IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 50>
Прашање: Za kogo bi glasale ako utre ima izbori?
Одговор Гласови Статистика
73 [50,69%]
22 [15,28%]
6 [4,17%]
17 [11,81%]
1 [0,69%]
5 [3,47%]
20 [13,89%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 15:42
Originally posted by Averoes Averoes напиша:

Uste edna Partija neodostiga kaj Albanskiot blok ... ne e postavena DUA ... ostanete ja Dpa i taka veke odamna pocna da tone... Partijata e koja gi osvojuva Albanskiot elektorat e nesomneno Demokratskata Unija na Albancite-DUA.



Toa ke treba da se dokazete na izborite koj ste i kako ste.

Sega za sega spagate vo "DRUGI" kako i ostanatite pomali partii a gi ima ako ne se lazam poveke od 100, taka da za site nema mesto.

A sekoj sto glasal za "drugi" moze da si kaze za kogo bi glasal kako sto ti kaza.



Изменето од kultuzin - 20.Март.2008 во 15:44
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 15:52
И неможам да разберам да има луѓе што ќе гласаат за нив.

Ova ni jas ne mozam da si go objasnam, megutoa eve gledas ti si zapamtila koj bil na vlast koga tvoite roditeli ja izgubile rabotava.
Megutoa za zal site nemozat da pamtat tolku dolgo, pa za se so se slucuva go obvinuvat Gruevski, bez da se setat vo kakva situacija ni bese drzavata koga toj dojde na glas, e toa ti e edna grupa glasaci na SDSM, znaci luge so isklucitelno slabo pametenje, amnezija so drugi zborovi.

Vtora grupa se t.n. partiska vojska koja ima licen kar od partijata ili se nadeva deka ke ima, i ovie mislam deka se najmnogubrojni.

A inaku jas gi prasuvav glasacite na SDSM da kazat barem edna pricina zosto glasaat , pa mozebi i nas da ne ubedat nie da glasame za SDSM, megutoa dosega ama bas nikoj ne uspea da kaze nituedna pricina.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 16:39

Pa se znae koj me identifikuva mene kako Albanec

 

PDSH   we love you

 

DPA red`black

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 16:42
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Pa se znae koj me identifikuva mene kako Albanec



PDSH   we love you



DPA red`black



Selmani ministerot za zdravstvo e car prijatele, toj treba da vi e lider, so ke kazes ti na toa.

Inaku od Albanskiot blok isto taka mnogu go postuvam Marsel Biljali, imam mnogu izdrzani kolumni od nego citanao.

Изменето од kultuzin - 20.Март.2008 во 16:45
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 17:12
DA druze Imer Selmani e legenda samo toj raboti kako sto treba od ministrite kaj albanskiot blok 
tie drugi se uste su mladi :)
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 17:24
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

DA druze Imer Selmani e legenda samo toj raboti kako sto treba od ministrite kaj albanskiot blok
tie drugi se uste su mladi :)


Epa neka vi bide primer, kolku poveke takvi luge ima , tolku poveke ke imate razbiranje od Makedoncie i sozivot so nas.
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 17:36
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



Epa neka vi bide primer, kolku poveke takvi luge ima , tolku poveke ke imate razbiranje od Makedoncie i sozivot so nas.


лош пример!!!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 17:42
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



Epa neka vi bide primer, kolku poveke takvi luge ima , tolku poveke ke imate razbiranje od Makedoncie i sozivot so nas.


лош пример!!!


Zavisi sto podrazbiras za los, ako za tebe covek sto si ja raboti rabotata na koja e postaven e los , a teroristite ti se po kejf togas tvoe pravo.
Jas po dobar podrazbiram covek sto e koristen za ovaa drzava, i pravi dobro za site nas i tebe i mene i site.
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 17:54
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



Epa neka vi bide primer, kolku poveke takvi luge ima , tolku poveke ke imate razbiranje od Makedoncie i sozivot so nas.


лош пример!!!


Zavisi sto podrazbiras za los, ako za tebe covek sto si ja raboti rabotata na koja e postaven e los , a teroristite ti se po kejf togas tvoe pravo.
Jas po dobar podrazbiram covek sto e koristen za ovaa drzava, i pravi dobro za site nas i tebe i mene i site.


како што јас не сум најсоодветна, да ти кажувам тебе која македонска политичка личност треба да ти биде пример, така и ти не си.

