IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ИСЛАМ ПРОТИВ ИСЛАМ!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ИСЛАМ ПРОТИВ ИСЛАМ!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 20>
Автор
Порака
Miralem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1056
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 22:34

Krale.

Se slizna ortak. Kade rekol "Ne zemajte Bog osven mene" ??

"Jas sum pat vistina i zivot" rekol i Mojsie. I toa i bil. Patot do vistinata. Ne velime nie deka Isus ne bil pat vistina i zivot. Ne velime nie deka koga Isus propovedal drug ke se spasel osven toj koj go sledel Nego. Bil Bozji pratenik.Pa rekol kako sto site rekle. Sledete me mene za da se spasite. I site pratenici bile EDINSTVEN pat koj vodi kon Boga. No nitu eden ne rekol "ne zemajte drug Bog osven mene"

Цитирај Извини ама тоа што го велиш дека „Pa neli postojat  Razni vernici i NEvernici po svetot ??? Neli e toa Allahova volja i odredba ??“ е тотална невистина.

Cija e togas Volja ? Dali Bog nemoze da ne upati site vo pravata RELIGIJA ? Ova spored tebe moze da se zakluci. Deka Bog ne e sposoben da napravi ona sto mu e po volja. Navistina neznam dali da te komentiram poveke.

Za "Samoubivanjeto" napisav dosta raboti,zosto pak nisto ne kaza osven "stram da vi e" sto pati sto napisa (HARBUR) :) Krale.... imavme prilika da vidime kako Popot gi blagoslovuvase onie koi vo srebrenica ubija tolku Muslimani,cel zivot da vi ubivame,nema nikogas taa brojka da ja dostigneme.

Mozebi i treba da gi brisite moite postovi,zatoa sto za moite postovi NEMATE KOMENTAR ednostavno. I ne se plasi,nie IMAME inaku ORUZJE sekade sirum svetot,nema seuste da pocneme so "samoubistveni" napadi. No ako se potrosi,NEKOGAS,ako nemame,togas ke premineme i na taa faza,dokolku se najdeme vo takva BEZIZBEZNA situacija. NEMA NIKOGAS DA SE PREDADEME.ISLAMOT SEKOGAS KE GO BRANIME I NIKOGAS NE GO DAVAME.

Za Madrid,London,New York....: http://www.galaksija.com/cofsadrzaj.htm

Pa Procitaj nesto,vidi kako popametni luge razmisluvaat. Ne javuvaj se se dodeka ne go procitas linkot.

Кон врв
krale Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 923
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 22:46
Засрами се Миралем. Само нечовек може да не ги жали мртвите деца.
Кон врв
Miralem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1056
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 22:52

Originally posted by krale krale напиша:

Засрами се Миралем. Само нечовек може да не ги жали мртвите деца.

Nemase drugo sto da napises ?

Кон врв
orthodox Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orthodox Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 23:29

Miraleme, covek shto premnogu se pravda, E VINOVEN!!!

Batali go 09/11 , celo vreme se pravdash za nego.

Sekoj den ima mal milion shehadki i drugi samoubici....

TEMAVA E ISLAM PROTIV ISLAM I TREBA DA GI BRANISH NEBULOZITE....

ajde objasni ni ni za tie dzinite...Em se duhovi, em umiraat!

Pa i se mnozat...

Pa, duri ima dxini muslimani i nemuslimani.I demoni i prijatelski demoni!

Ili to antihristot! Velish na Bermudite e ,a?

Aj , prati mi slika od nego...Ama vo boja!

Se si mislam deka nosish ,,mozok-eliminator,, do toa , ke e!

I PAK POVTORUVAM,,,,,TI SI LAZKO I IZMAMNIK, BIDEJKI MANIPULATORSKI TVRDISH DEKA JAS KORISTAM PRASHANJA OD ,,DRUG AVTOR,,!!!!

NA 2 TEMI ,,TE BRKAM,, DA GO PRIZNAESH TOA, AMA SE PRAVISH ,,NAUDREN,,

dRUGATA NEDELA, KE BIDAM POAKTIVEN, A DOTOGASH, DRZI SE DO TEMATA I PRASHANJATA!

P.S. ZOSHTO NI E CARSTVO NEBESNO, ZA PAK DA JADEME I PIEME I ZDRIGAME I SE POTIME>?NELI E DOVOLNO SAMO BLIZINATA NA BOGA?????

P.P.S. TOA SO KRVTA VI E INTERESNO...VO SVETA GORA VELAT ,,DAJ KRV, PRIMI DUH,, A VIE PUSHTATE KRV...NA DRUGI!!!

Се за Христос, Христос ни за што!
Кон врв
Miralem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1056
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 23:35

Ortodox... nekolku pati vo istava tema ti se obrativ.Citaj me.

Кон врв
krale Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 923
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 23:57
Па како бе може да си замислиш во главата Миралем дека е Божја волја луѓето да бидат сатанисти на пример? Свесен ли си што збориш бе чоек? Прати се малку.

На другото не коментирам оти се ти беше повеќепати одговорено.
Кон врв
Miralem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1056
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 00:37

Originally posted by krale krale напиша:

Па како бе може да си замислиш во главата Миралем дека е Божја волја луѓето да бидат сатанисти на пример? Свесен ли си што збориш бе чоек? Прати се малку.

