IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - НА МАКЕДОНИЈА ВО 2001, СЕПАК И СЕ СЛУЧИ ВОЈНА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НА МАКЕДОНИЈА ВО 2001, СЕПАК И СЕ СЛУЧИ ВОЈНА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 14:47
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

мислам дека дури и ПРЕМНОГУ знам за 2001 за жал. ама пак ке речам не може да е војна кога народот не учествува.


Pa zarem site nie koi ucestvuvame i gi rizikuvavme nasite zivoti i se borevme po razni punktovi i pozicii ne sme od narodot - sto sme togas nie...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 14:49
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

мислам дека дури и ПРЕМНОГУ знам за 2001 за жал. ама пак ке речам не може да е војна кога народот не учествува.


Pa zarem site nie koi ucestvuvame i gi rizikuvavme nasite zivoti i se borevme po razni punktovi i pozicii ne sme od narodot - sto sme togas nie...
да ама вие. кај беа другите? дома гледаа вести!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 14:51
Originally posted by orlov orlov напиша:

<table cellpadding="0" cellspacing="2" width="100%"><t><tr><td ="#d4c185" width="14"></td><td align="left" ="#f5f4ef" nowrap="on"><span ="WB_UTRINSKIVESNIK_VoteTitle"><span ="WB_UTRINSKIVESNIK_Articleing">СВЕДОШТВО (3)</span></span></td><td ="#d4c185" width="100%"></td></tr></t></table><table style="border-collapse: collapse;" bordercolor="#111111" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"><t><tr><td valign="top"><table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0"><t><tr><td align="left"></td></tr></t></table></td></tr><tr><td><table align="center" cellpadding="7" cellspacing="0" width="100%"><t><tr><td><div style="padding-bottom: 5px;">Британците му зајмувале хеликоптер на Али Ахмети<span ="WB_UTRINSKIVESNIK_ArticleSummaryKultura">Записи на Марк Лејти за конфликтот 2001</span></td></tr></t></table></td></tr></t></table>
Не е потребно коментар. Доволно е само да се прочита и да се види.


Pa se znaese uste togas deka imaat podrska od Nato inaku koj gi spasi od aracinovo koga vece gi fativme. Pa tie mora da go slavat denot koga se sluci aracinovo da ne bea amerikancite i nato sega aracinovo nemase da postoi...no i nasiot voen vrv bese poln od predavnici...eeeee more no ajde ce dade gospod mora da ima vtoro poluvreme mene taka mi se cini
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 14:55
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

мислам дека дури и ПРЕМНОГУ знам за 2001 за жал. ама пак ке речам не може да е војна кога народот не учествува.


Pa zarem site nie koi ucestvuvame i gi rizikuvavme nasite zivoti i se borevme po razni punktovi i pozicii ne sme od narodot - sto sme togas nie...
да ама вие. кај беа другите? дома гледаа вести!


Pa da ama sto mozevme da napravime nie da ideme i so sila da gi sobirame i mobilizirame.Mislam deka i toa probaa ama ne ide na koj tatko mu e direktor na nekogo vujko mu e funkcioner abe sekoj imase vrska nekoja opsta ludnica bese, mada imase sprotivni slucai grupa od mladinci nekade oklu 16-17 dusi se pojavuvaat vo stanica i se prijavuvaat dobrovolno vo koi bev i jas, ne gledaat i ne mozat da poveruvaat deka sakame dobrovolno da se prijavime toa bea prvite denovi nekolku dena pred da ja napdanat branata lipkovo vo kumanovo. I taka toj sto sedel pred televizor na vnucinjata ce im kazuva prikazni deka bil, a jas i mnooooogu drugi ce im ja kazuvame vistinata.
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 19:32
Ej pa ti ne si na protest?

