IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Припадник на МВР претепа момче до смрт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Припадник на МВР претепа момче до смрт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 29>
Автор
Порака
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:25
не зборувам јас за убиството на ДЕТЕТО.....тоа е неоправдано и АЛФАШОТ трба да се казни....... секако и сум убеден дека го убил детето....поради тоа не смее да помине неказнето....но поента ми е дека не треба да се глобализира...демек ова може на секој да му се случи .....не е точно!!!никако.....но не може без причина некој да земе да те збрка така????? ај ако е така кажи еве тебе те збркал некад некој алфаш....од чиста мира???????
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:25
Originally posted by IggyK IggyK напиша:

Вечерва имаше мирен протест на млади граѓани против полициското насилство. Утре во поголем број 16 ч пред Мајка Тереза Плоштад.
Таа информација беше објавена преку фејсбук преку фб групи кои по големата посетеност беа укинати. Сосема е сомнително кој тоа го направи, групи кои повикуваа на мирен протест против ова насилство создадени од различни профили да бидат во исто време замолчени.

Почивај во мир, млад човеку


се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:27
Па и јас тоа го кажувам , никој ништо не објаснува , сите чутат , па и не бил пријавен таков настан во полиција.Добро бе знаеш ли дека ако полиција интервенира треба да напиши " извештај " во случајов никој ништо не знае . Едноставно кажано не виде судијата... Доколку не беше убиство немаше и ден денес некои луѓе да слушнат што прават Алфите. Ако не беше убиство се ќе беше по старо , вака барем народо ќе се информира кога е во нивно присуство алфаприпадник да чутиш и да гледаш долу за да не се почувствува навреден господинот Алфаприпадник. Сега можеби и во форумов имаме алфи секоја чест за нив па не се сите исти... Се извинувам ако нешто згрешив господине Алфаприпадник.
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:32
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

не зборувам јас за убиството на ДЕТЕТО.....тоа е неоправдано и АЛФАШОТ трба да се казни....... секако и сум убеден дека го убил детето....поради тоа не смее да помине неказнето....но поента ми е дека не треба да се глобализира...демек ова може на секој да му се случи .....не е точно!!!никако.....но не може без причина некој да земе да те збрка така????? ај ако е така кажи еве тебе те збркал некад некој алфаш....од чиста мира???????



а како бе кукоч, до каде е границата?
значи смее да го тепа, ама да пази да не го убие???

не си во право! ТРЕБА да се, како викаш ти, глобализира, треба да се крене галама, за да се запрат малку, оти тоа се случува кога на деликвенти и мангупи ќе им дадеш власт!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:33
се слагам!!! полицијава.....треба да даде извештај и да го казни!!! со најсторга казна припадникот на алфите ( за кој и јас сум убеден дека направил кобна грешка)...........фактот...дека помалку од лугето знаат што прават алфите.....е добар....не е лош ....лоше е ако повеке од нас знаат како дејствуваат алфите.....значи ....да се разбереме.....некој треба да стави ред на нивното однесување..... ама да се глобализира дека АЛФИТЕ тепаат кој ке стигнат.....тапа ви е тоа....... мислам тоа е .....незнам што да кажам......јас еве набројав....и кејт и ти .... и јас и мај и многу друге луге не ги збркал алфаш од чиста мира така?????? значи и добро и ипсравни грагани сме се додека не сме почустувале што правата алфите......или општо полицијата......ДА СЕ РАЗБЕРЕМЕ НЕ СУМ ЏАНДАР газење%20од%20смеење па да кажете дека ги бранам.....него само реално зборам.....
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:38
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Јас не оправдувам тепање....тоа е нешто што ме иритира нај многу...меѓутоа не можеш бре другар да кажиш оти овде кој како оди по пат добива ќотек, и ги затвараат сите што ќе ги сретнат на улица...смеењемислам хелоу......кој што сеел тоа ќе жнее....а за детето ако е стварно навистина ми е жал...тоа се вика да не те снајде..


кој што сеел, тоа ќе жнее - што ќе ти каже Му
демек, си го барал, си го добил, алал вера Му, алал вера
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:43
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Јас не оправдувам тепање....тоа е нешто што ме иритира нај многу...меѓутоа не можеш бре другар да кажиш оти овде кој како оди по пат добива ќотек, и ги затвараат сите што ќе ги сретнат на улица...смеењемислам хелоу......кој што сеел тоа ќе жнее....а за детето ако е стварно навистина ми е жал...тоа се вика да не те снајде..