На другото не коментирам оти се ти беше повеќепати одговорено.

A ZOSTO SE TOGAS SATANISTI BE KRALE,AKO NE E BOZJA VOLJA ??????????????????????????????????????

Кон врв
Miralem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1056
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 00:43

Krale,drugarce.... SE' E BOZJA (ALLAHOVA) VOLJA,SE'. List od na drvo ne pagja bez Allahova odredba i znaenje.

Zosto se satanistite satanisti,ako ne e Bozja volja i dozvola ???? Koj togas im dal za pravo taka i vo toa da veruvaat be Krale ??? Zarem Bog nemoken e protiv toa ???? Go Dozvolil be KRALE i toa.Kako sega da ti objasnam be drugarce. Ako ova ne ti vleguva vo glava,togas,neznam,navistina mi e krivo za sekoja poraka sto sum ti ja napisal.Duri sega navistina gledam do koja merka si,,,, da nekazam.....

Ortodox,sto go Buni be na krale. Pravoslavie,neli e Bozja Volja sto sme site razliciti religii ? Sard,neli e Bozja volja ???? Neli Bog dozvolil da lugeto si razmislat i sami si odberat vo sto veruvaat ???? Samo Butel ne ja prasuvaj,taa e ateistka,ke ti kaze ne postoi Bog. A da Bog sakase,KRALE,neli i Butel ke bese VERNIK ??? Ja ostavil Bog sama da si izbere za sebe. Znaci... se e so Allahova (Bozja) Volja i se' e Allahova (Bozja) odredba be KRALE licen.

Кон врв
krale Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 923
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 00:45
Браво, се надмина се*еси со овој пост.

Ете тоа што велам турли-тава ви е се. И сатанистите ги направи според Божјата волја. Алал да ти е. Нека ти помогне Господ. Не ме чуди, за човек кој е застранет по една лажна вера, лесно ги прифаќа и другите лажни вери...
Ние сме Христов благ мирис пред Бог меѓу оние кои се спасуваат, и меѓу оние кои загинуваат; на едните смртен мирис за смрт, а на другите животен мирис за живот. 2Кор 2.15-16
Кон врв
Miralem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1056
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 00:50

Originally posted by krale krale напиша:

Браво, се надмина се*еси со овој пост. 

Не ме чуди, за човек кој е застранет по една лажна вера, лесно ги прифаќа и другите лажни вери...

A dali primetuvas deka na prsti mozat da se izbrojat onie koi Islam napustaat ?

Sakas li SVESTENICI,samo svestenici i popovi da ti pisuvam kolku prifatile Islam ????

Кон врв
krale Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 923
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 00:53
Немој пак за таа тема, оти се уште ти фалат 6-те милиони во Африка да ми ги објасниш. Држи се на ова засега.

Појасни ми како тоа Сатанистите ја извршуваат Божјата волја. Многу ме интересира, оти заглавуваш во кал со секој пост се повеќе и повеќе.

Ќе те читам утре, сега одам да спијам
Ние сме Христов благ мирис пред Бог меѓу оние кои се спасуваат, и меѓу оние кои загинуваат; на едните смртен мирис за смрт, а на другите животен мирис за живот. 2Кор 2.15-16
Кон врв
Miralem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1056
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 00:59

Originally posted by krale krale напиша:

Немој пак за таа тема, оти се уште ти фалат 6-те милиони во Африка да ми ги објасниш. Држи се на ова засега.

Jas Krale imam edna prednost tuka.Kako i vo sekoja tema. Jas so dokaz ke ti zboruvam a ti za toa nemas dokaz.

Jas ke ti dadam od site Ime prezime i zosto go napustile Hristijanstvoto i zosto preminale vo Islam. A ti tuka ke si kjutis.

Кон врв
Miralem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1056
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 01:00

PS:Za satanistite....... Pred spienje,mozese da mi kazis zosto se satanistite satanisti,ako ne e BOZJA DOZVOLA ?????????????

Кон врв
krale Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 923
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 10:44
Originally posted by Miralem Miralem напиша:

Originally posted by krale krale напиша:

Немој пак за таа тема, оти се уште ти фалат 6-те милиони во Африка да ми ги објасниш. Држи се на ова засега.

Jas Krale imam edna prednost tuka.Kako i vo sekoja tema. Jas so dokaz ke ti zboruvam a ti za toa nemas dokaz.

Jas ke ti dadam od site Ime prezime i zosto go napustile Hristijanstvoto i zosto preminale vo Islam. A ti tuka ke si kjutis.



Не би ја нарекол предност, туку мана. Ти имаш име и презиме, или две, или пет, а јас стотици илјадници и милиони покрстени.... И тоа луѓе што по цена на својот живот стануваат христијани и што мора да трпат најразлични бруталности од муслиманите. Митови и легенди, е тоа вашето тврдење дека не бегаат луѓето од ислам. Бегаат како од куга, само треба да си со отворени очи за да видиш...

За сатанистите немам повеќе коментар. Каков ви е тој никаков алах кој ги тера луѓето да веруваат во сатаната? Каква трагична религија ви е тоа. Жално и ужасно.
Ние сме Христов благ мирис пред Бог меѓу оние кои се спасуваат, и меѓу оние кои загинуваат; на едните смртен мирис за смрт, а на другите животен мирис за живот. 2Кор 2.15-16
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.