IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Дали нафтата ќе поефтини или поскапи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали нафтата ќе поефтини или поскапи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 08:39
daj najdi mi coek , ke mu prognoziram голема%20насмевка pak dobro prognozirav , poevtini pola denar
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 18:38
Originally posted by hektor hektor напиша:

Na sekoi dve nedeli ke vi kazuvam i prognoziram dali ke poeftini ili ke poskapi gorivoto , posto ja pratam na berza .
Za vecer prognoziram krevanje na cenite na gorivoto 1.5 do 2 denari.


Никогаш кај нас показател и барометар не бил ОПЕК. Кај нас секогаш се случува обратното.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 05:05
pojeftinice sigurn izvor mi je reknuo
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 12:56
posle sekoe pokacuvanje na cenata ima namaluvanje (za pomal % od pokacenoto...)za da moze posle izvesen period pak da dojde do pokacuvanje ne cenataголема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 22:57
ПРВИН ТИВКО ЌЕ ПОСКАПИ, ПА ЌЕ ПОЕВТИНИ СО ФАНФАРИ ОД СТРАНА НА ПОРТПАРОЛИТЕ НА ВЛАДАТА. уШТЕ ЛИ НЕ ГИ НАУЧИВТЕ ПРВИТЕ ТРИ ПОТЕГА ОД НИВНОТО ОТВОРАЊЕ!?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 13:28
Има тука перење на мозок, народот ќе мора да си плаќа иако ја знае вистината
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 06:53
Нафтата уште ќе поскапува.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 16:13
Ke poskape definitivno!!!!
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 19:40
Бог е Бразилец" - порача бразилскиот претседател Луис Инацио Лула да Силва говорејќи за неодамна откриените големи и богати нафтени полиња покрај брегот на Бразил, пренесува Хина. Впрочем, Бразилците веќе долго време тврдат дека Бог е од нивна националност, зашто на земјата и подарил огромни природни богатства. Државната компанија "Петробрас" пред две недели објави дека претходно откриеното наоѓалиште ќе овозможи нафтените резерви на државата да пораснат дури за 50 отсто. Тоа би било доволно Бразил да се вивне меѓу десетте најголеми светски производители на нафта.
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 22:57

 Jas mislam deka vo bliska idnina ce se pokaci cenata na naftata(od edna do dve godini mozebi ce varira pogolemo pokacuvanje i malko smaluvanje na cenata), ama na podolg rok ce se namali i ce se stabilira na nivo sto e denesnovo 85-90 dolari za barel.. Ce poskape poradi se pogolemata potrosuvacka od den na den, a toa znaci ponudata ne moze da ja slede na pobaruvackata.. no na podolg rok ce se namali pobaruvackata poradi visokata cena a toa ce ja namali i cenata..

NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
Album Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Album Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 14:45
FORUMDZII EKSPERTI : Sakam da VE PRASAM !!

Prasanjevo e ekonomski skokotlivo zasto se raboti (spored mene) mozebi za "NAJKAPITALISTICKITE INDUSTRII " posle voenata i telekomunikaciskata.

Toa se Naftenata nasproti Avtomobilskata!!

Imeno vcera si odam nakaj doma i na MAKPETROL onaka mi padna vo oci na svetleckite nivni reklami edno pod drugo naredeni:

EURO DIZEL 65 den
EURO 95 : 67 den.

E, sega !

Bez da navleguvame vo politika na visinata na cenata na naftata ME INTERESIRA VASHE  mislenje!!!!

Ocigledno e deka poslednive godini se uramnotezi cenata megu dizelot i benzinot!
Dali spored tebe ova ja zagrizuva AVTOMOBILSKATA INDUSTRIJA i dali istata ima biznis pravo  da  bara  od  naftenite  industrii  "OSTETA"  ili  nekakvi penali, ako se  ima predvid deka  zaradi toj soodnos megu cenata na naftata i benzinot i potrosuvackata na vozilata avtomobilskite industrijalci ja FORMIRAAT cenata na svoite proizvodi. Pojasnuvanje.! Se znae deka cenata na Dizel avtomobilite od sekogash e povisoka od Benzincite pred se poradi taa politika na NAFTENATA INDUSTRIJA!! VAKA spored najnovive ceni na pazarot BENZINCITE izgubija mnogu zasto poradi pogore navedenovo imaa pomala prodazna cena!!

Ako imaat takvo pravo , koj e nacinot!!??

p.s Jas imam eden odgovor ,no cekam na nekoj drug od VAS??
Onamu kade sto imas obvrska ne baraj kreacija,taa doaga otposle!!!
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 21:49
Naftata ke poskapuva se do onoj moment koga celosno ne se smneni potebata od nea za dvizecko gorivo.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Dardania Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dardania Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 10:13
SFE ZAVISI OT AMERIKA    AKO MISLAT DA POCNAT RAT SO IRAN .100% KE SE POKACI NAFTA
wsssssssssss uppppppppppppppppp SKOPJE
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 15:06
Ако не се смилува Русија ќе го јадеме, отиде цената до небозагриженост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.