од едноставна причина што, секој подобро ги познава своите партиски лидери, кој се, што се,,ЗАД КАМЕРИТЕ..БЕЗ ШМИНКА...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 18:00
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



Epa neka vi bide primer, kolku poveke takvi luge ima , tolku poveke ke imate razbiranje od Makedoncie i sozivot so nas.


лош пример!!!


Zavisi sto podrazbiras za los, ako za tebe covek sto si ja raboti rabotata na koja e postaven e los , a teroristite ti se po kejf togas tvoe pravo.
Jas po dobar podrazbiram covek sto e koristen za ovaa drzava, i pravi dobro za site nas i tebe i mene i site.


како што јас не сум најсоодветна, да ти кажувам тебе која македонска политичка личност треба да ти биде пример, така и ти не си.

од едноставна причина што, секој подобро ги познава своите партиски лидери, кој се, што се,,ЗАД КАМЕРИТЕ..БЕЗ ШМИНКА...


Tocno taka megutoa jas ti kazuvam sto gledam od moj aspekt, covekot e ednostavno koristen za cela drzava, raboti, pravi reformi vo zdravstvoto, zatoa i dobiva simpatii od Makedonskiot blok, i zatoa jas mislam deka treba da ima poveke kako nego za koga togas da imame sozivot.

A toa sto vas Albancite osven vasite sovinisticko nacionalisticki ideji nisto drugo ne ve interesira toa e drugo prasanje.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 18:08
„Целата енергија и целото внимание го посветуваме на 2 април. Меѓутоа, ако имаме неуспех на овој план, ако продолжат вака да се одвиваат состојбите во владината коалиција, мислам дека тоа не е прашање, тоа ќе биде потреба. Економијата оди надолу, политичката состојба ни се дестабилизира, меѓуетничките теми ни се вратија на дневен ред“, изјави Радмила Шеќеринска, претседател на СДСМ.

„Во ЕУ и НАТО не забележуваме успеси, забележуваме успорување. Избори се еден од начините да се решат овие проблеми. Политиката на Груевски е поразена, не смееме да дозволиме Македонија по вторпат да биде поразена заради таквата политика“, додаде Шеќеринска.

Dali i veruva nekoj na Satorinska kako sto novace ja krsti inaku jas si ja vikav Sekerka.
Dali e normalna sto zboruva.
Primer ova recenica:

„Во ЕУ и НАТО не забележуваме успеси, забележуваме успорување.

A kakvi upesi taa bi zabelezila, koga site uslovi za NATO se ispolneni problemot e samo Grcija ,dali uspeh za nejze bi bil promena na IMETO, i sto poveke da uspeeme vo EVROPA koga site pokazateli se pozitivni, borba protiv korupcija, ekonomija, zakon za policija, i sudstvoto kaj i da e ke se sredi.
Sto napravivte vie gospogo site ovie izminti godini i zosto Gruevski mora se od pocetok da pravi, se bese edno golemo nisto, pred da dojde na vlast, a sega se pravi pametna i kokodaka od strana.
Osven toa VNIMAVAJTE na ova site SDSM ( a ova e tipicno za komunistite), nikogas ama nikogas ne zboruva so fakti, NEUSPESI VO EVROPA I NATO, pa neka kaze zosto ima neuspesi kaj zgresila vladata, sto bi napravile tie podobro.
Istise i nivnite glasaci Gruevski vakov Gruevski onakov, a koga ke go prasas ajde kazi zosto , daj mi dokazi ,begaat odma kako gluvi.

NEMOZAM EJ SE NERVIRAM OVAKVI DEBILNI POLITICARI NI JA UNISTIJA DRZAVATA, A SEGA SAKAAT I DA JA DOKRAJCAT.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 19:05
Da imer selmani za da bide pretsedatel na DPA treba uste nekoja praksa
hmmm do izleguvanje na Taci pa posle negov e redot
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 19:11
Reformite davaat plod, praviot pat e ovoj, Makedonija pred se
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 19:35
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Pa se znae koj me identifikuva mene kako Albanec



PDSH   we love you



DPA red`black



Selmani ministerot za zdravstvo e car prijatele, toj treba da vi e lider, so ke kazes ti na toa.

Inaku od Albanskiot blok isto taka mnogu go postuvam Marsel Biljali, imam mnogu izdrzani kolumni od nego citanao.

Ти изгледа одамна не си бил на лекар (во Македонија).
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.