IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - МИТИНГ за ИМЕТО Македонско!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МИТИНГ за ИМЕТО Македонско!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 24>
Автор
Порака Обратен редослед
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 13:28
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

http://www.youtube.com/watch?v=zsCJ3tiG604&feature=related




Pa ne sum bas siguren deka se 2 i pol iljadi luge, kako sto izjavija od taborot na aj pogodete koj?
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 13:19
http://www.youtube.com/watch?v=zsCJ3tiG604&feature=related
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 11:09
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ova moze da bide mnogu intersesno,

Организаторите на протестите ќе ја тужат Шекеринска

Организацискиот одбор на мирниот собир против промената на уставното име, кој се одржа на 27 февруари на плоштадот Пела во Скопје, вчера соопшти дека на протестот имало 30 илјади лица, а не како што се шпекулира 2.500. Организацискиот одбор најави приватна кривична пријава против лидерката на СДСМ Радмила Шекеринска за ширење омраза и нетпреливост и против портпаролот на партијата Емилијан Станковиќ за ширење и пренесување невистини. На новинарско прашање кој стои зад инцидентите што се случија вечерта кај грчката Канцеларија за врски, Борис Дамовски од Организацискиот одбор посочи дека зад тоа стои некој што не ја сака Македонија.

Izvini PAVLINE ako ti go rasipav denot so ovaa informacija.
 
 
 
A taka vidish.....u kontra napad...i toa od NARODOT t.e. ne partiska TUZBA!  намигнување
 
BRAVO!  Pa dosta beshe veke jadenje gomna i toa "vo imeto na narodot" - e pa EVE SEGA NARODOT DA GI SREDI MALCE...i da ne im tekne ushte ednash da zboruvaat vo NIVNO IME!!!  намигнување  среќа
 
 
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 10:03
Ova moze da bide mnogu intersesno,

Организаторите на протестите ќе ја тужат Шекеринска

Организацискиот одбор на мирниот собир против промената на уставното име, кој се одржа на 27 февруари на плоштадот Пела во Скопје, вчера соопшти дека на протестот имало 30 илјади лица, а не како што се шпекулира 2.500. Организацискиот одбор најави приватна кривична пријава против лидерката на СДСМ Радмила Шекеринска за ширење омраза и нетпреливост и против портпаролот на партијата Емилијан Станковиќ за ширење и пренесување невистини. На новинарско прашање кој стои зад инцидентите што се случија вечерта кај грчката Канцеларија за врски, Борис Дамовски од Организацискиот одбор посочи дека зад тоа стои некој што не ја сака Македонија.



Izvini PAVLINE ako ti go rasipav denot so ovaa informacija.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 00:49
opozicija i pozicija da spakuvaat kuferi i da si odat ne gi biva za NISTO
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 22:44
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Vie svesni ste deka vo Makedonija ke ima destabilizacija, dokolku se promeni Ustavnoto Ime?
  Makedoncite ke stanat na masovni protesti, Vladata ke padne, Albancite od druga strana gledajki ja slabata pozicija na drzavata, ke go iskoristat toa za promoviraje svoi "idei"(se znae koi se)
 Kosovo i Srbija veke vrie, a Republika Srpska denes najavi referendum za nezavisnost ako mnozinstvoto clenki od EU go priznaat Kosovo.

 Sad i EU toa mnogu dobro go znaat, pa ako si dozvolat luksuz Grcija da im napravi Vojna na Balkanov koja potoa tie ke treba da ja repariraat, i stabiliziraat, neka i dadat zeleno svetlo za VETO.

 Toa e nestvarno da se sluci, dokolku USA nema vizii za Balknov koi ja vklucuvaat Golema Albanija....
  pa da gi vidime nasite "verni prijateli" USA na delo...

 Isto taka Shefer da si dade otstavka, i na celo na NATO da ja stavat Dora Bakojani, ocigledno taa znae da im komanduva na SITE vo NATO, sto ke bide produktivno za taa organizacijaсреќа


tesko deka nesto od ova ke se sluci....ostaj ti sto se udiraat vo gradi deka se golemi makedonci...narodot e tolku padnat na kolena sto gi zabole za imeto, samo da ne e nekoe epten izmeneto...inaku se nadevaam deka pregovorite ke bidat vodeni od nekoi pametni lugje od nasa strana....iako dosega vo pregovarackiot tim nema nekoj sto mnogu rabira pa duri i samiot Gvujo e tolku slab za ova prasanje sto moza da ni bide hendikep....abe na kraj i da se stavi veto, ke bide zagorezena bezbednosta i na albanija i na hrvatska bidejki USA celo vreme saka pokanata za NATO da bide oddednas za site 3 zemji kako paket, sto ni ja oslesnuva pozicijata....i ne se plasi Bakojani ne  e tolku strasna


 Tesko? Pa zar vo Grcija ne pagjaa vladi poradi imeto na sosednata im Makedonija?????
 Vladata ionaka e raznisana,so ministri vo ostavka,NSDP pred raspagjanje, DPA so mal rejting,koja go ucenuva Grujo da go priznae Kosovo bez demarkacija.
 Narodov imeto ne go dava, ke vidis kako toa opozicijata ke go iskoristi protiv vlasta(samo neka go promenat).
 Od druga strana primetuvam barem po forumive Balkanski na Albancite im se otvorija apetitite, i pocnaa da si gi kazuvaat "orelskite kandzi".
 Na Grcija i na Bugarija im odgovara destabilizacija i destrukcija na Makedonija, bidejki i dvete ke se "ofajdat" so po nekoe novo parce teritorija...
  Samo da ne dojde do toa..a ako dojde, ke bide tesko
 Balkanot e veke prepolneto bure barut, a jas mislam deka, ako se zapali Makedonija ke bide fitilot, i ke eksplodira....
 Milsma deka samo imeto Makedonija e integrativen faktor na gragjanite vo celata drzava, ako go nema imeto ke ni niknuvaat novi Kosovari, Bugari, Srbi i Grci....
 
