IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надминат болката и тагата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надминат болката и тагата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 55>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 22:38
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

NE, SRCKO, MENJAM PRAZNINA ZA TAGA




Prazninata nekako i ke ja popolnis ako ne denes togas utre, no tagata i bolkata treba da gi izdrzis sto e mnogu, mnogu tesko .Ne menuvaj nisto .
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 02:33
Болката е грда ствар. Треба да се најде некому на кој ќе можете да се испразните, со некој кој ќе го споделите товарот, а не се да чувате за себе. Доколку посакуваме да ни биде поубаво треба да се бориме за нас, а не да чекаме сета убавина магично да се појави. Треба да се сакаме себеси и да се бориме за нас. Многумина не знаат како да се борат за себе, не знаат како да ја надминат болката... Доколку не знаете побарајте помош, нема што да се изгуби освен болката длабоко која ја осеќаме. Лошо е кога сме растргнати од болка, лошо е кога живееме во минатото кое не кочи да создаваме во сегашноста и кога ме преоптоварува иднината која не ја познаваме. Ние живееме сега, ние живееме овде и треба да се бориме миговите да ни бидат убави, зашто кога сме растргани низ минатото и иднината кои често ни задаваат болка може да се слизнеме во сегашноста која за нас е најбитен момент. Секоја секунда од животот е значајна, дозволете и да струи низ вашиот живот со сета своја убавина, надминете ја болката. Знам како е да се болува, знам што се трауми, но борете се за убавината, немојте да дозволите на слабата самодоверба, грижата на совест, депресијата да ве закочат да не одите напред. Јас стоев во место долго време заради моето минато и плашејќи се за мојата иднина. Но увидов дека тоа не е решение, увидов дека секој прави грешки и на нив учи... Имате пред вас да творите.Творете, радувајте се на успесите, борете се за себеси зашто вие сте си најважни за себе, зашто вие се сакате, зашто сакате убав живот. Борете се за себе, не и се предавајте на депресијата, болката... таа нема да ве однесе никаде каде е убаво, само ке ве однесена нивна територија и ќе ве измачува, камшикува... Жиотот е убав ако ние си го направиме така, животот ќе ми биде убав ако јас го создадам таков... Можете и вие.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Sesrata Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sesrata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 20:05
кога ке се појави тагата едноставно треба да се зивее тој момент, да се тагува, за подоцна да мозес да продолзис понатаму...
sakaj te go ona sto go imate a ne ona za koe mectaete
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 20:11
Кон врв
trnodol Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnodol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 21:37
[QUOTE=mamamd] Ima poveke vidovi taga. Vo zivotot necii tagi sum gi dozivuvala kako svoi i me opteretuvale, a na nekoi sum se smeela. Na moja ucenicka-prvace i poginaa 2 roditeli vo soobrakajka. Bidejki go ucev i bratot go znaev semejniot raskol.Ostanaa so baba koja ne mozese da se snajde, no bidejki bev vo moznost, moite privatni vrski gi iskoristiv kolku mozev finansiski da ne strada.Da se utesi malo dete e nemozno,Na edna prijatelka i umre kuceto. Ne mozev da ne se nasmeam koga placese. Ne sum sadist ama pri tolku covecki tragedii- deca gubat roditeli, majki deca, ne mozam da sozaluvam nekoj sto izgubil milenice, raskinala so decko-deckovski na lager kolku sakas.

sto ti znaci toa decko deckovski
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 21:50
...ОДГОВОР ИМА ВО ДРУГА ТЕМА...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 01:30
so caj od bunika
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 11:04
So maksimalno angaziranje i ispolnuvanje na vremeto so drugi aktivnosti.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 11:06
A KAKO BI NADMINALA SLATKA TAGA FRAGOLA????
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 11:11
So slatki
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 11:13
NE JADAM SLATKI
AMA I NE ME RAZBRA
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 11:15
Pa ne bas,koja taga e slatka mene site mi se gorclivi...
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 11:22
Originally posted by fragola fragola напиша:

Pa ne bas,koja taga e slatka mene site mi se gorclivi...

PA NESHTO SHTO TREBALO DA SE SLUCI NO NE SE SLUCILO NO
KOGA KE SE SETISH SAMO KE SE NASMEVNESH NIZ FANTAZIJA ZA ISTOTO
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 11:27
Stom mozes da se nasmevnes znaci vekje si ja nadminal
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.