IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Јани Макрадули..збор и дело..
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јани Макрадули..збор и дело..

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 18:13

Ushte zaebancii  na tema SDSM

-Za gore navedeniot;

http://padnavlada.blog.com.mk/system/files?file=jani-1.jpg

- ДВЕ НОВИ КНИГИ ОД БУЧКО


 
Vicevi:
 
КАКО МУ ЧУКА СРЦЕТО НА БРАНКО????
- ТАТ, ТАТ, ТАТ, ТАТ, ТАТ, ТАТ....
А на Бучко?
- ПАК ТАТ, ПАК ТАТ, ПАК ТАТ, ПАК ТАТ...
___________________________________________________________
-Ало, штаб на СДСМ?
- Да.
- Сакам да станам ваш член? Кои услови треба да ги исполнам?
- Ти луд ли? Вакви ли прашања се поставуваат ли по телефон?
- Да, луд сум. Некои други услови?
_____________________________________________________________
 
Му вели Б.Ц. на Батлер:
- Имам една добра вест и една лоша.
- Која е добрата, - прашал Батлер.
- Ја оставив дрогата.
- А која е лошата?
- Заборавив каде сум ја оставил, одговорил Б.Ц.
_____________________________________________________________
 
НАЈНОВА ВЕСТ!
Бранко и Илинка престанаа да пијат!!!
Бранко ШМРКА, а Илинка КРКА! 
_____________________________________________________________
 
I USHTE NEKOLKU INTERESNI SLIKICHKI;

http://padnavlada.blog.com.mk/system/files?file=1_20.jpg

 
 
 
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 13:27
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Мене не ме загрижува тоа што му ги тресат гаките на Макар Дупи, туку што никој јавно не смее да каже ниту еден збор против семејство на Чарли Чаплин, оти веднаш пред куќата ќе му се најдат еден куп камери со полицајци.
Пораката е јасна: јас и моите можеме да крадеме колкушто сакаме, а вас да не ви е гајле за тоа. Ако многу, пак, кревате прашина, ќе ве ставам сите зад решетки. Абе, јас имунитети одземам додека со око трепнеш, не пак души на ситни риби.
 
Погрешен ти е заклучокот..а и еве зошто..
Да беше на негово место..што ќе им направеше на оние кои комисијата за одземање на имунитетот на бУЧКота ...ја маваа со шишиња и и оневозможуваа излез од салата..
Ако беше таков каков сакаш да го прикажеш..оној кој е роѓен 2 авионске станције од куде Криву Паланку ..ќе ги средеше со силата на законот..
Како овој пример на комуњарска демоНкратија..
Гледајте го посебно овој за кој ви зборував погоре..што се прави...и овој ќе ти води држава!!!??
 
голема%20насмевка
 
„ја маваа со шишиња и и оневозможуваа излез од салата..„
 
интересно од толку многу шишиња Преседателкат не можеше да ја затвори седницата на комисијата,...., кај е тука демократијата,...., или демократија во Македониаја е ДПМНЕ,.    , но што има тука исто со Макрадули човекот, секако однесе некакви документи во МВР,(според портпаролот на МВР бели листови, но за патиски војник тоа е исто,)...., тоа го видовме на ТВ,...., се прашувам дали требаше да ги однесе кај Јанкуловска, или пак кај Мијалков, или кој беше незнам,.... па самиот себе да - СЕ ВИДИ ЗАД РЕШЕТКИ.
Само се прашувам како и Јас да дојдам до толку акции, немам многу пари а ми требат акции МСЕ берзата, барем да се спремам за идните избори.... секако како независен кандидат,...., барем како Костовски.
Кон врв
lajac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lajac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 03:16
Педесет дневни глоби или 1000 евра е казната што потпретседателот на СДСМ, Јани Макрадули треба да плати за кривично дело клевета. Макрадули ја заработи казната по приватната тужба од министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски. Кривичниот суд вчера ја објави пресудата од педесет глоби чија вредност е 20 евра дневно во денарска противвредност. Покрај паричната казна Макрадули треба да ја објави пресудата и во дневен весник. Пресудата против Макрадули не е правосилна. Вчера судијата Верица Миновска ја донесе пресудата и покрај тоа што Макрадули, кој се појавил само на еден претрес, наводно прифатил помирување, а потоа отсуствувал неколкупати за да потоа завчера за закажаниот главен претрес до судот достави поднесок за одложување бидејќи бил зафатен со кампањата.

