi zabavuva drugite.Ama ova vazi samo za bliznak bliznak.Barem kaj mene podznakot ima ogromno vlijanie.Obicno bliznacite ne se sramezlivi,ama mene mi treba odredeno vreme da se prilagodam vo drustvo.
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:16
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by antigona antigona напиша:

.a da ne znaes slucajno so koi znaci si odgovarame

 

Со риби...

 

Ако си ти допли близнак и тој/таа дупла руба, тогаш 8 души во една врска, можете оргија да правите голема%20насмевка


Steta ke mi falat dvajca Devica sum vo podznak.Vikas so ribi.Niv ne sum gi probala A so rak???
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:19
THE MOST IRRESISTIBLE.

fino e vaka da si sefalime samite
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 14:21
Originally posted by antigona antigona напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by antigona antigona напиша:

.a da ne znaes slucajno so koi znaci si odgovarame

 
Со риби...

 Ако си ти дупли близнак и тој/таа дупла руба, тогаш 8 души во една врска, можете оргија да правите голема%20насмевка


Steta ke mi falat dvajca Devica sum vo podznak.Vikas so ribi.Niv ne sum gi probala A so rak???
 
Јас сум рак и знам дека близнаци ич не ми одговараат ....
 
 
 
Veni Vidi Vici
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 19:11
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by EmIIIjA EmIIIjA напиша:

site karakteristiki na mojot znak bas se priklopuvaat so mojata licnost!
veruvam vo horoskop globalno gledano no ne davam glava deka se e tocno!



...a toa e...koj znak?...well...среќа



strelec vo podznak vodolija
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 09:36
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by antigona antigona напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by antigona antigona напиша:

.a da ne znaes slucajno so koi znaci si odgovarame

 

Со риби...

 Ако си ти дупли близнак и тој/таа дупла руба, тогаш 8 души во една врска, можете оргија да правите голема%20насмевка
Steta ke mi falat dvajca Devica sum vo podznak.Vikas so ribi.Niv ne sum gi probala A so rak???

 

Јас сум рак и знам дека близнаци ич не ми одговараат ....

 

 

 


А дечко ми е рак,и заедно сме 5 год.Викаш чудо
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 10:18
Браво за вас! аплауз
 
Јас знам дека со близнаци не можам ни една недела во врска да бидам
Veni Vidi Vici
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 10:23
Вие сте мирни,затоа.А Близнаците се многу избувливи и стварно некогаш нит се тераат нит се водат. А јас имам некој магнет за ракови.И претходната врска ми беше рак,ама тоа стварно не одеше.Љубоморни ли сте????
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 157>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.