IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Последна прочитана книга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последна прочитана книга

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 49>
Автор
Порака
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2008 во 20:25
Полноќен клуб од Џејмс Патерсен
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2008 во 09:28
Животот на шпионите од Хенри Портер

Интересна ако сакате шпионски романи, можеби малку повеќе предвидлива, ама може да помине, препорака - ако може да ја најдете во оригинал на англиски, така читајте ја - македонскиот превод не е баш добар...

It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2008 во 11:05
Bezkrajna ljubov je jedina istina-David Icke
Кон врв
Bernard Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bernard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2008 во 21:54
Se slozuvam so komentarite.I jas ja procitav knigata Prokolnata zemja od Miron Dinkov vo eden zdiv ... kniga polna so emocii .. a napisana kako vistinsko filmsko scenario.Odamna nemam procitano kniga od makedonski avtor koja go drzi vnimanieto i ne ve ostava. Iskreno ja preporacuvam. Treba da ja procita sekoj od nas za da ja zapoznae vistinata za nas Makedoncite, za da pogledne vo oci na najbliskiot svoj, za da gi zasaka poveke svoite braka, sestri, rodnini i prijateli. Mi ja dade edna prijatelka i iskreno i blagodaram sto mi gi otvori ocite...
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2008 во 23:58
Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Originally posted by Bernard Bernard напиша:

Se slozuvam so komentarite.I jas ja procitav knigata Prokolnata zemja od Miron Dinkov vo eden zdiv ... kniga polna so emocii .. a napisana kako vistinsko filmsko scenario.Odamna nemam procitano kniga od makedonski avtor koja go drzi vnimanieto i ne ve ostava. Iskreno ja preporacuvam. Treba da ja procita sekoj od nas za da ja zapoznae vistinata za nas Makedoncite, za da pogledne vo oci na najbliskiot svoj, za da gi zasaka poveke svoite braka, sestri, rodnini i prijateli. Mi ja dade edna prijatelka i iskreno i blagodaram sto mi gi otvori ocite...

Prekrasno cetivo,i jas ja dadov na prijatelka ,pa sega ja cita soprugot... za avtorot Mirce Pesevski/od Vest doznav deka   toj e avtor a Miron Dinkov e psevdonim.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 20:02

ЕДНО МЕСТО ВО СВЕТОТ од фабио воло
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 21:48
Za Makedonckite raboti-K>P>Misirkov
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2008 во 13:02
Барбара Делински - Флертување со Пит
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 01:07
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Животот на шпионите од Хенри Портер

Интересна ако сакате шпионски романи, можеби малку повеќе предвидлива, ама може да помине, препорака - ако може да ја најдете во оригинал на англиски, така читајте ја - македонскиот превод не е баш добар...

 
Blagodaram za ova mila големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2008 во 20:02
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Животот на шпионите од Хенри Портер Интересна ако сакате шпионски романи, можеби малку повеќе предвидлива, ама може да помине, препорака - ако може да ја најдете во оригинал на англиски, така читајте ја - македонскиот превод не е баш добар...

 

Blagodaram za ova mila големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање



Нема зошто мила
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 00:24
kishon
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2008 во 22:37
" Точка на измама" -Ден Браун

always look on the bright side of the life!
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2008 во 12:04
Операција Амблер - Роберт Ладлам (мислам дека по втор пат ја читам)
Кон врв
veronika_new Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veronika_new Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2008 во 13:02
Девет Керубинови векови - Славко Јаневски

ПРЕКРАСНА КНИГА, ЈА ПРЕПОРАЧУВАМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 49>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,285 секунди.