IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Никола Г. најдобар или најлош премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Никола Г. најдобар или најлош премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 77>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 10:29
Vcera go vidov Grujo na konvencijata na Republikanskata partija vo Minesota....Mestoto oznaceno za stranski delegacii i gosti bese prazno,nemase nikoj samo Grujo nas se optegnal na stolicite,do nego 3 drugarcinja negovi...Iskreno im bese dosadno..mene mi bese...Mislam deka sigurno imal popametna rabota od patuvanjeto vo USA..vo red e da imavme delegacija,ama na najvisoko nivo ...malku nesvatlivo mi e
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 10:30
Originally posted by mileg mileg напиша:

[QUOTE=brza] jas mislam deka najmnogu "sopki" im stavaat,...hotentotite( od afrika),..samo, ovie ushte ne se ni svesni ,...za toa,....koj ,navistina,....gi sopnuva!!,..

Па Брза тој ни е најдобриот премиер до сега.Ако не беше тој немаше да се реши роблемот со Егејците и немаше да се слави 23 Октомври како државен празник.




a kako toa go resi problemot so egejcite...te molam prosvetli me
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 10:39
i mene bash me,...interesira!,...kolku shto gledam,..samo ja iskomplicira,..rabotata!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 21:53
Originally posted by brza brza напиша:

jas mislam deka najmnogu "sopki" im stavaat,...hotentotite( od afrika),..samo, ovie ushte ne se ni svesni ,...za toa,....koj ,navistina,....gi sopnuva!!,..

   тага

А бушманите? И тие, и тие. Сопки, сопки!
Туку дури сега после 20 години откако го слушнав изразот "НАИВЕН КАКО СОБАРИЦА" ми стана јасно неговото значење.
Некој рече дека со егејците е завршена работата?
А да ја сменеше постелнината во соба 93?

Изменето од TONI - 03.Септември.2008 во 21:55
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 00:21
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

Originally posted by mileg mileg напиша:

[QUOTE=brza] jas mislam deka najmnogu "sopki" im stavaat,...hotentotite( od afrika),..samo, ovie ushte ne se ni svesni ,...za toa,....koj ,navistina,....gi sopnuva!!,..

Па Брза тој ни е најдобриот премиер до сега.Ако не беше тој немаше да се реши роблемот со Егејците и немаше да се слави 23 Октомври како државен празник.




a kako toa go resi problemot so egejcite...te molam prosvetli me




 

Изменето од moira - 04.Септември.2008 во 10:45
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 10:43
Па Брза тој ни е најдобриот премиер до сега.Ако не беше тој немаше да се реши роблемот со Егејците и немаше да се слави 23 Октомври како државен празник.[/QUOTE]

a kako toa go resi problemot so egejcite...te molam prosvetli me [/QUOTE]
------------
Сакам да ти кажам дека проблемот со егејците е решен .Ако гледаше и е изагласано едногласно во собрание.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 12:29
a koj e vsusnost problemot so egejcite so so izglasuvanje vo sobranie se resi?
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 14:22
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

a koj e vsusnost problemot so egejcite so so izglasuvanje vo sobranie se resi?

Реплика:Во собранието едногласно се реши да се вратат имотите на Егејците во Егејска Македонија.И што има нејасно сега?
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 14:24
ima ..... kako da se vrati nesto sto ne e vo tvoja sopstvenost збунетост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 14:25
ajde da resime da i na indijancite im gi vratime imotite vo severna amerika голема%20насмевка
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 14:46
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

a koj e vsusnost problemot so egejcite so so izglasuvanje vo sobranie se resi?

Реплика:Во собранието едногласно се реши да се вратат имотите на Егејците во Егејска Македонија.И што има нејасно сега?


a koj ke gi vraka ? predsedatelot na sobranie? ili nekoj od ministerite? ili licno premierot?

mene nisto ne mi e jasno, da mi bese nemase da prasuvam
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 14:49
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ajde da resime da i na indijancite im gi vratime imotite vo severna amerika голема%20насмевка


site ke ni pozavidat na vakvo sobranie, sto so ednoglasno glasanje gi resava site problemi
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 14:57
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ajde da resime da i na indijancite im gi vratime imotite vo severna amerika голема%20насмевка


site ke ni pozavidat na vakvo sobranie, sto so ednoglasno glasanje gi resava site problemi

Реплика Имотите ќе ги враќа премиерот.А на кој не му се допаќа тоа нека се жали до него.Вазно тој е најдобар премиер до сега и му честитам
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 15:13
Za Gruevski i za celata politicka situacija vo zemjava ke kazam samo - ako site mislat isto,znaci deka ne mislat mnogu
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 77>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.