IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Последна прочитана книга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последна прочитана книга

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 49>
Автор
Порака
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 15:24
posledna i najdobra kniga sto ja imam procitano e"P.S.TE SAKAM" - Sesilija Ahern
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 15:34
Denes ja iscitav Zoki Poki...Zaboraviv kolku e interesna knigata
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 18:14
Базенска библиотека- Алан Холингхрст
Кон врв
alexa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 261
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alexa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 23:29
"sakralni grevovi" od Nora Roberts, se cita vo eden zdiv.
Najveci covek uvek ostaje dete
Кон врв
kosa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kosa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 02:55
idiot dostoevski
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 10:32
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

kama - sutra ..... 




ami taa ne e kniga, tuku vezbanka
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 20:55
Каде отиде љубовта - Харолд Робинс
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
MaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 00:22
FAUST od Johan Volfgang Gete
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 00:47
NEGIRANJE - Kit Albou
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
d_dani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d_dani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 00:49
memoarite na edna gejsa
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 00:51
Originally posted by d_dani d_dani напиша:

memoarite na edna gejsa


IZVINI ALI KE BIDAM ISKREN...voopsto ne mi se dopadna knigata...lesna beletristika fino spakovana...bas nisto posebno
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 21:12
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by d_dani d_dani напиша:

memoarite na edna gejsa


IZVINI ALI KE BIDAM ISKREN...voopsto ne mi se dopadna knigata...lesna beletristika fino spakovana...bas nisto posebno

mene bas mi se dopagja knigava...doznav mn raboti za zivotot na gejsite i voopsto za zivotot vo Japonija vo toa vreme.btw posledni procitani knigi mi se najgolemiot uspeh na svetot-og mandino i teorija na haosot-dzonatan rab
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
adella Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај adella Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 16:27
Да и мене ми се допадна "Мемоарите на една гејша" поради тоа што тоа е дел од историјата на Јапонија која секогаш е интересна и мистериозна, а и ми се допаѓа начинот на кој се следат промените во животот на девојката. Инаку таа е последната книга што ја читав.
Just a girl, but not just onother girl
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 21:34
Denes ja procitav Najgolemata tajna na svetot-Og Mandino...super kniga...
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 49>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.