IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов или пари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов или пари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 22:31
Ako gledame vo globala situacijata vo makedonija e ako imas pari se imas. Ali da bidam nakratko jasen deka ljubovta so pari ne se kupuva.
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2006 во 11:11
Originally posted by plamenko plamenko напиша:

pari so ljubov ne mozes da kupis nitu pa obratno lubov so pari da kupis nikade go nema [ps ups ima ima i ova samo vo nekoi zemji nekoj maharaca sto ima 47 zeni doma hramce ]
 
mnogu loso ste ja definirale temava iskreno nema stil kako na prvin
ne mozes da biras ljubov ili pari parite se egzistencija momentalno vo ovoj tolku materijalen svet a ljubovta e eden vid sila razbiranje potreba za sovladuvanje na preprekite vo ovoj materijalen svet i toa ne sam potrebni se dvajca za igra a parite sto mozes i sam da gi potroses taka
 

ClapClapClapClapClapTongue
ClapClap



Изменето од samovilka - 01.Ноември.2006 во 15:11
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2006 во 19:15
Никогаш не би можела да идам со некој заради пари. Едноставно нема да се осеќам ко шо треба. Попрво би умрела од глад со некој што го сакам отколку да живеам луксузно а да не бидам среќна.....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2006 во 19:16
bravo istomislenickeClap

Кон врв
shnajder Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shnajder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 21:29

bre sto imame  dobri zenski nie u MK

Кон врв
shnajder Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shnajder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 11:06
lugje..bidete siromashni..odbere ljubov..prifatete go predizvikot...onie sto imaat pari/ne site se razbira ima isklucoci..mislat deka mozat da kupat se i nisto ne im treba..
Кон врв
raging bull Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2006
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај raging bull Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 15:03
ne prajte se mn.pametni site po pari trcame...
koga jas bi odbiral megju dve fizicki i karakterno identicni devojki no ednata so poveke kesh normalno bi ja odbral taa
kaj zenite taj izbor e podrasticenLOLLOLLOL
A na muabet nikoja ne e materijalistka znam,.,.,.,samo so im se poklopvet mislenjata samo so onie so poveke pariLOLLOLLOLLOLLOL
Poshtede me od vakvi teshki muabetiDeadDeadDead
Кон врв
Alma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 16:38
  I TOA I TOA PA DA GI SAKAM I DVETE PA STO
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 18:12
Originally posted by raging bull raging bull напиша:

ne prajte se mn.pametni site po pari trcame...
koga jas bi odbiral megju dve fizicki i karakterno identicni devojki no ednata so poveke kesh normalno bi ja odbral taa
kaj zenite taj izbor e podrasticenLOLLOLLOL
A na muabet nikoja ne e materijalistka znam,.,.,.,samo so im se poklopvet mislenjata samo so onie so poveke pariLOLLOLLOLLOLLOL
Poshtede me od vakvi teshki muabetiDeadDeadDead


Прашањето е (колку што сватив ја) дали би идел со некоја што не ти се свиѓа САМО заради пари. А ако ти се свиѓа и има пари тоа е веќе друго ( и супер Smile)
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
JASNA27 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASNA27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 18:17
da bideme iskreni


pari
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 09:50
Парите човек може сам да си ги заработи. За љубов се потребни двајца и неа ниедно богатство на светот не може ни да ја овозможи ни да ја купи.
Џабе полн џеб ако ти е душата празна.
Кон врв
shnajder Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shnajder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 12:49
ubavinata e vo beskonecnosta, se sto e konecno ne go pravi cevekot srecen...parite ce rabotis i ce gi zarabotis i toa e krajot...ljubovta ne mozes da ja dofatis...taa e beskonecna..toe e nesto sto te pravi da ne te voznemiruva niti siromastijata..niti bedata..nitu pak idninata...koga ljubis vece si vlegol vo sovrshenstvoto..samo finta e da ostanes taka do krajot...dali mozes ? LOLLOLLOL
Кон врв
Kukle Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kukle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 15:42
Со љубов до пари, со пари се и секаде вљубени.Tongue
Со пари без љубов за никаде...Cry
Don't regert what you've done...but what you haven't!!!
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 16:01
dvete
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.