Изменето од moira - 27.Февруари.2008 во 23:24
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 20:26
vo izvesna smisla na zborot , imase vojna no so odnapred podgotveno scenario .... za zal , bea izgubeni mladi zivoti , proteruvani i kidnapirani , a kosovarite koi bea na ispomos vo lipkovsko - kumanovskiot i tetovskiot region vo eden moment si ja prevzedoa igrata vo svoi race a pomognati od poradikalnite elementi vo ovdesnata ona i se sluci sto se sluci .... kidnapiranje i ubistvo na civili , palenje i rusenje na verski objekti ( manastirot vo lesok ) a se so namera da se predizvika revansizam a so samoto toa radikalizira do taa merka da povece ni scenarioto ne vazi onakvo kakvo sto bese napisano .... za zal , vo celata taa rabota uspeaa da se izvlecat ludje za koi nitu denes ne se zboruva , kako na primer drvosecacot koj bese organizator na ubistvoto na vojnicite kaj karpalak , a nekoi od niv duri i sedat vo parlamentarnite fotelji .... da imase resitelnost a ne servilnost kaj togasnoto makedonsko rakovodstvo koe za zal bese podeleno vo se i sesto a servilno na stranskite prijateli i razuznavaci , lakomo za pari od nabavki na oruzje i sl . , Makedonija mozese i brzo i efikasno da se spravi so celata taa situacija ... no , toa e sto e ... ubijcite i kidnaperite sega ce dobijat duri i penzii za svoite zaslugi za site zlostorstva sto gi storija protiv drzavata vo koja barem pogolemiot del od niv se rodeni , dodeka site onie koi ucestvuvaa vo odbranata , ne dobija nisto osven licenci za rabota kako licaza obezbeduvanje ... zalosno , neli збунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 23:15
Originally posted by orlov orlov напиша:

[QUOTE=xxll]

irak Avganistan palestina vo ovie drzavi vojnata e prava vistinska vojna a ne e vojna 2001 godina za toa komentirate nonstop deka  vojna imalo vo makedonija, nekolku vojnici pocinaja i vie za toa velite deka e vojna. Ne znaete vie  stvarno sto e vistinska vojna...





Da samo kazjimi koj politichar beshe ubien?
Nekoj te ima izlagano izgleda deka politicar ima ubieno.
Pa kazji koj politichar beshe vo vojna?
Molam, nemoj protiv маkedonskiot narod- makedonskite borci. Se lutite koga drugite zborat bilo shto za vas.
So pravo  ti replicirat.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 00:06
Originally posted by xxll xxll напиша:

irak Avganistan palestina vo ovie drzavi vojnata e prava vistinska vojna a ne e vojna 2001 godina za toa komentirate nonstop deka  vojna imalo vo makedonija, nekolku vojnici pocinaja i vie za toa velite deka e vojna. Ne znaete vie  stvarno sto e vistinska vojna...





Види ФАНАТИК..................
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 23:39
Originally posted by trebo.r.a trebo.r.a напиша:

a shto sakavte damu ponudat.HAG ?




Ne e vo pozicija da bira. Sakal ili ne toj brgu kje bide tamu.
A, mozje i bozjata kazna da go stigne.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 16:40
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

мислам дека дури и ПРЕМНОГУ знам за 2001 за жал. ама пак ке речам не може да е војна кога народот не учествува.



Па делумно си во право, чедо божје.
Кога народот ќе облече униформа, не е народ. Тоа се вика со јазикот на милитаризмот ВОЈСКА.
Значи не народот, во војната учествуваше војската, а истата проиазлзе од народот.
Сепак беше војна. Иста како и бојата на зборот со кој та е означена.



