IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 103>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 01:07
abe nek se e.avaat ionaka ne mozat da se kotat....nikakva korist nema od niv a i ne odat mnogu na steta....taka da...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 03:32
kazav tuka nekade ..ne mozam sega da baram..............gi podrzuvam homoseksualcite i site drugi koi ova glupavo opsestvo gi otfrla............koj sto saka neka si pravi i nikoj ne e kompetenten da kazuva kako ,sto.................
sekoj si ima pravo na svoj zivot!!!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 10:29
Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

kazav tuka nekade ..ne mozam sega da baram..............gi podrzuvam homoseksualcite i site drugi koi ova glupavo opsestvo gi otfrla............koj sto saka neka si pravi i nikoj ne e kompetenten da kazuva kako ,sto.................
sekoj si ima pravo na svoj zivot!!!





Изменето од alekso_2000 - 12.Март.2008 во 10:31
car's freack
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 10:38
немам ништо против нив,секој си е господар на својот живот,
се додека не ми влета некој од нив безглаво и неповикан во некој од моите постовите...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 18:03
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Хомосексуалноста постои стотици години,ако не и повеќе...
Хомосексуалноста кај човекот постои од кога постои и самиот човек.
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Лично сум против,
Во која смисла??
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

но не ми сметаат и сметам дека треба да се остават на мира-секој има право на избор.
Те почитувам за ова намигнување
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Но,сепак сметам дека и тие,хомосексуалците,не треба да си даваат толку на значење,да сватат дека и покрај тоа што се борат за своите права,и покрај тоа што водат медиумски реклами,треба да сватат дека не се некоја повластена група и дека и за нив важат законите и нормите за правилно однесување.
Она шо го бараме е едноставно еднакви права со хетеросексуалците. Ништо повеќе - ништо помалку. Ако се стремиме кон демократија, кон еднаквост, треба и да го имплементираме тоа, а не само на збор...

За посвојувањето деца, се знае дека постојат критериуми. Не сите хетеросексуалци можат да посвојат дете. Она шо се бара е да се отстрани тој апсолут дека ако потенцијалните старатели се хомосексуално ориентирани да неможат да посвојат дете.

Сексуалната ориентација, било да е хетеросексуална, хомосексуална или бисексуална, како ориентација е само еден аспект од личноста на човекот, а не цела личност. Како таква, не треба да се зема како критериум за права.

Да потсетам, пред 50тина години исто така се земаше бојата на кожата на луѓето како критериум за статусот и правата на личноста, па ако лицето не беше белокожец, тогаш автоматски се сметаше за втора и трета класа на човек,  кој не заслужува еднакви права со „расата од плава крв - белата раса“, и поради тоа црнците и азијантите во Европа и Америка беа дискриминирани, обесправени, па оние многу религиозните викаа дека е грев ако се склучи брак со не-белец.... итн забегав од темата... сакав да дадам една аналогија само со луѓето од не-хетеросексуална ориентација денес, и луѓето со не-бела кожа пред 50 години.


Изменето од RebeL - 12.Март.2008 во 18:06
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 20:14
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Не ми сметаат туѓите ставови, златен. Ми сметаат ставовите кои не држат вода и кои не се покрепени со цврсти аргументи .

ако сакаш ке ти го дадам мојот учебник по анатомија батка (а успут земи и физиологијата) па ако тоа не е јако,онда научниците се во заблуда!!!

А природата пак да не зборуваме!
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 20:35
Originally posted by Izzie Izzie напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Не ми сметаат туѓите ставови, златен. Ми сметаат ставовите кои не држат вода и кои не се покрепени со цврсти аргументи .
ако сакаш ке ти го дадам мојот учебник по анатомија батка (а успут земи и физиологијата) па ако тоа не е јако,онда научниците се во заблуда!!!А природата пак да не зборуваме!


Можеш ова да го аргументираш со некој Brainiac експеримент! На пример, стави лажица пача во хомосексуален анус, да видиш дали и понатаму ќе има растресити својства. На денешнава цена на зејтин, парадоксално е да трошиш пари на експерименти со лубриканти.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 21:00
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

...која не е во ред.Природата не не одредила да бидеме машки со машки и женски со женски.Со ова одите контра природата.
 
PRIRODNO E KOGA E NADVOR TEMPERATURATA 40C, VODATA DA BIDE VO TECNA SOSTOJBA. AMA VIE, OTI NE VI SE PIE MLAKA COCA-COLA, JA STAVATE VODATA VO ZAMRZNUVAC I USTE VO KALAPCINJA!
 
ZOSTO BE EDNI JA MENUVATE PRIRODNATA SOSTOJBA NA VODATA I JA PRAVITE NEPRIRODNA??? OTI VO TAA SITUACIJA VAM POVEKJE VI ODGOVARA DA E NEPRIRODNA??? MNOGU ZNAETE VIE STO E PRIRODNO, A STO NEPRIRODNO!!!
 
MRAZOT E ISTO TOLKU PRIRODEN KOLKU I HOMOSEXSUALCITE, SAMO KOJ TOA DA GO SFATI???збунетост


Изменето од Eleni - 12.Март.2008 во 21:29
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 21:04
..ВО ПРАВО СИ КЕЈТ!СЕКОЈ СИ ИМА СВОЈ ИЗБОР...!!!големо%20гушкањеПОПАТНО..МАТЕРИЈАТА МОЖЕ ДА СЕ НАЈДЕ ВО 5 АГРЕГАТНИ СОСТОЈБИ...голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 21:12
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by Izzie Izzie напиша:

...која не е во ред.Природата не не одредила да бидеме машки со машки и женски со женски.Со ова одите контра природата.
 
