IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - КОМУНИЗМОТ во Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КОМУНИЗМОТ во Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:02
Cekaj, cekaj......ti znaes koj se levicari koj se desnicari
Sto bil Kjusev koga dosol na vlast
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:03
Originally posted by moira moira напиша:

Cekaj, cekaj......ti znaes koj se levicari koj se desnicari
Sto bil Kjusev koga dosol na vlast


Знам кои се левичари, зборувам за крилото на ВМРО кое беше демократски ориентирано ,не зборувам за социјалистите, зошто очигледно е дека имаше една црна овца во таа влада која беше десничарски ориентирана.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:06
А за твоја информација самата си си крива ако тоа ти се случувало.Си има надлежни органи и не треба тоа да го дозволиш ти да ринташ а он да ужива.
Него ти мислиш дека е во ред да работиш по 13 саати за мизерна плата и да неможеш да преживееш...

Или со еден збор Капиталисти мислиш дека е убаво што имаме капиталисти во државата.

Изменето од Vladimir88 - 07.Јануари.2008 во 07:06
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:09
Za sto sum be kriva...ti nisto ne razbiras.....te molam idi otspi se, odmori se, pa podocna ke razgovarame
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:09
http://www.youtube.com/watch?v=Wt1Lo-WPDQg
http://www.youtube.com/watch?v=Hdvbp3izSAI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=TEzly4w3s5o&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=YZ5qsBf0kCI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=zB8EGc3b2jw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Uhyc2AqRVyM&feature=related


И за крај Моира гледај ги клиповите и гледај го на Америка

Демо(н)кратскиот систем на дело

Изменето од Vladimir88 - 07.Јануари.2008 во 07:09
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:11
Da be trul e kapitalizmot samo ne znam kade te ucele taka, na uciliste sigurno ne, mozebi doma

AMERIKA I ENGLESKA BICE ZEMJA PROLETERSKA
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:14
Originally posted by moira moira напиша:

Da be trul e kapitalizmot samo ne znam kade te ucele taka, na uciliste sigurno ne, mozebi doma

AMERIKA I ENGLESKA BICE ZEMJA PROLETERSKA


Па не беа земја пролетерска него беа демо(н)кратски земји кои ги тушираа со напалм македонците во Егејска Македонија..и што е најтрагично демо(н)кратите не го признаваат и ден денеска нашето име.

А за капитализмот не ми зборувај барем на мене...

И сега кога не можеш со дијалог викај на цел глас колку што е можно погласно....само после тоа кога ќе ти лепат етикети немој да се лутиш зошто сепак јас почитувам постари личности а ти мене ме зафркаваш

Изменето од Vladimir88 - 07.Јануари.2008 во 07:15
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:15
Lekcija za denes:
Nauci koi se desni i levo orientirani politicki opcii
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:18
Od kaj pa jas postara od tebe ke se gagjame so godini li? ......i ne e kapitalizmot samo vo Amerika i Anglija, Vladimire, Vladimire....i da e samo tamu, toj funkcionira perfektno vo tie drzavi, sekako za svoite gragjani, za razlika od jadriot komunizam koj se raspadna ...i cumu togas tolku se trudime i prestrojuvame kon kapitalistickiot nacina na rabotenje, razmisluvanje itn. itn.........

Изменето од moira - 07.Јануари.2008 во 07:22
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:20
Originally posted by moira moira напиша:

Lekcija za denes:
Nauci koi se desni i levo orientirani politicki opcii


Очигледно е дека не вреди да се зборува со тебе.Само пази кога ќе те зафркаваат немој да се лутиш..
Толку од мене а сега ќе се повлечам зошто колку толку имам почитување спрема тебе, не го упропастувај тоа .
Како и да е комунизмот во Македонија си имаше и своја црна страна и своја добра страна.Тоа го реков, и го кажав уште одамна....
Само мразам кога некој ми зборува дека демо(н)кратите биле цвеќе за мирисање кога и они не се разликуваат повеќе од комунистите, зошто и они прават и ден денеска лоши работи кои сме сведоци самите ние....


Изменето од Vladimir88 - 07.Јануари.2008 во 07:20
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:22
Или со еден збор и они ја користат денеска таа пропаганда да кажуваат како демо(н)кратијата била цвеќе за мирисање исто како што тоа го правеа комунистите во СФРЈ.

Реков и ќе речам секој систем си има свои добри и лоши страни
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 07:24
I nemoj, te molam, temata ja odnese vo pogresna nasoka....a dokolku se lutev i pagjav na takvi provokacii od ovoj tip, nemase voopsto da ucestvuvam na podforumov, oddamna ke se otkazev
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 10:13
FABRIKA? OD OVA NEMA POGOLEMA FABRIKA.EVE JAS PREDLAGAM SITE STO SE NA SPISOKOT DA GI KASTRIRAME ZA POCETOK. ZENSKITE CE GI ZASIEME NA DVE MESTA. ISTO TAKA ZA POCETOK.DA ZIVEE FABRIKATA NA MODERATOROT.OTKAKO CE ZAVRSIME SO OVOJ SPISOK POSLE CE POCNEME SO NOVIOT SPISOK.ONOJ SO BABI, DEDOVCI, BRAKA, BRATUCEDI I CELA MENAZERIJA.I NIV PRVO CE GI KASTRIRAME A POSLE...
SAMO NELI REVOLUCIITE GI JADAT SVOITE DECA? A NIE I ONAKA SI NEMAME POPAMETNA RABOTA PLUS TOA SPISOCI KOLKU SAKAS.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 11:23
Овој список на имиња со фотографии ме потсетува на гестапо во триесеттите години во нацистичка Германија кога се организираше лов на вештерки - интелектуалци кои не се согласуваа со мислењето на нацистите, па им се препишуваа разни гревови- те биле Евреи, те биле комунисти, а во позадината всушнот беше одземање на нивните имоти и доделување на нацистичките џелати.
Такво нешто практиваше и Љубчо на кого до пред четири години му пееја славопојки и го величаа до над Шар Планина, а сега истите тие што го величаа се оградуваат од него како од чума. Е тој, Љупчо се замисли дека е некаков Монарх, па делеше на своите гавази, борачи и боксери цели имоти: фабрики, земјоделски задруги, пашалаци, автобуски станици... Колкумина неписмени насилници што му го чуваа газот на Љупчо од некакви непостоечки опасности денес се газди на хотели, на фабрики, и да не набројувам на што ти не а една меница не знајат да пополнат. Кога веќе љубиш да истражуваш, истражувај сестрано.
Ако е некој дете на комунист - дали е тоа грев! И татко ми, како и девеесет посто од трудбениците во Македонија беше комунист, а сигурно и татко ти е бил, а јас живеам во две собички со влага ама и понатаму ги почитувам хуманите постулати на комунизмот оти единствено во него гледам опшество во кое може да владее човечноста.
п.с. Ќе плукате ли и по Груевски кога ќе ја изгуби власта, како што направивте со Љубчо?

БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.