Изменето од orlov - 29.Февруари.2008 во 16:41
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 18:56
   ВО 2001г.ВО МАКЕДОНИЈА ИМАШЕ ВОЈНА!!!
СПОРЕД ДЕФИНИЦИЈАТА ЗА ВОЈНА...."....ДВЕ И ПОВЕЌЕ ВООРУЖЕНИ,СПРОТИВСТАВЕНИ СТРАНИ(АРМИИ)ВОЈСКИ...."...-ВОЈСКА ПОСТОЕШЕ,КАКО ОД ЕДНАТА ,ТАКА И ОД ДРУГАТА СТРАНА..!!!...."ВОЈСКА(АРМИЈА)...УНИФОРМИРАНИ ВООРУЖЕНИ ЛУЃЕ..."...-И ТОА ГО ИМАШЕ!!!"....КОНФЛИКТ,ЗАГРОЗУВАЊЕ НА ЖИВОТОТ НА ЛУЃЕТО И ОПШТЕСТВОТО ВООПШТО,ЖРТВИ(ЦИВИЛНИ И УНИФОРМИРАНИ)..."...-И ТОА ГО ИМАШЕ!!!ПОСТОЕА СИТЕ УСЛОВИ И ПРАВИЛА ЗА ПРОГЛАСУВАЊЕ НА ВОЈНА!ЗОШТО НЕ СЕ ОКВАЛИФИКУВАА ТИЕ ДЕЈСТВИА КАКО ВОЈНА..НА СИТЕ НИ Е ПОЗНАТО!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 20:34
Originally posted by zagor zagor напиша:

   ВО 2001г.ВО МАКЕДОНИЈА ИМАШЕ ВОЈНА!!!
СПОРЕД ДЕФИНИЦИЈАТА ЗА ВОЈНА...."....ДВЕ И ПОВЕЌЕ ВООРУЖЕНИ,СПРОТИВСТАВЕНИ СТРАНИ(АРМИИ)ВОЈСКИ...."...-ВОЈСКА ПОСТОЕШЕ,КАКО ОД ЕДНАТА ,ТАКА И ОД ДРУГАТА СТРАНА..!!!...."ВОЈСКА(АРМИЈА)...УНИФОРМИРАНИ ВООРУЖЕНИ ЛУЃЕ..."...-И ТОА ГО ИМАШЕ!!!"....КОНФЛИКТ,ЗАГРОЗУВАЊЕ НА ЖИВОТОТ НА ЛУЃЕТО И ОПШТЕСТВОТО ВООПШТО,ЖРТВИ(ЦИВИЛНИ И УНИФОРМИРАНИ)..."...-И ТОА ГО ИМАШЕ!!!ПОСТОЕА СИТЕ УСЛОВИ И ПРАВИЛА ЗА ПРОГЛАСУВАЊЕ НА ВОЈНА!ЗОШТО НЕ СЕ ОКВАЛИФИКУВАА ТИЕ ДЕЈСТВИА КАКО ВОЈНА..НА СИТЕ НИ Е ПОЗНАТО!!!



Не баш на сите им е познато. Но во целост си во прво.
Заедничкиот именител на твоето прашње е:
ИНТЕРЕС ПОРАДИ  ИНТЕРЕС= НЕЗАКОНСКА МАТЕРЈАЛНА ДОБИВКА
......да, за жл тоа го направија договорно политичарите и дебело се офајдија.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 20:37
mu raskazuva dedoto na vnukot kako vojuval .... i taka veli , nie se borime , vojuvame , se gonime niz sumata i ...... i , veli vnukot ? ... i dojde sumarot i ne izbrka газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење ... taka i nam ... dojde USA i ne sedna na stol ... vo ohrid  голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 20:38
..ДАЛИ МИСЛИШ ORLOV НА ПАРИТЕ ОД ТЕЛЕКОМОТ И ОД ДИЈАСПОРАТА..!ДА НЕ КАЖЕМЕ И ОД БУЏЕТОТ..ЌЕ БИДАТ МНОГУ,ПРЕКУ ФАМОЗНАТА ТАЈВАНСКА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА КОЈА ВЛАСТ СЕ ДОБИВАШЕ И ГУБЕШЕ...!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.