IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Припадник на МВР претепа момче до смрт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Припадник на МВР претепа момче до смрт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 22:41

накратко речено...ако обезбедува ВИП личност не значи дека треба да трча по него по цел град,и ако го фати да го столчи од маање!.Вистински професионалец кој обезбедува простор или личност тоа го прави без никој да забележи..а не мора да убие..НИКОГО!си има техника за тоа која нормално се учи и ТРЕБА да се користи. вистинските и квалитетни телохранители не се екпонираат со својата појава...и мува не може да пролета,а некој да се обиде да се приближи.

.очигледно овде во ова нешто не штима..

Нешто друго е во прашање.

како и да е..се навикнавме на вакви претстави..

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 23:39
Originally posted by zagor zagor напиша:

накратко речено...ако обезбедува ВИП личност не значи дека треба да трча по него по цел град,и ако го фати да го столчи од маање!.Вистински професионалец кој обезбедува простор или личност тоа го прави без никој да забележи..а не мора да убие..НИКОГО!си има техника за тоа која нормално се учи и ТРЕБА да се користи. вистинските и квалитетни телохранители не се екпонираат со својата појава...


Potpoplno si vo pravi, a sluchajot so ovoj policaec pokazhuva deka od sekoe drvo ne biva shupelka.

Kako shto posochuva starata pogovorka "dadi mu na choveka sila, pa kje vidish kakov e".


Ne sakam preku ovoj chovek da ja procenuvam sevkupnata policija, no tokmu ovoj primer posochuva deka policijata kje treba da si gi zategne normite za regrituranjeto novi lugje i ushte povekje, da gi zaostri kriterijumite za selektiranje i obuka na onie koi treba da obezbedat zashtita na vrvnite lichnosti.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 23:39
Originally posted by zagor zagor напиша:

накратко речено...ако обезбедува ВИП личност не значи дека треба да трча по него по цел град,и ако го фати да го столчи од маање!.Вистински професионалец кој обезбедува простор или личност тоа го прави без никој да забележи..а не мора да убие..НИКОГО!си има техника за тоа која нормално се учи и ТРЕБА да се користи. вистинските и квалитетни телохранители не се екпонираат со својата појава...


Potpolno si vo pravo, a sluchajot so ovoj policaec pokazhuva deka od sekoe drvo ne biva shupelka.

Kako shto posochuva starata pogovorka "dadi mu na choveka sila, pa kje vidish kakov e".


Ne sakam preku ovoj chovek da ja procenuvam sevkupnata policija, no tokmu ovoj primer posochuva deka policijata kje treba da si gi zategne normite za regrituranjeto novi lugje i ushte povekje, da gi zaostri kriterijumite za selektiranje i obuka na onie koi treba da obezbedat zashtita na vrvnite lichnosti.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 23:46
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

накратко речено...ако обезбедува ВИП личност не значи дека треба да трча по него по цел град,и ако го фати да го столчи од маање!.Вистински професионалец кој обезбедува простор или личност тоа го прави без никој да забележи..а не мора да убие..НИКОГО!си има техника за тоа која нормално се учи и ТРЕБА да се користи. вистинските и квалитетни телохранители не се екпонираат со својата појава...


Potpolno si vo pravo, a sluchajot so ovoj policaec pokazhuva deka od sekoe drvo ne biva shupelka.

Kako shto posochuva starata pogovorka "dadi mu na choveka sila, pa kje vidish kakov e".


Ne sakam preku ovoj chovek da ja procenuvam sevkupnata policija, no tokmu ovoj primer posochuva deka policijata kje treba da si gi zategne normite za regrituranjeto novi lugje i ushte povekje, da gi zaostri kriterijumite za selektiranje i obuka na onie koi treba da obezbedat zashtita na vrvnite lichnosti.




...ете тоа е тоа што сакам барем јас да го кажам а никако да ме разберете...барем посега.големо гушкање

квалитет да дојде до израз....на сметка на квантитет и штознам што друго..

