IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е најзаслужен за рејтингот на ВМРО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е најзаслужен за рејтингот на ВМРО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Прашање: Koj e najzasluzen za rejtingot na VMRO?
Одговор Гласови Статистика
2 [6,67%]
13 [43,33%]
13 [43,33%]
2 [6,67%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 14:30
ama silna drzava задоволство задоволство задоволство задоволство ............. газење%20од%20смеењеплачењесмеење
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 14:29
glup narodтага
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 21:59
kamo da imashe poveke luge kako Gruevski ke se zgolemeshe brzinata na sproveduvanje na reformite za da ziveeme vo podobra Makedonija.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 12:21

Уште се занимавате со неважни работи, што не почнете да размислувате за рејтингот на партиите на Макеонските албанци, (или ако повеќе Ви одговара на албанските партии), дали има некоја нова партија, како на пр. ДУА, дали се тежи кон обедување на партиите од албанскиот блок,..... и секако зошто!?....Или пак дечкиве патриоти, со Премиерот најголем Македонец - Патриот кој тежи на 61 пратеник, бркаат некоја друга опција, каде би „можеле да граничат на пр. со Турција“ Дали пак се во прашање границите и каде би биле!?????..... ИЗЛЕЗЕТЕ НА ИЗБОРИ, ДАЈТЕ ГО СВОЈОТ ГЛАС ЗА ОНА ШТО СЕ НАОЃА ВО ВАШАТА ГЛАВА А НЕ ВО ГЛАВАТА НА господин ГРУЕВСКИ и останатите политичари!!!!!!.....

Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:54
Originally posted by nedopirliviot nedopirliviot напиша:

Обостраниот договор, меѓу СДСМ и ДПМНЕ. Никој друг. Мора да постигнат равенство во годините на владеење.



Само погоре напишаното. Ништо друго.
Кон врв
svoeglav2008 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svoeglav2008 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 00:43
Нај заслужен за големиот рејтинг на ДПМНЕ е секако раководството сегашно на партијата, кое безрезервно ја вложува својата младешка енергија и знаење...Но не го порекнувам и карактерот на Груевски кој е пред се народен човек, од народот и за народот..никогаш до сега не ги потценил и омаловажил, често е мегу него...а тоа зане да запали кај истиот и за возврат да му даде голема подршка во неговата работа..
Има надеж во него , си ја сака државата зашто е роден во неа...верник е...и треба за тоа да биде награден од нас...на денот на изборите сите да излеземе и да ја потврдиме подршката... и тој ден мора да биде 1 јуни , а не друг ден, за да не биде доцна!!!

Изменето од svoeglav2008 - 30.Април.2008 во 00:44
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 21:55
Обостраниот договор, меѓу СДСМ и ДПМНЕ. Никој друг. Мора да постигнат равенство во годините на владеење.

Изменето од nedopirliviot - 30.Април.2008 во 01:53
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:32
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Pa ja mislam deka SDSM
so Buckovski ke bese mnogu podobro


toa e samo mojota mislenje ne znaci deka e tocno


I jas da sum Albanec bi go sakal Bucko so ubavo vi bese kako dedo mraz bese za vas, se sto posakavte vi ispolni se vo interes na mirot i stabilnosta vo drzavata i verojatno nekoj siten licen interes.

Najdobro od se mu bese decantralizacijata i podelba na opstinite, togas mislam deka ne ostavi ni edna zelba na Albancite otvorena.
I napravi od nekolku opstini koi odsekogas bile so Makedonsko mnozinstvo Albanski opstini vo koi denes Makedoncite se ugnetuvani i maltretirani.


Sekoja cest za Bucko vo sekoj slucaj.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:32
sekerinska ke izgubi i toa debelo, bas zaradi toa sto dozvoli b.c. da gi vlece koncite, i sto ne gi sutna bucko, makraduli i drugite stari hostapleri.

da napravese cistka pred dve godini, so nova ekipa, so nov tim, zenskata e spobobna mozese nesto da napavi.

no ocigledno vo SDSM pretsedatelskata funkcija e samo marioneta.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:14
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Pa ja mislam deka SDSM
so Buckovski ke bese mnogu podobro


toa e samo mojota mislenje ne znaci deka e tocno


ne me zasmejavaj te molam. covekot e maskota. sdsm ako saka da prodolzi da gubi izbori, samo neka go lepi po posteri...
dobro jas rekov moeto mislenje
pa sto ke pravi so Sekerinska ?
ke gledas kako ke gubi sega
togas posle izborite pravi edna razlika  !
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 15:06
da i jas se slozuvam deka pricini ima poveke, no zatoa prasav, koj e NAJZASLUZEN.

najverojatno so dobra opozicija, rabotata na Greuvski ne ke bese kojznae kakov faktor, bidejki nekoi posebni investicii nema, nekoi posebni ekonomski rezultati nema, na nadvoresen plan e opsta katastrofa, taka da dobrite rezultati se sveduvaat na dobri reformi (podgotovki za dobra idnina) i vnatresno spravuvanje so koruptivnite elementi.

no ocigledno i ovie dve nesta se dovolno ceneti od narodot.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 10:22
Od se pomalce i rabotata na vladata i karakterot na Gruevski i odnosot kon imeto i identitetot, megutoa sepak za tolku visokiot rejting najzasluzni se sepak SDSM koga barem ne bi bile do tolku smesni so nivnata politika razlikata sigurno ne bi bila tolku golema.
Vaka ne svedoa na nemanje vtora alternativa na izborite.
Zalno.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 20:15
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Pa ja mislam deka SDSM
so Buckovski ke bese mnogu podobro


toa e samo mojota mislenje ne znaci deka e tocno


ne me zasmejavaj te molam. covekot e maskota. sdsm ako saka da prodolzi da gubi izbori, samo neka go lepi po posteri...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 20:06
НАЈЗАСЛУЖНИ СЕ - ...овците. МИСЛАМ, ЕХОТО... ЈА ПОЗНАВА ДОБРО ЧОВЕКОТ ПСИХОЛОГИЈАТА НА ОВЦИТЕ, СЕКОЈА МУ ЧЕСТ...

haha,...ja bi rekol deka ovnovite se za toa pozasluzni,...zashto povekjeto ovci,...odat po ,...ovnovite!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.