IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли вонземјани?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли вонземјани?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 67>
Автор
Порака
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 05:30
Крај нема да има ако се одржува состојбата на Самади.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 05:31
ne znam sho pishuvalo vo niv, ama SE pishuvalo, ne znam dali se spomenuvashe Samadi, oti poodamna go chitav toa

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 10:05
Пронаоѓаш ли од време - на време некаде во во твоите најзафрлени мисли желба за средба со вонземјани?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 10:09
Prvo ke go zamolam da ne ni postavat vizi i da ne baraat pasoshi za da im odime na gosti...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 10:22
Aha, pa ushte i mashki shovinisti da stanat. Mojov vonzemjanin otide na pazar...spanak da mi kupi...a bidejki spanakot se mesha so oriz...cel den oriz ke tre*am...na forumov mnogu sum dremela...ako se takvi vonzemjanite...ic da ne doagaat.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 11:09
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Aha, pa ushte i mashki shovinisti da stanat. Mojov vonzemjanin otide na pazar...spanak da mi kupi...a bidejki spanakot se mesha so oriz...cel den oriz ke tre*am...na forumov mnogu sum dremela...ako se takvi vonzemjanite...ic da ne doagaat.


А ти, како Пепелашка, повикај си ги причкити, сто е лоши во кљунчето, доброто во тавата.
ПС Гледаш од каква полза би ти бил вонземјанин во куќата - со погледот за секунда ќе го истреби оризот...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 11:11
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Aha, pa ushte i mashki shovinisti da stanat. Mojov vonzemjanin otide na pazar...spanak da mi kupi...a bidejki spanakot se mesha so oriz...cel den oriz ke tre*am...na forumov mnogu sum dremela...ako se takvi vonzemjanite...ic da ne doagaat.
  e pa,...ke si go nauchish tvojot E.T. da go trebi orizot,...a ,ti ke mu go kupuvash.голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 12:27
Vp ovie napladnevni casovi po eden E.t. vi posakuvam, bidejki pladneto mi go razubavivte, a i orizot sega polesen mi izgleda... za tre**nje...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 13:59


Ima tri zakoni na univerzumot (multiverzumot) ...

1. Neograniceniot da "oseti" sto e da bide OGRANICEN !

realizirano

2. Nie Ogranicenite sakame da "osetime" da sme NEOGRANICHENI !!!

faza vo tek

3. Neogranicheniot pak da si bide Neogranichen !!!

se ceka faza 2 da se realizira ...
za nego vremeto ne postoi ....
a i nema zosto da se brza ...

taka da nie sme seuste zaglaveni vo faza 2 ...
i fintata e ...
ne samo nie tuka na ova alo planetiche ... nareceno zemja ...
treba site - sekade - do eden - da se prosvetlime ...
i da mislime isto !!!

i nie ...
i tie ...
i onie ...

koga ?

togas !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 14:16
ќе почнам да го штипкам, да го гледам , ако е мило малечко суштество ќе го гилицкам и на крај ќе си го земам дома како милениче , не шега настрана ќе врискам и ќе бегам ко мува без глава
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 17:49


komunikacija so vonzemjani moze samo so nesto sto e univerzalno ...

so zborovi ne mozeme ...
ne e univerzalno ...

so brojki ne mozeme ...
nie sme so dekaden sistem ...
kompjuterite so binaren ...
a tie koj znae kakov sistem koristat ...

mozeme samo so muzikata ...
taa e univerzalna ...

pred godini imase film se vikase "sredba od tret vid" ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 13:44
more magla ke fatam zbris da me nemaзагриженост
... only God can judge me ....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 14:28
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



komunikacija so vonzemjani moze samo so nesto sto e univerzalno ...

so zborovi ne mozeme ...
ne e univerzalno ...

so brojki ne mozeme ...
nie sme so dekaden sistem ...
kompjuterite so binaren ...
a tie koj znae kakov sistem koristat ...

mozeme samo so muzikata ...
taa e univerzalna ...

pred godini imase film se vikase "sredba od tret vid" ...

zoshto be da ne so zborovi?,...ako vekje vikash, moze so muzika,..znachi treba da imaat i ushi,  (ili neshto slichno, za primanje na vozdushnite vibracii)i,....i poleka poleka so gestikulacii i istovremeno izgovaranje,...ke se nauchat obostrano na svojot jazik,...pa,zarem indijancite ,..koga prv pat belcite doshle vo kontakt so niv,...znaele ,shpanski,angliski.( ili mozebi udirale "TAM,TAM"!)...kako ke mu kazesh na E.T. kako se vikash ,...so muzika!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 15:07
KE IZBEGAM!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 67>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.