IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов или пари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов или пари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 17>
Автор
Порака
vodolija_43 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija_43 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 07:29
edno bez drugo,nekako tesko funkcionira,taka da biram,dvete vo paketSmile
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 08:11
Ljubovta i parite se razlichita priroda...

Ljubovta e dozivuvanje na dve sostojbi:
1. pred da se desi ljubov
2. se desava ljubovta

toa e prifakanje na toa kako sto e ...

toa znachi ...
ako nekoj maz e vooruzen do zabi...
i poln so omraza....
koga ke ja sretne ljubovta...
seto oruzje samoto mu padja...
samo edno oruzje e vo funkcija...

ako e zena...
spremna da go upotrebi najsilnoto oruzje - jazikot...
a moze i nekoja oklagija...
koga ke ja srete ljubovta...
seto oruzje padja....
i so ochinjata ke pocne brzo da klepka...

A za parite...
tie se nautralni....
vazno e kakva ni e namerata so niv...

so parite moze:
- da kupime noz
- da kupime leb

i dokolku kupime noz... bitna e namerata:
- so nozot mozeme da secheme leb .... sto e dobro
- so nozot mozeme da go povredime nekoj ... sto e loso


Sega ljubovta i parite...
ima cetiri kombinacii:
1. ljubov i pari
2. ljubov bez pari
3. omraza i pari
4. omraza i bez pari

jas odbiram pod broj 1 ... a moze i 2

samo covekot ima pravo da bira ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
irena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2039
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај irena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 11:24
Pari - Para - treba da ispari
Ljubovta ne nosi vo vecnosta ... LJUBOV definitivnoEmbarrassed
TI I JAS VECEN POVIK I ODGOVOR
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 20:07
Originally posted by samovilka samovilka напиша:

ljubov[IMG]smileys/smiley27.gif" align="absmiddle" alt="Heart" />pa i vo koliba da ziveam so toj sto go sakam
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 11:21
Избрав љубов или поточно љубовта ме избра менеBig%20smile и супер ми е...
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 01:39
Има една стара поговорка `Празен кош готов нож`,  јас лично сум за љубов пред се, ама не е лошо да има и по некоја паричка плус....
Кон врв
SABINA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SABINA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2007 во 21:04

PA TAKA SE OZENI SAMO ZA BOGATSVO NE MI E JASNO BEZ LJUBOV DA SE ZIVEE

TESKO E DA GO IZGUBIS PARTNEROT ZA DA SE OZENI SO BOGATA STVARNO NEMA SMISLA  NELI?????
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2007 во 22:28

Nekoj zivotot go gledat niz mokta na parite.Za nego nemalo smisla sto se ozenil, no si nasol nacin, zs mislel da ke uziva vo blagodetite dobieni u toj brak.Kolku ke mu uspee ovoj brak bez ljubov e prasanje, a moz vremeto ke mu donese ljubov.Confused

Кон врв
BiggieSmalls Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiggieSmalls Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2007 во 22:54
money make the world go round ...
Arguing on the Internet is like running on the special Olympics, Even if you Win you are still retarded
Кон врв
Najmila Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 86
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Najmila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2007 во 14:16
za zal mozam za toj tip samo da kazam da ne ocekuva nekoj drug vo zivotot da go saka ili da go pocituva koga toj sam ne si se sakal i ne si se pocituval stom si ja prodal dusata i teloto za matrijalno dobro koe ne mora da znaci deka ako taa go ima vo momentov deka ke go ima sekogas
sakaj me dodeka me imas zasto togas sigurno ke te sakam i jas,no nemoj da me sakas koga ke me izgubis zasto-nema nikogas pak da me imas
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 17:48
pa na prvo mesto e ljubovta posle pari ... ali ne da bide mnogu siromasen.. barem da ima pari za normalen zivot. a ima mnogu takvi koi zivet so nekoj samo zaradi pari..  e toa e losh nacin na ziveenje, abe luge ednas ziveeme ... pa kratok e zivotot za da go pomineme vo edna takva golema laga vo koja nie ke bideme najpovredeni pokraj GOLEMIOT LUKSUZ koj ke bide pokraj nas.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 19:26
Ne mi treba ljubov da mi ja nabiva na nos...ke si kupam
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 10:57
LJUBOVголемо%20гушкањељубов
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 09:12
i ljubov i pariљубов
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.