IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - КОЈА РЕЛИГИЈА Е ВИСТИНСКА?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КОЈА РЕЛИГИЈА Е ВИСТИНСКА?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 55>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 19:27
ocigledno e deka navistina go poddrzuvas nacinot na sirenje na religijata po pat na sila ..... zalosno sto nekoj ti dozvoluva da navreduvas i zboruvas raboti vo koi veruvas samo ti i tvoi istomislenici i uste e pozalosno sto se obiduvas da ja opravdas agresivnosta so koja se obiduvas da nametnes nesto vo koe razumen covek ne saka da veruva .....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 19:31
poleka ... ne brzaj ... ne znaes vece ni sto pisuvas .....
Кон врв
El Emin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 60
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај El Emin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 19:34
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

poleka ... ne brzaj ... ne znaes vece ni sto pisuvas .....


Ok e ne se plasi nema da upotre*am sila da te nateram na nesto sto ne sakas

Zarem i na forum se upotrebuva sila

ocigledno e koj ne znae sto pisuva

ne smetajse za razumen!!!! aj caos

Изменето од El Emin - 15.Јуни.2008 во 19:34
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 19:45
ne se smetam .... znam deka sum ... imaj prijatna vecer .....
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 20:03
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ne se smetam .... znam deka sum ... imaj prijatna vecer .....





AMA ME IZNASMEA.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 23:47
site,...ne se,...vistinski !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
El Emin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 60
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај El Emin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 00:06
Originally posted by brza brza напиша:

site,...ne se,...vistinski !



Da ne ja utna temava ???
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 00:40
ne!,....bash sum na pravo ,..mesto!  so edinstveniot vistinski odgovor!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 00:45
А КОЈА Е ВИСТИНСКАТА ?
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 01:56
Do el emin i site "prosveteni" vernici na islamot, vie koi se narekuvate vernici i koi non stop insistirate na imaginarni odgvori koi nikade ne postojat i koi tolku ste uplaseni od Templarius samo edno mozam da vi poracam - slobodno prodolzete so licnite navredi kon mene vi prostuvam hristijanski e da se prostuva, slobodno plukajte vrz mojata vera i taka ste nevernici, slobodno se nadevajte deka ce odam vo pekolot zasto jas znam deka tamu ce odam no edno ne zaboravajte vo pekolot i tamu i tamu ce ve cekam ....... i ne se silite mnogu mnogu toa se napregate nemojte od mnogu napreganje ce se......znaete sto

Изменето од Templarius - 16.Јуни.2008 во 01:58
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 07:58
Темплариус престани со провокации, ќе добиеш одмор.
Истото важи и за Ел Емин!
Do what is right, come what may...
Кон врв
El Emin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 60
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај El Emin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:22
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Do el emin i site "prosveteni" vernici na islamot, vie koi se narekuvate vernici i koi non stop insistirate na imaginarni odgvori koi nikade ne postojat i koi tolku ste uplaseni od Templarius samo edno mozam da vi poracam - slobodno prodolzete so licnite navredi kon mene vi prostuvam hristijanski e da se prostuva, slobodno plukajte vrz mojata vera i taka ste nevernici, slobodno se nadevajte deka ce odam vo pekolot zasto jas znam deka tamu ce odam no edno ne zaboravajte vo pekolot i tamu i tamu ce ve cekam ....... i ne se silite mnogu mnogu toa se napregate nemojte od mnogu napreganje ce se......znaete sto


Ni slucajno ne posmisluvaj deka sme uplaseni od tebe templarius
se gleda koj na cija vera pluka vratise maku po nazad na temava ti dadof odgovor na ova
nikoj ne ti rece si nevernik i nemoj da go koristis toj zbor na mene veryvam vo ona sto mislam deka e najdobro
zagarantiram ti e pekol zatoa sto go negiras muhhamed s.a.v.s. maka mi e da ti dadam hadisi posveteni za tie koi go negiraat muhammed s.a.v.s.,a za drugo da ne zboruvame,


Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:25
Ne be vasiot muhamed ne e nitu bog nitu pak nesto blisku do bog, jas mojot pekol si go zasluziv vo mojata religija onaa pravata edinstvena i nikogas ne pobiena HRISTIJANSKATA....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:34
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.