IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - НЕСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ СЕ ЛОШИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НЕСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ СЕ ЛОШИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 54>
Автор
Порака
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 23:25
тука некаде
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 23:26
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

тука некаде

каде каде е?????изненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 23:27
pa daaaaaaa  плазење
eve deneska bev epten nesreknja......
ko so treta noga da sum stanala.....
"Marfi" ko po obicaj bese do mene....
i odejki vidov edna bubacka crna....
i taaaaaaak ja zgaznavтага
so mi bese kriva bubackata sto ja osudiv na smrt??
bev mnooooлутинаooooogu    losaaaaaaaa za toa не%20знам

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 23:40
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

pa daaaaaaa  плазење
eve deneska bev epten nesreknja......
ko so treta noga da sum stanala.....
"Marfi" ko po obicaj bese do mene....
i odejki vidov edna bubacka crna....
i taaaaaaak ja zgaznavтага
so mi bese kriva bubackata sto ja osudiv na smrt??
bev mnooooлутинаooooogu    losaaaaaaaa za toa не%20знам



леле био садистоголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 13:54
ima srekni lugje sto se losi...duri ni zapalka ne ti davaat
ke recat nemame i ke ostanes so cigarata vo raka
Кон врв
jana1973 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jana1973 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 16:59
Jas se sprotistavuvam na opstoto mislenje deka makata gi pravi lugeto losi,ke se prasate zasto e toa taka,spored mene
makata treba da gi vmudri ljugeto,da znaat kao da se snajdat vo takvi komplicirani sostojbi,istata da im gi otvori ocite za osvaruvanje na polesen nacin na ziveenje,
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 17:16
Originally posted by jana1973 jana1973 напиша:

Jas se sprotistavuvam na opstoto mislenje deka makata gi pravi lugeto losi,ke se prasate zasto e toa taka,spored mene
makata treba da gi vmudri ljugeto,da znaat kao da se snajdat vo takvi komplicirani sostojbi,istata da im gi otvori ocite za osvaruvanje na polesen nacin na ziveenje,

taka e jana
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 18:07
- Ke mu kazam se sto mi lezi, ne moze veke vaka da se ponasa, pa ova veke ne se izdrzuva, majmun eden !... - Ooo, direktore, pa kako ste denes ( moze da vi go izdudlam? ) ...koj ? Ma zborese protiv vas, gubre nevaspitano !
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 22:26
slusajte vnimatelno i razgledajte na okolu,
nesreknite lugje se kamuflirani angeli...
Кон врв
anelija l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 609
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anelija l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2009 во 01:09
sekoj e so svojta sreka ,ili nesreka,ne se slozuvam da nesreknite luge se losi,zivotot ti ja kroi nekogas sudbinata sto neznaci da tije se losi,po srekata mozes da tragas,a po nesrekata nemozes taja dovaga sama,zatoa ne se slaagam da tije luge se losi gi sakam site
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 11:13
ne se soglasuvam so ova misleneje
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 22:38
kolku i da se losi
nema golema razlika megju nas


Изменето од becenevem - 30.Јуни.2009 во 16:05
Кон врв
LILI_C Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LILI_C Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 02:17
prvo mislam deka ne postoi covek nesreken za cel zivot i obratno-sreken cel zivot..toa se samo situacii vo zivotot, koj traat pokratko ili podolgo.ne mora da znaci deka nesreknite luge se losi...poznavam srekni luge sto imaat skoro se vo zivotot so ke posakaat pa se zavidlivi, zlobni, gledat da nastetat nekomu.Nesreknite luge poveke bi gi karakterizirala kako povleceni vo sebe, tazni, depresivni...zlobata vo lugeto se javuva od razlicni pricini...duri mislam deka nesreknite luge vo odredeni situacii znaat poveke da go cenat ona so im go pruzi zivotot otkolku onie na koi skoro se im odi od raka.zatoa e potrebno da se iskusat i ubavi no i neubavi raboti vo zivotot za da znaeme so treba da cenime i da bideme blagodarni za toa so go imame     

Изменето од LILI_C - 01.Јули.2009 во 02:37
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 13:30
Se slozuvam so postot pogore,sekoj od nas ja osetil i slatkata i gorchlivata strana na zivotot,a loshotijata i zlobata vo nieden moment ne bi gi spoila so tagata,so nesrekjata...
Mozesh da si srekjen i da ti prechi tugjata srekja,mozesh da si tazen i da nemash sili da ja pobedish sopstvenata taga i nemokj,a ushte pomalku sili i mokj da se posvetish da ''porabotish'' na tugjata nesrekja.
Zatoa ne treba da gi generalizirame rabotite...sve e individualno i nekade dlaboko vo nas...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.