IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ШТО СТАНА СО ВЕРОИСПОВЕД?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ШТО СТАНА СО ВЕРОИСПОВЕД?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:46
e ima toa simbolika
no treba da jades uste 5 6 godini vrzana
pa kje svatis
KAPETANE MOJ KAPETANE


Изменето од anakin - 02.Јануари.2008 во 20:46
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:46
Originally posted by vd vd напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

уште со било каков обид да се направи нешто конструктивно на овој подфорум завршува со недоразбирање па и со разни препукувања и навреди. колку и да сака некој да се обиде да има квалитетна комуникација со некој, речиси секогаш пак доаѓа до истото-статус кво.


тага connected, јас се извинив

Originally posted by vd vd напиша:

Јас се извинувам ако се чустувате лошо од мене , ако мислите дека јас сум лош кон вас тага


но види и самата, подоле коментарите од Христијаните се полни со . . препукување и такви работи . . што да правам јас? за добро треба да има од двете страни разбирање. Јас пружив добрина, се извинив . . тоа го нема од другата страна тага

Што да правам?




јас лично не сметам дека си лош, но кога веќе муабетиме за тоа, мислам дека не прифаќаш лесно туѓо мислење и став, крут си, ти треба флексибилност ама не ме сфаќај злонамерно, предрасудите треба да се тргнат настрана, овде сме да се дружиме,да научиме нешто повеќе, да се надополниме. ништо не решаваме, па ова е само форум!

а и убаво кажа беличка, кога има љубов па и во ироничните постови тоа се чувствува и не преминува во негатива
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:49
Originally posted by anakin anakin напиша:

e ima toa simbolika
no treba da jades uste 5 6 godini vrzana
pa kje svatis
KAPETANE MOJ KAPETANE


па зошто не ме поштедиш од толку години, помогни ми да заштедам некој деннамигнување
прифаќам сугестии, еднаш реков дека тежнеам да сум оупен мајндедголема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:50
IMAS VREME
23 E NISTO VO ODNOS NA MILENIUM
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:52
Originally posted by anakin anakin напиша:

IMAS VREME
23 E NISTO VO ODNOS NA MILENIUM


23? ништо не те разбирам
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:57
E GLEDAS ?
SO TI REKOV

IMA VREME VRZANA
IMA VREMEголемо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:58
атеистите се најмирни тука...ич не вреѓаат нити ништо слично...

само иронзираат...намигнување
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:01
I VIKAT  veronautika   голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:08
Vekje nekolku pati imav pishano na ovaa tema, i otvoriv cel post "Mera spored Mera" (rechisi nikoj ne go razbra naslovot na postot...), no duri i tamu dobiv negativni komentari i prepukuvanja...
Pogolemiot del od lugjeto shto pishuvaat tuka imaat za cel da dokazhat neshto vo vrska so svojata vera (i od dvete strani) ili da ja napadnat drugata (so ili bez prichina).
Obrnete vnimanie na detaljite - podnaslovot na ovoj forum e "Pravo na izbor ili...". Ovoj forum treba da e mesto za diskusii, za razgovori, za uchenje.
Sega, da odgovoram na VD i Kaleefah... i ve molam ne go zemajte so losho, zatoa shto imam golema pochit kon vas... I dvete strani se vinovni za ovaa situacija - prvo, zatoa shto i od dvete strani ima "provokatori" koi se vo sostojba sekoja tema da ja unishtat (na angliski izrazot e hijackers - kidnaperi na temite), vtoro - zatoa shto i od "vash*te" ima mnogu koi imaat mnogu potcenuvachki odnos i znaat da napishat dosta navredlivi zborovi (samiot sum bil predmet na takvo obrakjanje).
Da prestaneme da se prepukuvame. Ako nekoj ima prashanje vo vrska so tugjata religija, neka prasha, ako mu bide odgovoreno, vo red, ako ne mu bide, neka si vadi sam zakluchoci. Ako ima nekoj shto da kazhe za svojata vera pouchno, slobodno, site nie bi sakale da prochitame neshto povekje.

Изменето од zidarski - 02.Јануари.2008 во 21:09
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:51
Originally posted by anakin anakin напиша:


butel , citas li ti, jas ti vikam deka nie ateisti sme podobro drustvo od ovaa
голема%20насмевкаголема%20насмевка na mrtvite pesnici

a za zabava jas i butel kje se pogrizime a????




sekogas tuka za dobra zabava...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:55
Da prestaneme da se prepukuvame. Ako nekoj ima prashanje vo vrska so tugjata religija, neka prasha, ako mu bide odgovoreno, vo red, ako ne mu bide, neka si vadi sam zakluchoci. Ako ima nekoj shto da kazhe za svojata vera pouchno, slobodno, site nie bi sakale da prochitame neshto povekje.


tokmu taka

e sega zatoa ne e vo red sto e izbrisana temata na Boogie . Toj sakase da znae dali e vistina ...
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 22:22
Originally posted by connected connected напиша:


јас лично не сметам дека си лош, но кога веќе муабетиме за тоа, мислам дека не прифаќаш лесно туѓо мислење и став, крут си, ти треба флексибилност ама не ме сфаќај злонамерно, предрасудите треба да се тргнат настрана, овде сме да се дружиме,да научиме нешто повеќе, да се надополниме. ништо не решаваме, па ова е само форум!

а и убаво кажа беличка, кога има љубов па и во ироничните постови тоа се чувствува и не преминува во негатива


connected, зарем ти би прифатила некое туѓо погрешно мислење? Кога сум во право, кога пишувам нешто, сигурно сум во право . . никогаш не пишувам ако не сум убеден во тоа што го пишувам 100%.
Немам предарасуди , зошто да имам , јас оформувам мислење според вашето однесување и така ви возвраќам, како што мислам дека заслужувате.
Значи, смирете се, бидете добри . . и јас ќе бидам добар спрема вас, но ако ме притискате со секакви коментари . . . и јас ќе ви возвратам . . можеби не со такви грди зборови како што вие ми пишувате, но со начин со кој добро ве замолчувам.


П.С. и не го земајте ова како "еве вака ги учи Исламот". Искрено, НЕЗНАМ како учи Исламот во врска со ова моево однесување, но да речеме дека таква личност сум . . ова е мој карактер, мое однесување, ако си лош спрема мене . . . јас ќе се потрудам да не ти пројде тоа така . . . ќе се потрудам да си го добиеш заслуженото.





Изменето од vd - 02.Јануари.2008 во 22:25
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 23:59
само да гледаме воопшто да не дојде до таква ситуација
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:03
јас сепак мислам дека ова е залудно. ако требало да се освести некој ке се освестел и пред темава.

Изменето од blueprayer - 03.Јануари.2008 во 00:03
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.