 


Изменето од Neonic - 29.Февруари.2008 во 22:46
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 22:35

MAKEDONIJA E MAKEDONIJAголемо%20гушкање

grcija da si go izmeni imeto vo MAKEDONIJA a?????голема%20насмевка
 
 
i posle MAKEDONIJA so izlez na MORE ,pristanishta ,ovo,ono,,,,,,,,,hohohohohoголема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 22:28
ДА ПРЕТПОСТАВИМЕ..
-ПРОМЕНЕТО ИМЕ..
-ПРОТЕСТИ...
-СМЕНА НА ВЛАДА..
....РЕЗУЛТАТ "O"-НУУУУУЛА!!!
   ....И ШТО ФАЈДЕ ОД ПРОТЕСТИ,ГИ ЗАБОЛЕ НЕКОИ ШТО САМО СЕ ПРОТЕСТИРА!САМО ТИЕ ШТО ЌЕ ДОЈДАТ НА ВЛАСТ ЌЕ СЕ ОФАЈДАТ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 22:20
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Vie svesni ste deka vo Makedonija ke ima destabilizacija, dokolku se promeni Ustavnoto Ime?
  Makedoncite ke stanat na masovni protesti, Vladata ke padne, Albancite od druga strana gledajki ja slabata pozicija na drzavata, ke go iskoristat toa za promoviraje svoi "idei"(se znae koi se)
 Kosovo i Srbija veke vrie, a Republika Srpska denes najavi referendum za nezavisnost ako mnozinstvoto clenki od EU go priznaat Kosovo.

 Sad i EU toa mnogu dobro go znaat, pa ako si dozvolat luksuz Grcija da im napravi Vojna na Balkanov koja potoa tie ke treba da ja repariraat, i stabiliziraat, neka i dadat zeleno svetlo za VETO.

 Toa e nestvarno da se sluci, dokolku USA nema vizii za Balknov koi ja vklucuvaat Golema Albanija....
  pa da gi vidime nasite "verni prijateli" USA na delo...

 Isto taka Shefer da si dade otstavka, i na celo na NATO da ja stavat Dora Bakojani, ocigledno taa znae da im komanduva na SITE vo NATO, sto ke bide produktivno za taa organizacijaсреќа


tesko deka nesto od ova ke se sluci....ostaj ti sto se udiraat vo gradi deka se golemi makedonci...narodot e tolku padnat na kolena sto gi zabole za imeto, samo da ne e nekoe epten izmeneto...inaku se nadevaam deka pregovorite ke bidat vodeni od nekoi pametni lugje od nasa strana....iako dosega vo pregovarackiot tim nema nekoj sto mnogu rabira pa duri i samiot Gvujo e tolku slab za ova prasanje sto moza da ni bide hendikep....abe na kraj i da se stavi veto, ke bide zagorezena bezbednosta i na albanija i na hrvatska bidejki USA celo vreme saka pokanata za NATO da bide oddednas za site 3 zemji kako paket, sto ni ja oslesnuva pozicijata....i ne se plasi Bakojani ne  e tolku strasna
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 21:44
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

ja би рекла си играат к*рташак со нас! ама видоа овци па ај на волна!
 
vidi vamu .... jas celo vreme izbiram zborovi za da ne zvucam vulgarno голема%20насмевка ti se molam , nemoj so vulgarnosti големо%20гушкање ti blagodaram голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 21:43
samo strplivi sme nie голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка a kuburot , e toa kuburot za teski vreminja голема%20насмевка голема%20насмевка znaete li za kuburot ? A? голема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 21:42
ja би рекла си играат к*рташак со нас! ама видоа овци па ај на волна!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 21:36
Originally posted by zagor zagor напиша:

....АБЕ НЕЛИ ГИ НАУЧИВТЕ АМЕРИКАНЦИТЕ ДОСЕГА!АЈ ОД ПОРАНО,ПРЕД 20 ГОДИНИ ПА ДА РЕЧЕМЕ ТАКА И ТАКА,АМА ОДДТОГАШ НАВАМУ..СЕ НЕ ЗАЕБАВААТ..!!!ТАКА Е И СЕГА!
 
greska .... ne ne zaebavaat .... ne RASTURAAT голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка na site mozni pozi i nacini .... treniraat KAMASUTRA so nas голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 21:34
Vie svesni ste deka vo Makedonija ke ima destabilizacija, dokolku se promeni Ustavnoto Ime?
  Makedoncite ke stanat na masovni protesti, Vladata ke padne, Albancite od druga strana gledajki ja slabata pozicija na drzavata, ke go iskoristat toa za promoviraje svoi "idei"(se znae koi se)
 Kosovo i Srbija veke vrie, a Republika Srpska denes najavi referendum za nezavisnost ako mnozinstvoto clenki od EU go priznaat Kosovo.

 Sad i EU toa mnogu dobro go znaat, pa ako si dozvolat luksuz Grcija da im napravi Vojna na Balkanov koja potoa tie ke treba da ja repariraat, i stabiliziraat, neka i dadat zeleno svetlo za VETO.

 Toa e nestvarno da se sluci, dokolku USA nema vizii za Balknov koi ja vklucuvaat Golema Albanija....
  pa da gi vidime nasite "verni prijateli" USA na delo...

 Isto taka Shefer da si dade otstavka, i na celo na NATO da ja stavat Dora Bakojani, ocigledno taa znae da im komanduva na SITE vo NATO, sto ke bide produktivno za taa organizacijaсреќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.