IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Причина за стапување во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Причина за стапување во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 19:42
ок. со тенкот?


Изменето од blueprayer - 19.Февруари.2009 во 19:42
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 14:22
Една- единствена: сакам да се будам до него и по задолжение.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 23:45
Definicija za dobar brak e :

 - Da imas zena koja dobro gotvi i pere
 - Da imas zena koja e dobra vo krevet
 - Da imas zena koja dobro zarabotuva.

Glaven uslov e tie trite nikogas da ne se sretnat.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 01:05
Мене првите два доста ми се,ама на малку луѓе условот им останал исполнет
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 08:48
Ljubov, razbiranje, tolerancija, strast.....nie gi ispolnuvavme site uslovi za dobar brak. Neznam sega zosto e vaka!?
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 10:10
PRED SE LJUBOVTA PA SE DRUGO
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 11:53
Он не ја зема за озбилно, туку за жена.
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 11:57
Izbegnuvanje na uste eden danok.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 12:19
Originally posted by fragola fragola напиша:

Izbegnuvanje na uste eden danok.

голема%20насмевка



Изменето од lotus flower - 25.Февруари.2009 во 12:19
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 11:03
brakot e nesto za koe site zalat

bez razlika dali se vo brak ili ne se

Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 21:02
И јас мислам дека во денешно време 90% од паровите кои стапуваат во брак причината е бременост без разлика колку време се заедно. И јас сум во долга врска и се се чека нешто, да се запослиш, да уплатиш за стан или кола, да прошеташ па после брак, а доколку би се "згрешила" работата тогаш бракот без проблем е следното нешто, без разлика дали сите работи се завршени.
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 11:50
Pred se ljubovta,da sakas da se budis i da legnuvas pokraj covekot koj go sakas i te saka,razbiranjeto.........
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
lepoticka87 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lepoticka87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 03:56
pa eve licno jas- so decko mim sme veke 2 god.. me pobara za zena nekade koga napunivme edna godina i od togas ustvari mozda i malku porano ziveeme zaedno. no ete taka brgu pomina vremeto a i namerno probuvavme da ostanam bremena pa posle dve god eve ne od 18 mart iscekuvame da ni se rodi sin a registracijata ke ja pravime sega ovaa ned vo sreda.. mislam do sega ne napravivme neznam od koja pricina- no muabetot e deka seuste ne bev bremena koga mi predlozi samo sto ne napravivme nisto oficijalno samo si zemavme stance i si ziveeme den denes zaedno a sega moram zaso ke treba vanbracno da mi se rodi.. no veruvajte ne e razlogot samo bebenceto.. sekade e razlicno.. do sega se bese super pa se nadevam deka i od sreda nataka kako veke mazena zakonski ke bide isto taka ubavo kako do sega.. i najveke od se so me maci daj \Boze da se porodam lesno i brzo.. kako mi se blizi terminot sve poveke mi e strav.. drzete mi sreka.. kisscinjaaaaa :)
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 10:53
Originally posted by lepoticka87 lepoticka87 напиша:

pa eve licno jas- so decko mim sme veke 2 god.. me pobara za zena nekade koga napunivme edna godina i od togas ustvari mozda i malku porano ziveeme zaedno. no ete taka brgu pomina vremeto a i namerno probuvavme da ostanam bremena pa posle dve god eve ne od 18 mart iscekuvame da ni se rodi sin a registracijata ke ja pravime sega ovaa ned vo sreda.. mislam do sega ne napravivme neznam od koja pricina- no muabetot e deka seuste ne bev bremena koga mi predlozi samo sto ne napravivme nisto oficijalno samo si zemavme stance i si ziveeme den denes zaedno a sega moram zaso ke treba vanbracno da mi se rodi.. no veruvajte ne e razlogot samo bebenceto.. sekade e razlicno.. do sega se bese super pa se nadevam deka i od sreda nataka kako veke mazena zakonski ke bide isto taka ubavo kako do sega.. i najveke od se so me maci daj \Boze da se porodam lesno i brzo.. kako mi se blizi terminot sve poveke mi e strav.. drzete mi sreka.. kisscinjaaaaa :)
 
Немаш гајле, девојче. Млаку паника пред склопување брак е многу нормална работа, верувај. Се е и ќе биде оксреќа. Важно е што се сакате, а тоа се гледа од твојот пост. Честитки и пиши како бешенамигнувањеголемо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,233 секунди.