IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Снаа и свекрва
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Снаа и свекрва

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 15>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 21:32
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Мене (идната) сверва многу ме сака LOLLOLLOL Така да мислам дека нема да имам проблем LOLLOLLOLLOL




Toa e toa:idnata i mislam deka nama da imam problem.Cudno,no sekoj na pocetokot misli taka.Zosto stvarno po nekoe vreme rabotite se izmenuvaat?

Od sekogas bilo i ke bide taka.I nasite majki pa duri i babi zboruvaat za toa kako ne se sl*gale so svekrvite.Toa e sindrom koj nemoze da se objasni.

Najverojatno treba da pocekame  nie da staneme svekrvi,mozebi ke razberame kade e problemot koj,kako sto rekov sekogas postoel i ke postoi!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2007 во 15:22
Originally posted by mamma mamma напиша:

Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Мене (идната) сверва многу ме сака LOLLOLLOL Така да мислам дека нема да имам проблем LOLLOLLOLLOL


Toa e toa:idnata i mislam deka nama da imam problem.Cudno,no sekoj na pocetokot misli taka.Zosto stvarno po nekoe vreme rabotite se izmenuvaat?

Od sekogas bilo i ke bide taka.I nasite majki pa duri i babi zboruvaat za toa kako ne se sl*gale so svekrvite.Toa e sindrom koj nemoze da se objasni.

Najverojatno treba da pocekame  nie da staneme svekrvi,mozebi ke razberame kade e problemot koj,kako sto rekov sekogas postoel i ke postoi!


Е немаат сите проблеми... Можеби си немала прилика да го видиш спротивото..... Ако останам со овој дечко не верувам дека ќе имам некаков проблем..... Неможам да опишам..... Едноставно такви се они, целото семејство....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 07:38


dobri komentari ...

drago mi e sto girl_power ukaza na toa kolku klucna uloga ima mazot medju majkata i soprugata...

za mene soprugata e sekogas vo pravo...
i bilo sto da napravi...
i toa javno go demonstriram ...

dodeka majkata kako majka ...
ima da si pokuti...

imam prijatel koj sto godini izgubi
vo golema zelba majkamu i zenamu da ziveele...
te ednata branija ... pa drugata ....

i ednas mu ja kazav mojata formula...

ZENATA E SEKOGAS VO PRAVO... !!!


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 07:42
Marko apsolutno si vo pravoSmile
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 18:06
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



dobri komentari ...

drago mi e sto girl_power ukaza na toa kolku klucna uloga ima mazot medju majkata i soprugata...

za mene soprugata e sekogas vo pravo...
i bilo sto da napravi...
i toa javno go demonstriram ...

dodeka majkata kako majka ...
ima da si pokuti...

imam prijatel koj sto godini izgubi
vo golema zelba majkamu i zenamu da ziveele...
te ednata branija ... pa drugata ....

i ednas mu ja kazav mojata formula...

ZENATA E SEKOGAS VO PRAVO... !!!




Big%20smileThumbs%20Up
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 19:49


drago mi e sto ovaa tema isto e aktivna ...

ovaa tema mnogu vo zivotot ni e bitna ...
i sekoj den se soocuvame so nea ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 22:13
mislam deka moze i snaa i svekrva da se dobri,samo ako se potrudat...a svekrvata moze da doprinese mnogu...kako po zrela.Treba da se ima predvid deka mlada moze da zgresi...da kaze nesto nepromisleno,nesakajki .Svekrvata treba tuka do bide stabilizator,i so dobro da i kaze kade zgresila,pri toa detalno da i ukaze kade e greskata.Nikako ne smee da se pozali kaj sinot,zatoa sto nego ke go stavi pomegju dve vatri.Tuka ,mislam deka mnogu zeni gresat.Dobar zbor otvara zelezna vrata.
Ljubomora e nesto sto ne bi trebalo da se ima...denta koga sinot se zeni,na svekrvata treba da i e jasno deka avtomatski ne e proiritetna.Zatoa sto,sinot sega ke ima svoe semejstvo,zena ,deca.Tie ke se na prvo mesto,sto e normalno.I mene moeto semejstvo mi e na prvo mesto,decata pred se,pa mazot..majka sestra,brat....
 
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
joli Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 22:35
Originally posted by EVGENIJA EVGENIJA напиша:

UF!MNOGU IMA ZA ZBORENJE


vo pravo si ima mnogu za pisuvanje i zborenje

Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 22:39
LOLLOLLOL mislam deka svekrvite tuka bi razvrzile jazik..ama steta sto poveketo ne se zainteresirani za PCConfused
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 22:50


po nekoja godina ke bidam svekor....

tuka moze dosta raboti da naucime.


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 22:53
moze Marko,samo ako se saka da se zbori..taka site barieri ke se preminat...
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 23:10


taka e dobro ako ima zboranje...

ama ako me zakutat ..

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2007 во 23:45
nikoj ne moze da te zakuti ako objasnis do detalji sto sakas da reces..
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 13:17


zdravo Teta..

more ke me zakutat...
zatoa sega ke se iznazboram...

posle da ne mi e maka...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.