IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Никола Г. најдобар или најлош премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Никола Г. најдобар или најлош премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 77>
Автор
Порака
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 15:02
Демек Македонија е во среден век?
Париз е во денешно време?
Во ова денешно глобално време Париз и Скопје се во исто време.
Останува и по некој од турско.

Изменето од TONI - 28.Август.2008 во 15:06
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 16:00
изненадувањеЗошто мешате семејства? Не мешајте семејства. Некој и вашите ќе ги помеша.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2008 во 13:21
баш се прашував зошто никој не коментирал за минатото на нашиот премиер? може ли некој да каже дали знае нешто за неговиот татко, дали има брат или сестра? јас колку шо знам, пред година две живееше со мајка му во Карпош (по разводот од првиот брак)
има некој поинформиран од мене? чисто онака ме интересира
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2008 во 13:24
komentirame za negovite sposobnosti i nesposobnosti kako premier, negovite privatni i semejni raboti ne se tema za koja ovde bi trebalo da razgovarame.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2008 во 13:27
а шо треба според тебе бутел? да отварам нова тема? брееее изненадување
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2008 во 13:39
da, mozes vo trac podforumot
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 21:32
denes se pocuvstvuva kako da ziveam vo Enver Hodzina Albanija. Pomegju drugoto sto go kupuvav vo superot, i 2 sisinja pivo, i kasierkata veli ne moze...ima zabrana, casot bese 19,04 min.

vo red e da se donese zakon da mora da baraat licna karta i da ne prodavaat alkohol na pomladi od 18 , megjutoa nikoj da ne smee da kupi pivo, koe vsusnost i ne e alkohol , i toa uste vo 19 casot, a mene mi se najavile gosti ... ne znam sto da kazam.

Ona sto sum go slusala za Albanija pod Enver Hodza, mislam deka sega se slucuva kaj nas. Ne znam kako ke iskomentirate , onie sto go branat , pak ke go branat, megjutoa na kasata vecerva koga gi trgnaa dvete sisinja so pivo na strana i mi rekoa , ne moze, se pocuvstvuva kako da sum nekoj tezok alkoholicar ili kako da pravam nesto ne znam kolku sramno.

Do kade ke odi Gruevski? Ke pocne li da ni odreduva i koga da gi vrsime fizioloskite potrebi. Dosega davav kritiki za mnogu negovi raboti, megjutoa sega veke mislam deka na covekov nesto mnogu mu fali ...
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 22:33
Grueski si e okej, ali ima izgleda nekoj problem so nekoj do nego... se vnesuvaat na mala vrata krtovi vo partijata... losho e koga ima podli potezi... losho e.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 00:12
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

denes se pocuvstvuva kako da ziveam vo Enver Hodzina Albanija. Pomegju drugoto sto go kupuvav vo superot, i 2 sisinja pivo, i kasierkata veli ne moze...ima zabrana, casot bese 19,04 min.

vo red e da se donese zakon da mora da baraat licna karta i da ne prodavaat alkohol na pomladi od 18 , megjutoa nikoj da ne smee da kupi pivo, koe vsusnost i ne e alkohol , i toa uste vo 19 casot, a mene mi se najavile gosti ... ne znam sto da kazam.

Ona sto sum go slusala za Albanija pod Enver Hodza, mislam deka sega se slucuva kaj nas. Ne znam kako ke iskomentirate , onie sto go branat , pak ke go branat, megjutoa na kasata vecerva koga gi trgnaa dvete sisinja so pivo na strana i mi rekoa , ne moze, se pocuvstvuva kako da sum nekoj tezok alkoholicar ili kako da pravam nesto ne znam kolku sramno.

Do kade ke odi Gruevski? Ke pocne li da ni odreduva i koga da gi vrsime fizioloskite potrebi. Dosega davav kritiki za mnogu negovi raboti, megjutoa sega veke mislam deka na covekov nesto mnogu mu fali ...


  ne se sekiraj,...utre jas ke im go "doteram" pametot!,....ke napunam cela kolichka so najrazlichni raboti ( a, nikogash ne sum go napravil toa!),...i na kasa,( koga ima golema guzva!) ke gi izvadam od nea site,..dodeka chekam,...i ,...bash na kraj, ke ostavam nekoe shishe pivce,...pa,ako ne saka da mi gi dade,....se ke im ostavam na kasa,..pa,neka vrakjaat kaj shto bilo,...i taka ,...sekoj pat,...a,ako nekojpat "dozvolat" i pivoto da go zemesh,...pa,...ke se izvadam ,..kobajagi sum zaboravil,...novchanikot,...ebati glupaviot zakon!,...koi glupaci samo go ,..smislile?!,....mora sega da gi boli glava od mnogu mislenje,...плачење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 04:11
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

Grueski si e okej, ali ima izgleda nekoj problem so nekoj do nego... se vnesuvaat na mala vrata krtovi vo partijata... losho e koga ima podli potezi... losho e.

Комуњарите му подметнале.И Андов.И...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 15:27
eh,...da ne im podmetnuvaat na makedoncite,...kaj bi bile kojznae?!,...mozebi,....vekje i na mesechinata ,...posposoben narod ,..stvarno nema,..samo,...da ne se tie podmetnuvanja,...тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 09:22
И баба ми му подметнала.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 10:07
jas mislam deka najmnogu "sopki" im stavaat,...hotentotite( od afrika),..samo, ovie ushte ne se ni svesni ,...za toa,....koj ,navistina,....gi sopnuva!!,.. тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 10:21
[QUOTE=brza] jas mislam deka najmnogu "sopki" im stavaat,...hotentotite( od afrika),..samo, ovie ushte ne se ni svesni ,...za toa,....koj ,navistina,....gi sopnuva!!,..

Па Брза тој ни е најдобриот премиер до сега.Ако не беше тој немаше да се реши роблемот со Егејците и немаше да се слави 23 Октомври како државен празник.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 77>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.