PRIRODNO E KOGA E NADVOR TEMPERATURATA 40C, VODATA DA BIDE VO TECNA SOSTOJBA. AMA VIE, OTI NE VI SE PIE MLAKA COCA-COLA, JA STAVATE VODATA VO ZAMRZNUVAC I USTE VO KALAPCINJA!
 
ZOSTO BE EDNI JA MENUVATE PRIRODNATA SOSTOJBA NA VODATA I JA PRAVITE NEPRIRODNA??? OTI VO TAA SITUACIJA VAM POVEKJE VI ODGOVARA DA E NEPRIRODNA??? MNOGU ZNAETE VIE STO E PRIRODNO, A STO NEPRIRODNO!!!
 
MRAZOT E ISTO TOLKU PRIRODEN KOLKU I HOMOSEXSUALCITE, SAMO KOJ TOA DA GO SFATI???збунетост
 
 
 
 
Hrabro , mnogu hrabro....interesna sporedba мир Respect намигнување


Изменето од Eleni - 12.Март.2008 во 21:29
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 21:19
ах,... дојде денот и јас да ви пишам во темава намигнување епа вака,... живееме во демократија така ?? секој си има право да прави што сака,... но да не ги повредува другите,.... искрено,... не ми сметаа хомосексуалците,... само мислам дека не треба да се овозможи да се склучуваат бракови,... посвојување на деца и сл,... сепак човечкиот род треба да оди понатаму,... што ќе биде ако дете гледа геј пар,... и смета дека тоа е во ред,... и тој постапи така,... па така ќе постапат двајца,... па четворица,... па шеснаестмина,... и така натаму,... тоа сепак,... не би требало,....
исто,... мислам дека се за почитување,... бидејќи не не тераат нас да живееме како тие,... само сакаат еднакви права....

а за нашево општество,... хахахахаа,.... денеска се уверив какви има,... така да ништо не ме чуди,.... секој си има свое мислење... и свое право на живот...
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 23:24
Originally posted by Izzie

...која не е во ред.Природата не не одредила да бидеме машки со машки и женски со женски.Со ова одите контра природата.
...koj toa tebe te stavil za portparol na prirodata?...ako e veke taka napravi nesto okolu globalnoto zatopluvanje...sigurno gay-dvojkite nema da ja unistat populacijava na planetata...naprotiv...taa nezapirlivo raste..Zatoa ako sakas da napravis nesto pametno...nautro dodeka gi peres zubite,iskluci ja slavinata
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 00:28
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by Izzie Izzie напиша:

...која не е во ред.Природата не не одредила да бидеме машки со машки и женски со женски.Со ова одите контра природата.

 

PRIRODNO E KOGA E NADVOR TEMPERATURATA 40C, VODATA DA BIDE VO TECNA SOSTOJBA. AMA VIE, OTI NE VI SE PIE MLAKA COCA-COLA, JA STAVATE VODATA VO ZAMRZNUVAC I USTE VO KALAPCINJA!

 

ZOSTO BE EDNI JA MENUVATE PRIRODNATA SOSTOJBA NA VODATA I JA PRAVITE NEPRIRODNA??? OTI VO TAA SITUACIJA VAM POVEKJE VI ODGOVARA DA E NEPRIRODNA??? MNOGU ZNAETE VIE STO E PRIRODNO, A STO NEPRIRODNO!!!

 

MRAZOT E ISTO TOLKU PRIRODEN KOLKU I HOMOSEXSUALCITE, SAMO KOJ TOA DA GO SFATI???збунетост



абе не си за џабе Д-ГРЕЈТ

Изменето од Quentin - 13.Март.2008 во 00:28
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 00:35
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

ах,... дојде денот и јас да ви пишам во темава намигнување епа вака,... живееме во демократија така ?? секој си има право да прави што сака,... но да не ги повредува другите,.... искрено,... не ми сметаа хомосексуалците,... само мислам дека не треба да се овозможи да се склучуваат бракови,... посвојување на деца и сл,... сепак човечкиот род треба да оди понатаму,... што ќе биде ако дете гледа геј пар,... и смета дека тоа е во ред,... и тој постапи така,... па така ќе постапат двајца,... па четворица,... па шеснаестмина,... и така натаму,... тоа сепак,... не би требало,.... исто,... мислам дека се за почитување,... бидејќи не не тераат нас да живееме како тие,... само сакаат еднакви права.... а за нашево општество,... хахахахаа,.... денеска се уверив какви има,... така да ништо не ме чуди,.... секој си има свое мислење... и свое право на живот...


Миличка, немам ништо против твојот став. Го почитувам. Нејсе, сакам едно нешто да ми разјасниш, зошто според твојава логика, всушност не ми е разбирливо ЗОШТО И КАКО постојат хомосексуалците. Имено, како е возможно детето сексуално да се одреди доколку ги гледа своите родители, небаре ако тие се геј и детето (гледајќи ги) ќе мисли дека тоа е нормално и ќе стане геј. Па во тој случај, зошто децата родени во хетеросексуални бракови не станат хетеросексуалци, гледајќи го примерот на нивните родители, туку нешто од внатре ги тера да бидат она што вистински се - определени кон истиот пол. Знам дека си паметна и ќе дојдеш до заклучок дека не е до околината, ами станува збор за природна (да не речам генетска) предиспозиција - или што би рекле народски - ТАКА ТЕ ТЕРА! Поздрав


Изменето од Quentin - 13.Март.2008 во 00:36
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.