IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни во врска со партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 12:37
natprevar da , ali ljubomora ne
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 12:42
da znacci koj kako kke go razbere toa .....mislam kako go sfakka ............ili natprevar ili ljubomora ,,,,,,,,,,,,ali sekoj od nas svojot uspeh go sporeduva so uspehot na drugite .......za da vidi kade e ........konkretno za ljubomorata .......lugjeto se ljubomorni na se .....
......
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 13:37
nekoi se vosh*tuvaat
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 14:50
interesna tema za polimiziranje ..............
......
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 17:37
da samo malce sto gi nemama negovite ocina plavi kao safircinja koi samo bleskaat i me osvojuvaat!!
Кон врв
aktivna Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aktivna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 17:38
Ne sum ic ljuomorna,a i nesakam i on da bide.
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 17:52

znacci nikogass ne si bila zaljubena vistinski ....ili pak se zaljubuvale vo tebe a ti nikogash ....ete za toa ti ne si ic ljubomorna

......
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 18:41
Љубовта или заљубувањето нема никаква врска со љубомората, се е стејт оф мајнд.. До несигурноста во самиот себе...
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 22:16
Originally posted by elence elence напиша:

toa me interesira najmnogu
ke bidete li dosadni na sekoj 2 min da se javuvate
da prakate luge da go sledat vasiot partner
da ne dozvoluvate druzenje so drugi licnosti koga se sami znaci bez vas
da bidete bolno ljubomorni a da ne go priznaete toa
 
znam deka ima i takvi  , za sreka retki se :)
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 22:24
Treba da se razgranici BOLNO LJUBOMORNI i LJUBOMORA koja se pojavuva kako znak na ljubovta kon nekogo, nasata mala sebicnost da ne go zagubime sakaniot istoto se pojavuva kon prijatel, drugar dobronamerno a ne onaa ljubomora koja preminuva vo vid na bolest so koja veke se vrshi taka recena "tortura" vrz partnerot
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 22:31

lugeto po priroda se sebicni kopilinja a zatoa se ljubomorni , samo najvozvisenite srca ne poznavaat ljubomora i mozat da spodelat vistinska nesebicna ljubov.
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 23:04
Koj ti zbori deka ne spodeluva ljubov nesebichno.Ocigledno za tebe se e kopile.Jas ne se cuvstvuvam kopile so toa sto kaj mene se pojavuva ljubomorata.Ti izgleda si eden VOZVISEN NINGA

Изменето од maja - 21.Август.2006 во 23:05
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
elfi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elfi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 17:17
ljubomorata e normalna pojava, kaj so ima ljubov ima i ljubomora...neizbezna e barem vo mali kolicini, no sekako ne treba da se preteruva. retko sum ljubomorna, ama ne dramatiziram, voopsto ne sum sebicna a i ne se smetam za kopile samo zatoa sto ponekogas sum pomalku ljubomorna na mojot partner, toa mi e znak deka mi znaci nesto, ako sum ramnodusna na se znaci mi e seedno...
srekata ni go prodava ona sto misleme deka ni go dava...
Кон врв
^^*Slatki4ka*^^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^^*Slatki4ka*^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 16:51
Originally posted by elfi elfi напиша:

ljubomorata e normalna pojava, kaj so ima ljubov ima i ljubomora...neizbezna e barem vo mali kolicini, no sekako ne treba da se preteruva. retko sum ljubomorna, ama ne dramatiziram, voopsto ne sum sebicna a i ne se smetam za kopile samo zatoa sto ponekogas sum pomalku ljubomorna na mojot partner, toa mi e znak deka mi znaci nesto, ako sum ramnodusna na se znaci mi e seedno...
 
go mislam istoto kako i ti!!mislam deka treba da se ima samo kontrola so ljubomorata zatoa sto bregolema ljubomora moze da ja donese vo opasnost tvojata vrska a mislam i deka ne e dobro da si i tolku mnogu ramnodusen sepak treba da iskazuvas custva i da go kazes ona sto ne ti se dopaga kaj partnerot
SIMPLE I'M THE BEST
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.