IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонски бендови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонски бендови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
Автор
Порака
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 16:27
Originally posted by macaparket macaparket напиша:

Originally posted by Zaspana Zaspana напиша:

Паркети




Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 19:22
Македонски синови и Паркети...........
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 08:55
A i dali nekoj gi spomna Foltin?!?!?!?
Ligeto pravat stvarno dobra muzika.Tapanarot na Parketi,Slave isto taka sviri i tamu.
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 10:49
Овој период ги слушам Denny te chuva и Суперхикс

Изменето од ekszi88 - 07.Мај.2008 во 10:50
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 18:58
знам дека сите имате омилени бендови ама гледам дека македонските бендови поретко се спомнуваат
па кои бендови ги слушате, кои ги знаете, кои најмногу ви се допаѓаат, на чии свирки најмногу идете и така натаму голема%20насмевка


Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 15:37
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 19:04
јасно дека имаголема%20насмевка
Стринг Форсис
Паркети
ФИСТ
Ареа.. и други ама не ми теквит...

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 19:11
na bankrot bluz bend najmnogu imam odeno, leb i sol se naj, a parketi se dobri za zezancija ...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Мишичасти Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мишичасти Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 21:01
Архангел...
Леб и Сол...
Паркети...
Мизар....
Толку... другото е се шунд..
Кон врв
SGC Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2008
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SGC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 06:35
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

кои ги знаете, кои најмногу ви се допаѓаат

Деко е номер 1! :) Любимата ми песен се казва "Рапери во криза". :) Има и още, ама сега нямам време да ги диря да ви копирам заглавията на всички, че требе да тръгвам за работа.
Кон врв
marjancho Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marjancho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 01:29
Ima li gi nekoj karburatori da gi stave na rapidshare, utepahse gi trazejki fala
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 19:15
пошо не ги слушате повеќето мк. метал бендови голема%20насмевка
еве ги тие што мене ми се свиѓаат

Serpentine fire
Jason
Vandal
Dedicated for life
Sofar
Last act of defiance голема%20насмевка
Sanatorium

у pоследно време почнав да се интересирам и за други
бендови и затоа и ја отворив темава



размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 16:00
Parketi,Parketi,Parketi,Parketi,Parketi,Parketi,Parketi,Parketi,Parketi,Parketi,Parketi, i dali spomnav Parketi???
Isto i Foltin.Drugi vo momentov ne mi teknuvaat!!!!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 16:05
Arhangel,Leb i Sol,Superhiks..
Кон врв
grunge_girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grunge_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 12:23
Paa iako golem del od muzikata so se emituva po tv e srajne ( izvinete na izrazov ) jas sepak mislam deka imame mnogu dobri rock i metal grupi. Mene megu omilenite mi se :

1. Arhangel- najdobar bend spored mene  so najdobri tekstovi  so prekrasna muzika .... nz. . gi obozavam
2. Superhiks- tolku veseli luge nemam videno ko ke pojdam na koncert si pominuvam najzakon
3. Serpentine fire
4. Warnament
5.Vandal
6 Dedicated for life
7. INHIBIT
8. Sanatorium
9. Mortality
10. Decadence
i mnogu drugi da ne gi nabrojuvam
all this pain is an ilusion....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.