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 23:51
Apsolutno te razbiram i se slozhuvam so tebe.

Ushte povekje, bi dodal deka faktot oti nekoj bil "tigar" ili "volk" ne znachi deka e podoben za policaec !

Nitu pak znachi oti negovata nekogashna rabota kako "volk" i "tigar" treba podocna da se nagradi so policiska pozicija.

Naprotiv, znaejkji gi iskustvata od amerikanskata vojska velam deka lugjeto koi vekje bile direktno akgazhirani vo voeni akcii ne treba da bidat vraboteni kako policajci bidejkji na dobar broj od niv vekje im se izmeshale normite i kriterijumite za toa shto znachi deluvanje vo mir vo odnos na onoa shto go pravele vo vojna. Ne treba mnogu takov chovek da bide trigiran na krajno zhestoka reakcija koja mozhebi e opravdana edinstveno vo vojni uslovi, no ne i vo mirnodobski !










Изменето од Messenger - 03.Декември.2011 во 23:53
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2011 во 18:13
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Messinger  друже мој преродбенички па јас те прашав КОЈ политизирал убиство .
Еве сега пак ќе те прашам....
Кој го сторил тоа од напред ?


Mene mi e ochebijno deka toa go pravat onie koi go spodeluvaat tvoeto gledanje:

Тоа шо за тебе е очебијно за мене е општо. 
А очебијно за мене е како ти и таквите како тебе не го осудувате начнинот на кој МВР и Јанкуловска се обидоа да прикријат УБИСТВО.
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:



Кој го политизираше ?

Убиството се случило за време на политичка прослава . Наводно жртвата сакала да се качи на бината со славеникот т.е. политичарот .
Убиството е исполитизирано уште пред се случи.



A za toa kolku drzhi voda vakvoto mislenje prokomentirav so:

 
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Znachi ako se slucheshe za vreme na nekoj koncert togash kje beshe muzichki problem.


Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:


Случајот се политизира кога МВР на чело со министерката го прикриваат и лажат македноскиот народ за случајот.
48 часа прикриваат убиство и убиец НО за жал не успеваат да ја сокријат жртвата.


И као не си го видел ова....Ај те молам употреби ја твојата иселеничка креативност и одговори ми на ова....

A seto ova se sluchuva zatoa shto nekoi lugje sakaat ovoj nemil sluchaj da go iskoristat za nivnite politichki celi. I namesto, kako shto veli novace...

Јас не сум политичар....немам политичка цел . Јас сум обичен граѓанин кој го осудува убиството и неговите соучесници .
Originally posted by novace novace напиша:

А да се почека(ше) на конечната пресуда на овластениот судски орган, пред да се обиде некој да (ни) даде свое конечно „мислење„ за настанот опишан овде!
Ако сме правна држава..искрено се надевам дека сме..органите треба на и во мир да си го одработат својот дел од задачата според Законот..


Искрено не би сакал дебатирам со Новачево...некако шубе ми  
Но кога веќе толку многу те гаѓа у срце со неговите грамитичко ритмички авантури ќе одговорам...

Јас не вршам притисок на судскиот орган , не би можел дури и да сакам .
Они ќе дадат свое мислење за настанот , најверојатно ќе го осудат осомничениот НО многу ми смета за неговите соучесници шо се на слобода.....тие се поопасни од убиецот 

... za niv i kiseloto vino i loshata muzika im se mnogu ubavi koga jurishaat protiv neprijatelot.



Не е далеку денот кога ќе биде виното кисело и за вас , тогаш ќе ги бараме вашите стари коментари на кој најверојатно нема да се сеќавате дека сте ги напишале .
Ќе видиме дали тогаш ќе имате трпение да му дадете време на системот.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2011 во 18:48
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:


И као не си го видел ова....Ај те молам употреби ја твојата иселеничка креативност и одговори ми на ова....



zenmaster prijatele, jas ne se zanimavam specijalno so tvoite komentari za da te pratam vo chekor i da analiziram shto s'e si komentiral za site temi, taka shto nema da komentiram na toa tvoe prashanje.