Тужбата против Макрадули следеше откако тој во неколку наврати го обвинуваше министерот Миле Јанакиески за незаконска продажба на замјиштето на кое треба да се гради хотел од брендот Резидор.

Во пријавата на Јанакиевски е наведено дека на прес-конференција одржана во Скопје, лани на 12 септември, во врска со продажбата на градежно земјиште сопственост на Република Македонија лоцирано во непосредна близина на трговскиот центар Рамстор, Јани Макрадули изјавил: Очигледно министерот Јанакиески со одлуката да го додели земјиштето на фирма која не ги исполнила условите, направил кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување , затоа очекувам Јавното обвинителство веднаш да покрене обвинителен акт".
Со невистиниот исказ се вели во тужбата е сторена штета на честа и угледот на Јанакиески.

Макрадули наводните докази за криминалното дејание на Јанакиески ги достави до обвинителството, но Државниот јавен обвинител Љупчо Шврговски донесе одлука да не поведе постапка за овој случај. Шврговски рече дека обвинителството ја донело одлуката врз основа на факти и аргументи и дека Макрадули со панаѓурски изјави ја замајувал јавноста и ја избегнувал вистината.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 08:37
...Nagradno prashanje...Koj e sleden na red???...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 10:03
Redno bese!.. Samo sto premala kazna mu odredile, sto se 1000 evra za negovata gnasna mucka!..лутина 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 10:14
pred se e idiot
koj spomenuva lazgo
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 12:11
Makraduli e lazgo a Bicikliski pustiot a otvori usta,a vistina kaze..A,be ednite lazat a drugite sade vistina zborat...ajde dosta so zafrkancii i politicko agitiranje

Изменето од moira - 24.Мај.2008 во 13:37
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 13:40
е да беше единствениот само тој........лесно правевме.....а пошто темата е за Макрадули......повеќе од очигледно е дека е лажго......и тоа е факт
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
lajac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lajac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 21:12
ne bidejki nekoj spomena na forumov deka zoran savrevskio bil lazgo jas samo gi istaknuvam faktite
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 22:11
Originally posted by lajac lajac напиша:

ne bidejki nekoj spomena na forumov deka zoran savrevskio bil lazgo jas samo gi istaknuvam faktite
 
Еве уште еден факт..а кој се очигледно некако дискретно забошотува..
Во 2001 година М(инистерство) за О(дбрана) распишало „Тендер„ за правење на наменски компјутерски софтвер..каде „победила„ „фирмата„ чиј застапник бил другарот крадумарули ... и од МО си земал АКОНТАЦИЈА од 40.000 Евриња..а работата до ден денешен не е (така некаде прочитав) окончана..односно ниту софтверот е завршан а(ма) и аконтацијата не е вратена во Буџетот на Македонија.
пс
Ова е сепак за се провери..дали е стварно и намерно забошотено.,..и од кого е тоа правено..???.
Да не е уште еден крак на ОКТОПОДОТ???
 
лутина
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 22:14
крадумарули газење%20од%20смеење
i nakraduli



Изменето од anakin - 24.Мај.2008 во 22:14
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 22:17
od kade sega takva ideja ? deka covekot e lazgo ? samo zboruvanje za inaet .... KOJ OD POLITICARITE VO MKD NE LAZE ?  .. site so red ... i bez sram ... amdi bajram za niv e NEVINASCE
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 22:22
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

od kade sega takva ideja ? deka covekot e lazgo ? samo zboruvanje za inaet .... KOJ OD POLITICARITE VO MKD NE LAZE ?  .. site so red ... i bez sram ... amdi bajram za niv e NEVINASCE
 
102,7 % ..точно и проверено..
 
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 22:44
kutriot minister,....mu bile  "oshteteni" lopovskata chest,...i ugled,..смеење....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.