кој што сеел, тоа ќе жнее - што ќе ти каже Му
демек, си го барал, си го добил, алал вера Му, алал вера




ама добро ....јас не се слагам со мај.....во овој случај се слагам со тебе.....ама ако не е така....кажи зошто тебе не те збркала полиција??????????????????? никогаш или можеби те .....
Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:53
Каква веза има дали те или не те збркала полиција.Зборуваме за Алфаприпадникот кој "можеби" направил злодело, и неговите другари Алфи кој присуствувале на лице место и ништо не пријавиле во нивните извештаи за овој настан . Практично настанов сега за сега во МВР не постои . Тоа е вистинскиот проблем. И ако не беше убиство во прашање ќе поминеше како до сега сите затскриени работи... а уствари кој че му преречи нешто каква вистина че напишат Алфите , МВР во таква вистина че верува, во овој случај и народо.
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:57
има врска....тоа ако ги глобализираат работите демек алфите тепаат кој ке стигнат.....тоа никако не можам да се сложам!!!! затоа е битно дали те збркал или не....потшто на формуов верувам дека 99% ке кажат никад немале или не биле збркани од полиција.....

дека направиле убиство....т.е припадникот....јас мислам да.....и поради тоа МВР треба да искочи со образложеније да го казни .....најстрого припадникот...... и да воведе малку ред кај АЛФИТЕ.....

но да се глобализира дека тепаат кој ке стигнат НЕВИСТИНА!!!!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 11:58
Што и да е, како што некои велат, посеаното, ожнеаното никако не смее да заврши така! Дури и да имало причина да биде гонет од полицијата, нема никаква законска причина епилогот на таквото нешто да биде таков каков што е.

Полицијата треба да биде сервис на граѓаните, така е во сиот модерен демократски свет, така треба да биде и тука. За жал, некои останале со умот во некои други времиња, кога и вакви нешта се правеа...
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 12:02
Originally posted by Македон Македон напиша:

Што и да е, како што некои велат, посеаното, ожнеаното никако не смее да заврши така! Дури и да имало причина да биде гонет од полицијата, нема никаква законска причина епилогот на таквото нешто да биде таков каков што е.

Полицијата треба да биде сервис на граѓаните, така е во сиот модерен демократски свет, така треба да биде и тука. За жал, некои останале со умот во некои други времиња, кога и вакви нешта се правеа...



се слагам!!! скоро во СЕ!!!
да се стави малку ред на односот на алфите да..... ама да обвнита дека прават што сакаат и тепаат секој тоа не е точно!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 12:07
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Јас не оправдувам тепање....тоа е нешто што ме иритира нај многу...меѓутоа не можеш бре другар да кажиш оти овде кој како оди по пат добива ќотек, и ги затвараат сите што ќе ги сретнат на улица...смеењемислам хелоу......кој што сеел тоа ќе жнее....а за детето ако е стварно навистина ми е жал...тоа се вика да не те снајде..


кој што сеел, тоа ќе жнее - што ќе ти каже Му
демек, си го барал, си го добил, алал вера Му, алал вера


кејт......тоа “кој што посеал ќе жнее“ го кажав поконретно за Љубе, бидејки подолу лјоце спомна дека за Љубе веднаш кажале на вести а за детето не кажале...

Немој да ме правиш овде без чуство и осет.... ти во моментот кога пишувавме за тоа не беше овде...
За детето кажав дека ми е жал, и не е битно дали е некој стар или млад не заслужува да биде тепан, а не па убиен...ужас
За вкави случаи никого не оправдувам,  посебно не полицаец....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 12:10
Не се до толку мрднати да го тепаат секој што ќе му дојди на патот. Но факт е дека употребуваат прекумерна сила за непотребни работи.
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 12:14
Originally posted by ljoce ljoce напиша:

Не се до толку мрднати да го тепаат секој што ќе му дојди на патот. Но факт е дека употребуваат прекумерна сила за непотребни работи.



се ложувам и се разбравмеда

како што се разбираме и дека не секој од чиста мира бега од полиција и дека не тепаат секого од чиста мира


трагедијата се случи и треба да бидат доблесни да кажат дека згрешил припадникот да се казни.....со најстрога казна......


Изменето од KUKOC7 - 07.Јуни.2011 во 12:17
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.