Toa shto nekogash si rekol ostanuva tvoe isto kako ova koe go prochitav bidejkji beshe replicirano na moj komentar:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:


Кој го политизираше ?

Убиството се случило за време на политичка прослава . Наводно жртвата сакала да се качи на бината со славеникот т.е. политичарот .
Убиството е исполитизирано уште пред се случи.



A za toa kolku drzhi voda vakvoto mislenje prokomentirav so:

 
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Znachi ako se slucheshe za vreme na nekoj koncert togash kje beshe muzichki problem.


Isti taka voopshto ne me interesira dali si ili ne si politichar, kako shto ne me interesiraat nitu tvoite celi, tuku samo gi gledam i repliciram na tvoite komentari. A dosega po ovaa tema zabelezhav deka se ispolitizirani.


Inaku, porano rekov deka narodot treba da vnimava zakonot da se pochituva do poslednoto slovo za sekoj chlen od opshtestvoto i ako zabelezhi deka toa ne se pravi ima potpolno pravo po legalni patishta da bara toa da se ispolni. Ako toa nekomu mozhebi mu zvuchi kako vrshenje pritisok so protesti i manifestacii, kako shto napravija mladite na ploshtadot ili ako toa znachi pishuvanje kolumni i prakjanje pisma do vesnicite, debatiranje na radio i televizijskite medija, togash neka bide taka.

No ne od tragedijata na edno momche i mizerijata na negovoto semejstvo da se pravi predmet za sobiranje politchki poeni. Toa ne e vo red.

Prikrivanjeto, dokolku go imalo, od strana na policijata i ministerkata za vnatreshni raboti e politichki sluchaj kolku shto e politichki sluchaj i prikrivanje na slichni sluchki vo vojskata, kolku prikrivanje na bankarski malveracii, ekonomskata sostojba vo zdravstvoto i;i genijalnite izjavi na ohridskiot gradonachalnik.

So drugi zborovi, za onie koi verbalno se deklariraat kako "nepolitizirani", praktichno s'e mozhe da bide politika bidejkji ne umeat podrugo da go gledaat svetot okolu niv.

Na krajot, voopshto ne me chudi "nepolitiziranosta" i nemanjeto "politichki celi" koja zavrshuva so slednite zborovi:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:


најверојатно ќе го осудат осомничениот НО многу ми смета за неговите соучесници шо се на слобода.....тие се поопасни од убиецот 

Не е далеку денот кога ќе биде виното кисело и за вас , тогаш ќе ги бараме вашите стари коментари на кој најверојатно нема да се сеќавате дека сте ги напишале .
Ќе видиме дали тогаш ќе имате трпение да му дадете време на системот.







Изменето од Messenger - 04.Декември.2011 во 18:55
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2011 во 18:54
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Potpoplno si vo pravi, a sluchajot so ovoj policaec pokazhuva deka od sekoe drvo ne biva shupelka.

Kako shto posochuva starata pogovorka "dadi mu na choveka sila, pa kje vidish kakov e".


Ne sakam preku ovoj chovek da ja procenuvam sevkupnata policija, no tokmu ovoj primer posochuva deka policijata kje treba da si gi zategne normite za regrituranjeto novi lugje i ushte povekje, da gi zaostri kriterijumite za selektiranje i obuka na onie koi treba da obezbedat zashtita na vrvnite lichnosti.
...e , nie tuka vekje otrpnavme da gledame kakvi se lugjeto,...otkako ke  se zdobijat so sila!  ....bez iskluchok i toa!

