IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Бисери на професорите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бисери на професорите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
Автор
Порака
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2006 во 23:06
prof. po makedonski: "znaci, sto rekovme deka e najvazno?" na drugarka mi i tekna, krena raka i vikna: "JAS!!!". prof.: "ti voopsto ne si vazna" LOL
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2006 во 19:49
LOLLOL Не бе, професориве не се нормални.... По колку киксеви лупаат на ден, не се свесни..... Не ми текнува сега ниеден Unhappy Али у основно пишувавме тетратка Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2006 во 01:07
профана по социологија:
-...афричките племиња од америка...
LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2006 во 02:44
Професерот по Физика изнервиран, дека другарката ништо не знае и вика: Девојко ке ти го ставам и има девет месеци да го носиш. ( мислеше на кец)LOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 16:09
Сега ми текна англиски еднаш што кажа... Зборевме нешто на час и цело време викаше дека то ае лошо и пошо има обичај да збори и на англиски и на македонски рече NO ДОБРО.... LOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 17:03
Пред некој ден професорката англиски на сред писмена ни кажа дека некои американци кога ги учеле да зборат македонски еден наместо да рече јас многу сакам македонско сирење, американецов рекол ЈАС МНОГУ САКАМ МАКЕДОНСКО СЕРЕЊЕ.  LOLLOLTongue
LOL
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
lagrima Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lagrima Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 18:48
Edinstveniot profesor po Istorija vo skoloto na sred cas go otvara dzamot (do katedrata) i pali cigara. Drugarot od poslednata klupa izleguva na posledniot dzam i toj pali cigara.
 Prifesorot go prasuva :   - A sto imate vie ? ( mislejki deka e ucenik od drug klas)
 i ovoj mu odgovara: - ISTORIJA profesore
Profesorot:  - I nie imame istorija - i prodolzuva mirno i spokojno da si pushi
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
LOL
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 19:12
LOLLOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 19:43
Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile....изглега го фатило од цигарите... се чувствувал како да е на седмо небо ... Big%20smileBig%20smileBig%20smile
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 21:31
У петокот англиски ни објаснуваше некои фрази и едната ни ја праведе ДА ЗЈАПНЕШ НЕШТО (у стил да се загледаш у нешто) LOLLOLLOLLOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
MoNiI Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 18:50
     KOGA NASTAVNIKOT PO LIKOVNO NI DOJDE NA CAS PIJAAN I NOGO SMRDESE I GLUPOSTI GOVORASE 
ZiVeJ gO SeKoJ dEn KaKo PoSlEdEn
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2007 во 21:42
denas profesorot po matematika bese pijan i pet saati si ja barase osmicata
koja bese pred nego i mu trebase za zadacataгазење%20од%20смеење

toj profesor stalno ne zasmejuva i izgleda treba da go turime za maskota na skolotoголема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 17:36
Моделирање: Боби имаш ли ташна ?
Бобан: Имам, ама дома ми е, мама не ми ја дава.


Англиски: What do you want to work after school ?
Ерол: Лопатар.
Англиски: Што сакал да биде?
Илија: Помошен багерист.


Проф. Евдокија: I will study today
Благица: Снеже шо вика оваа?


Граѓанско: Ај Ѓеоргиева Кристина.
Кика: Немам учебник.
Проф.: Тука пишува дека имаш.
Кика: Фотокопира ми се.
Проф.: Како лис по лис ли ја фотокопираш?


Стојан (физика): Јанева Габриела.
Габи: Не сум учила.
Стојан: Ајде ма Габриела кога излезеш на табла како млада невеста си.

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 17:38
Стојан: Цветанка Панева.
Цеца: Кажите професоре.
Стојан: Што е овоа?
Цеца: Федер
Стојан: Седи ти си федер.


Танка: Јулијана лак за нокти имаш ли?
Јуле: За шо професорке?
Танка: Скинами се хулахопките да си ги зафанам.

Цеца: Проф. I love you до даска.
Миливој: Ќе ти дадам јас другио час даска.

Јуле: Проф. куга да ти дојдеме на гости.
Танка: Јуле ма ногу си ја затемнила косата.
Јуле: Не ми кажувај за косата, кажи кога да ти дојдеме на гости.
Танка: Кога ќе направам благо.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.