IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Ваше мислење за Адолф Хитлер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваше мислење за Адолф Хитлер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 21>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:58
M0же Макед0нците се американци,германци,италијанци и др. н0 п0 државјанств0 - етникум се знае - МАКЕД0НЦИнамигнување
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:01
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:


Gledaj ti emisii od drug Tito i slicni komunisticki propagandi,zatoa na ova teredze sme stignati.Po postojte tvoj zaklucvam deka ne si mnogu zrel.
Jas dobar del od zivotot posvetiv vo proucuvanje na Hitler i celiot tret rajh,zato ti ne si nekoj faktor da sudis za moeto obrazovanie i da me teras da citam.
Vo mojot prv post jas kazav samo fakti,toest negovite dobri i loshi strani,ako nemas nekoj pameten argument za da gi osporis te molam podobro kuti i ne trosi tuka mesto vo forumot.


A izvini so loso si videl ti od Hitler pa da go napagas vaka,slucajno Makedonci da ne ubival ili pikal po logori?
More dete svesti se i karaj se so tie komunistite doma.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 25.Октомври.2008 во 21:02
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:03
35 милиони словени утепал,евреите се нешто ситно во споредба во тоа.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:06
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

35 милиони словени утепал,евреите се нешто ситно во споредба во тоа.


Makedonci ne tepal,jas ne sum zasegnat.Dedovcite so tatari se tepaja ovde,ne so Germanci.Germanskata vojska se odnesuvala dobro sprema naselenieto tuka,i toa e fakt koi go imam slusano od luge koi ziveele vo toa vreme a i ushte se zivi nekoi.Makedonec,logor retko da videl.Nasha maka bea tie sega shto se falat deka ne "Osvobodile".
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:07
Во 44та сакал да направи независна македонија како што беше со НДХ али пред да се случи тоа Сталин му го запали Берлин
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:09
stalin mu go zapali berlin vo 45 careviku
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:10
Ма немој Не сум знаел,убаво прочитај ми го претходниот пост
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:13
najdi mi ti mene dokument kade shto sakal hitler da ja proglazi makedonija za nezavisna drzava,ili pak bilo shto kade shto togashnata nacisticka germanija imala takvi nameri
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:14
Њама тито све запали,тоа ти е од образованието од Дисковери ченел
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:16
abe daj dokaz za toa shto go navede,deka sakale nacistite da ja napravat makedonija vo 1944 nezavisna
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:18
Originally posted by fiks fiks напиша:

abe daj dokaz za toa shto go navede,deka sakale nacistite da ja napravat makedonija vo 1944 nezavisna


Постои таков документ,немам линк моментално,но таа држава требаше да биде на чело со Ванчо Михајлов и најверојатно со тотален бугарски дух.Од непознати причини Ванчо Михајлов одбил да ја води таа држава.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:21
abe shto tresite takvi gluposti,nacistite si imaa mnogu povazni prioriteti vo 1944,normandija na prvo mesto pa potoa povlekuvanjeto od istocen front,golemi zagubi vo italija,shto kazuvate muabeti od marginalni togashni likovi koi se obiduvale da si go izmijat gazot
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Individua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Individua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:22
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

abe daj dokaz za toa shto go navede,deka sakale nacistite da ja napravat makedonija vo 1944 nezavisna


Постои таков документ,немам линк моментално,но таа држава требаше да биде на чело со Ванчо Михајлов и најверојатно со тотален бугарски дух.Од непознати причини Ванчо Михајлов одбил да ја води таа држава.


Poznati se pricinite zasto Ivan Mihailov odbil da ja vodi taa drzava
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:24
Originally posted by Individua Individua напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

abe daj dokaz za toa shto go navede,deka sakale nacistite da ja napravat makedonija vo 1944 nezavisna


Постои таков документ,немам линк моментално,но таа држава требаше да биде на чело со Ванчо Михајлов и најверојатно со тотален бугарски дух.Од непознати причини Ванчо Михајлов одбил да ја води таа држава.


Poznati se pricinite zasto Ivan Mihailov odbil da ja vodi taa drzava


Кажи те молам долго време барам одговор :)

А на неписмениот да му кажам дека се работи за настани од 40'година,во исто време кога била создадена државата на Анте Павелич.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 25.Октомври.2008 во 21:25
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,296 секунди.