...a, za toa deka  makedonskata milicija treba da obrne vnimanie,  koj i kogo regrutira vo svoite redovi  e ...malku i smeshno,

...koga ke vidish koj ja ''drzii'' taa i takva policija!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2011 во 21:01
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Искрено не би сакал дебатирам со Новачево...некако шубе ми  
Но кога веќе толку многу те гаѓа у срце со неговите грамитичко ритмички авантури ќе одговорам...
 
Не би сакал....ама изгледа (ќе) мораш!
Некој си внатрешен порив....или  пак голема грижа за неговото семејство....на починатиот.
 
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Јас не вршам притисок на судскиот орган , не би можел дури и да сакам .
Они ќе дадат свое мислење за настанот , најверојатно ќе го осудат осомничениот НО многу ми смета за неговите соучесници шо се на слобода.....тие се поопасни од убиецот 

 
А каде ли ти прочита ...дека тоа некој го рекол овде ....или напишал?
Или ...дека обвинетиот имал соучесници....кога постапката на Судот сеуште не е завршена...и конечната пресуда објавена!.
Или ти...самиот си водиш своја ЛИЧНА истрага и процес?.
 
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Не е далеку денот кога ќе биде виното кисело и за вас , тогаш ќе ги бараме вашите стари коментари на кој најверојатно нема да се сеќавате дека сте ги напишале .
Ќе видиме дали тогаш ќе имате трпение да му дадете време на системот.
 
Напишаново (ти) е типична ЗАКАНА....и од мене нема да добиеш одговор....оти тоа не ми е работа.
Очекувам секако...тоа да го стори овластениот на Форумов...
Секако доколку тој/тие процени/ат дека има потреба од тоа...со давање на ИП адресата на „заканувачот„ тага
пс
Реков ...и ќе пофторам:
Некои стварно не можат да разберат дека :
Изборите веќе се завршени..победникот ја има Власта и новите Избори се за околу четири години.
ппс
Аха..и судските одлуки се (и треба да се) независни од тоа кој е на власт.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2011 во 23:07
zarem pak da....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2011 во 23:15
Pusta navika... голема насмевка
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2011 во 23:33
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:


И као не си го видел ова....Ај те молам употреби ја твојата иселеничка креативност и одговори ми на ова....

zenmaster prijatele, jas ne se zanimavam specijalno so tvoite komentari za da te pratam vo chekor i da analiziram shto s'e si komentiral za site temi, taka shto nema da komentiram na toa tvoe prashanje.

Toa shto nekogash si rekol ostanuva tvoe isto kako ova koe go prochitav bidejkji beshe replicirano na moj komentar:
Messenger prijatele , tvojot perfiden odnos kon mene do sega ne vrodil plod taka da ne gubi vreme vo prazno.
Ti ne se zanimavash specijalno so mene NO vnimatelno odbirash sho da citirash isto taka vnimatelno toa sho ne ti odgovara kao ne si go videl kako sho demek ne si videl prashanje od mene kon tebe na team za Ljube Boshkovski.

Imash do sega dve neodgovoreni prasanja !


Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:


Кој го политизираше ?

Убиството се случило за време на политичка прослава . Наводно жртвата сакала да се качи на бината со славеникот т.е. политичарот .
Убиството е исполитизирано уште пред се случи.



A za toa kolku drzhi voda vakvoto mislenje prokomentirav so:

Ajde sega sam sebe baniraj se na dva dena za spamiranje .
Zoshto se povtruvash sam sebe ?
Izbegnuvash prasanje ...


 
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Znachi ako se slucheshe za vreme na nekoj koncert togash kje beshe muzichki problem.


Isti taka voopshto ne me interesira dali si ili ne si politichar, kako shto ne me interesiraat nitu tvoite celi, tuku samo gi gledam i repliciram na tvoite komentari. A dosega po ovaa tema zabelezhav deka se ispolitizirani. 

