IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Депресија и фобии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Депресија и фобии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 14>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 01:47
Sum se zakolnal deka ako padnam u depresija ke ripnam u septicka jama i zatoa ne pomisluvam na depresii
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 01:53
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Sum se zakolnal deka ako padnam u depresija ke ripnam u septicka jama i zatoa ne pomisluvam na depresii
nikoj ne pomisluva na depresija..nitu ja posakuva...taa se pojavuva sama ne pokaneta...moli Gospod da se razminete so depresija...

raka shto dava ne se sushi
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 18:52
T-E-T-E....fala....poznavam eden decko koj ima fobija od kucinja, ama ja pobedivme so mojeto kuceљубов
Sega ne se plasi tolku...ne tolku mnogu da toa izgleda kako fobija.
Vo vrska so setnji....setam jas...duri izlagam nekogas, problem se smo svakdnevnite vrtoglavici koji gi imam koga sum na ulica, ama za sreka i toa ne bas sekogas....
Ama znaci setamсреќа
Minatata godina bese kriticna, ama sega se vise odi na podobro.
Imam krizi koga ne mozam..ama imam i denovi koga i zaboravam da bilo kakava fobija voopsto potoji.

Marija Magdalena...taka nekako?
Ako e taka jas sakam da te zapoznamголемо%20гушкање
NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
Kali Ma Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Ma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 00:44
леле... осеќам дека ке ме пукне некоја депра па се спремам за тоа..
како се спремам?
пробувам да смислам начин да ме снема од скопје на некое време и да разработам се у глава.. да најдам вентил како и каде да извадам се од себе, да ставам на маса... да видам што се имам и после како домашно едно по друго...

него читав за терапевти нешто се почна муабет овде.. Јас во скопје со психијатри немам добро искуство. Еднаш у клиника отидов да разговарам за своето ментално здравје, ментална хигиена .. и женава ме прашува дали пушам трева.. и викам пушам...
зема женава ми пишува дијагноза F 11 ( наркоманија) ... и си поставува цел да ме лечи од пушење трева наместо она што мене во моментот ми беше важно...

наредното искуство беше со еден куп совети што исто така не ми требаа... ми требаше разговор да се пречујам сама себе а некој/а од страна да ми ги постави големите прашања ...

кажете имиња за добри терапевти ...
ако сте имале позитивни искуства ...
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 15:22
Originally posted by Kashali Kashali напиша:

леле... осеќам дека ке ме пукне некоја депра па се спремам за тоа..
како се спремам?
пробувам да смислам начин да ме снема од скопје на некое време и да разработам се у глава.. да најдам вентил како и каде да извадам се од себе, да ставам на маса... да видам што се имам и после како домашно едно по друго...

него читав за терапевти нешто се почна муабет овде.. Јас во скопје со психијатри немам добро искуство. Еднаш у клиника отидов да разговарам за своето ментално здравје, ментална хигиена .. и женава ме прашува дали пушам трева.. и викам пушам...
зема женава ми пишува дијагноза F 11 ( наркоманија) ... и си поставува цел да ме лечи од пушење трева наместо она што мене во моментот ми беше важно...

наредното искуство беше со еден куп совети што исто така не ми требаа... ми требаше разговор да се пречујам сама себе а некој/а од страна да ми ги постави големите прашања ...

кажете имиња за добри терапевти ...
ако сте имале позитивни искуства ...


Tesko vo skopje dobri terapeuti...
Ete i sama gledas za pusenje treva f11изненадување
Ova se kazuva.
Jas licno se slusam preku skype so eden psiholog od Zagreb, a mu prakam pari preku banka...i navistina mi pomogna...tuka nema pomos...
Tuka samo apcinja i furaj.
Mene za sreka nemi ja promasile dijagnozata zosto moja fobija e tolku ocigledna, ama ti so tvojata depresija tesko ke najdes pomos tuka.
Javi mi se na privatna poraka mozam da ti preporacam nekogo, ama nekam imeto tuka javno da pisuvam...

NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 15:52
I zime i lete spijam so shiroko otvoren prozor
Mislam deka ako go zatvoram-ke se ugusham..црвенеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 15:58
Nema potreba mamma da go stavas ovoj smail sto se crvenuva....
Ednostavno ti treba povise kislerod[valjda taka se pisuva], a toa custvo deka ke se ugusis e samo avtosugestija....nisto strasno.
Poznavam mnogu luge koji spijat so otvoren prozor sekogas.
Duri e i zdravoсреќа

NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 17:23
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

E pa daj usreki ne i nas, gledas deka sme samo edna banda gundzala, daj ni k*raz
 
Kazi kako????????????????????????


Pa dokazi deka si zensko...smisli kako...
 
Pa zensko sum i mislam deka ti premnogu mislis na................................
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 18:54
.


Изменето од ACELERA - 17.Март.2010 во 11:50
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 19:44
Acelera...nasa Acelera kako i sekogas dobra i  korisnaголема%20насмевка
Sekogas spremna da pomogne.
Fala ti ACELERA....da ima povise luge kako tebe svetot bi procvetalљубов
Ljubim....бакнеж
NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 13:32
Originally posted by loptica loptica напиша:

.
Ednostavno ti treba povise kislerod[valjda taka se pisuva], a toa custvo deka ke se ugusis e samo avtosugestija....nisto strasno.
Poznavam mnogu luge koji spijat so otvoren prozor sekogas.
Duri e i zdravoсреќа

Blagodaram.sunny...znam  toa,ama ..ete da dadam doprinos kon temavaголемо%20гушкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
renesansa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај renesansa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 18:36
Originally posted by hektor hektor напиша:

nema da seram mnogu sajko bullsh*t , ke ti kazam nesto , vljubi se , vodi ljubov , imaj seks , ljubov , seks, druzi se so drugari , ispolnuvaj si zelbi , ako nemas so koj da vodis ljubov  vodi sama so sebe , relaksiraj se maksimalno. Koga e vo prasanje spasot na tvojata licnost , ne obremenuvaj se za dzabe so moralni normi , no nemoj sepak i da ja preteras pa da se kaes
  Eve ti pravilen sovet, Loptica,od Hektor, samo pokraj napisanoto, ispolni si go denot, so dobra kniga, prijatno drustvo, i rabota po doma, ako ne mozes na otvoreno, sekako konsultiraj i strucno liceголемо%20гушкање
Кон врв
renesansa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај renesansa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 18:38
Sepak rabotata e 90%terapija!среќа
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 20:41
depresija..?sto e toa bre...?koga saka covek da izvrsi,,samoutepanstvo"..ili toa e drugo....!!!daj kazete..da ne napravam greska...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.