Tvoe mislenje e deka moite komentari se ispolitizirani...
Jas sum samo kritichki nastroen kon vladata , ne povikuvam da se glasa za nitu edna partija , ne branam stavovi na nitu edna opoziciona partija .
Za ti i takvite kako tebe polesno da me razberat mora da me etiketiraat NO toa samo pokazuva vie kakvi ste A ne jas kakov sum !


Inaku, porano rekov deka narodot treba da vnimava zakonot da se pochituva do poslednoto slovo za sekoj chlen od opshtestvoto i ako zabelezhi deka toa ne se pravi ima potpolno pravo po legalni patishta da bara toa da se ispolni. Ako toa nekomu mozhebi mu zvuchi kako vrshenje pritisok so protesti i manifestacii, kako shto napravija mladite na ploshtadot ili ako toa znachi pishuvanje kolumni i prakjanje pisma do vesnicite, debatiranje na radio i televizijskite medija, togash neka bide taka.

No ne od tragedijata na edno momche i mizerijata na negovoto semejstvo da se pravi predmet za sobiranje politchki poeni. Toa ne e vo red.

Toa ne e vo red , se slozuvam so tebe NO jas ne sobiram politichki poeni tuku sum samo eden uplashen gragjanin na MKD koi stravuva da ne mu se sluchi neshto kako vo sluchajot na Neshkovski ....znachi mene ili na nekoj moj chlen od semejstvoto.
Jas sochuvstvuvam so familojata Neshkovski i zalam shto se sluchilo ubistvoto. 

Prikrivanjeto, dokolku go imalo, od strana na policijata i ministerkata za vnatreshni raboti e politichki sluchaj kolku shto e politichki sluchaj i prikrivanje na slichni sluchki vo vojskata, kolku prikrivanje na bankarski malveracii, ekonomskata sostojba vo zdravstvoto i;i genijalnite izjavi na ohridskiot gradonachalnik.

Prvo....chovek so zdrav razum ne bi trebalo da kaze "dokolku se slchilo prikrivanje " poradi toa sho sekoj minimmalno inetelegenten chovek mozeshe da konstatria deka se sluchi toa .
Znachi za ova ne se vodi somnez i nema istaraga 
Vtoro ....aj baniraj se ushte dva dena za odenje offtopic....ova ne e  tema za ohridskiot gradonachelnik 
A ako te interesira moj stav za nego.....Me zabole stapot i za nego i za negovite predlozi , ne me tangira vo nikoj sluchaj.

So drugi zborovi, za onie koi verbalno se deklariraat kako "nepolitizirani", praktichno s'e mozhe da bide politika bidejkji ne umeat podrugo da go gledaat svetot okolu niv.

Na krajot, voopshto ne me chudi "nepolitiziranosta" i nemanjeto "politichki celi" koja zavrshuva so slednite zborovi:

[QUOTE=zenmaster]
најверојатно ќе го осудат осомничениот НО многу ми смета за неговите соучесници шо се на слобода.....тие се поопасни од убиецот 

Не е далеку денот кога ќе биде виното кисело и за вас , тогаш ќе ги бараме вашите стари коментари на кој најверојатно нема да се сеќавате дека сте ги напишале .
Ќе видиме дали тогаш ќе имате трпение да му дадете време на системот.






p.s. Mene mozesh li da me banirash kako sho mu go pravish toa na Gorazd ?










Држете се до темата. Перун и Гадафи не се за тука. - Santijago


Изменето од zenmaster - 05.Декември.2011 во 00:34
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2011 во 00:14
Zabeleshkata e prifatena i koregirana , molam da se objavi komentarot.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2011 во 00:21
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Zabeleshkata e prifatena i koregirana , molam da se objavi komentarot.

Ама Перун уште го читамглупчо


Дечки, да разјазниме нешто


Тука не се коментира за коментаторот, туку за ставот што тој ник го искажал.





Држете се до темата


Припадник на МВР претепа момче до смрт?






Дализбунетост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.