IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Што сакаат девојките...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сакаат девојките...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 38>
Автор
Порака
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 11:26
E tek ako e kako "penkalo", nikad nema da polozi...
DeepBlue
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 11:29
Е човек ќе стави некоја статија која навистина вреди да се чита и после да се размисли за неа,а вие одма зезанции прајте.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 11:29
Се смеам ма Бијонсеплазење
Нели во школо не учеа да не бубаме напамет лекции?
Ја ако те фати трема на испит, а?
Кој ќе ти ги шепне формулите... или ќе ѕиркаш во ливчиња?смеење

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 11:40
Статијата е доста поучна Анастеа,а формулите исто и како за секаде,потсетник еден напрај си на мали ливчиња,и после залепи ги на ерогените зони на девојката и ако запнеш некаде одма повторување и Волкот сит и Овците на број.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 11:44
lelelele fikssssssssss te obozavam големо%20гушкање

газење%20од%20смеење  moze so zirkanje ili prepisuvanje???
od anastea ke zirkam........ pihhhhh so mi e gajle..... so ke praj ona ke praem i jasне%20зборувам
смеење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 11:48
Ако препишуваш ќе ти ставам 1(единица) и одма во ќошлутина
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 11:54
Колку е сликовит Фикс-ов. Браво бе момче стално избацуваш некој креативни идеи.големо%20гушкање
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 11:55
Originally posted by fiks fiks напиша:

Статијата е доста поучна Анастеа,а формулите исто и како за секаде,потсетник еден напрај си на мали ливчиња,и после залепи ги на ерогените зони на девојката и ако запнеш некаде одма повторување и Волкот сит и Овците на број.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Се арно Фиксголема%20насмевка
Пази само дури го прајш потсетникот и спремаш ливчињата да не влезе на испит некој друг место тебеплазење


Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 12:05
УУУУУУУУ Анастеа е тоа го изумивзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост
Ќе ја заклучам вратата од амфитеатарот и никој внатре нема да има пристапголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Глен големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање


Изменето од fiks - 25.Јули.2009 во 12:05
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 11:43
Пет лаги со кои се служат сите жени
Колку и да ја сакате својата партнерка и понекогаш ви е тешко да и погледнете на вистината во очи, мора да знаете дека сите жени од време на време лажат. Тоа не се злобни лаги, туку понекогаш тие сакаат да се заштитат себеси или можеби вас.

Сите жени во одредени ситуации лажат, а ни вашето ангелче не е исклучок. Мотивите за лага се различни, исто како и самите лаги. Меѓутоа, постојат 5 најчести лаги кон кои се наклонети сите жени.

1. Не сум лута на тебе

Но таа е и тоа како лута. Немојте да мислите дека туку-така ќе се извлечете. Тоа е една од најчестите женски лаги во врските. Станува збор за фраза која на жените им пружа емотивна заштита откако (не)намерно сте ја повредиле. На пример, доколку го заборавите нејзиниот роденден, нејзе тоа ќе ја повреди.

Иако вие тоа не го доживувате како голема работа, нејзе и е многу важно и нема толку лесно да премине преку тоа. Ќе се прави дека се е во ред, но доколку внимателно анализирате, ситниците ќе ја издадат. Таа лаже за да не помислите дека е премногу чувствителна или злобна. Сепак, кога најмалку ќе се надевате, ќе ве нападне затоа што лутината ќе тлее во неа.

2. Не ми пречи ако одиш во стриптиз-бар со момците

Ја добивте нејзината дозвола за вистинско машко излегување кое вклучува и посета на стриптиз-бар па сега на сите им се фалите дека имате супер девојка. Хмм, размислете уште еднаш... Ако нешто звучи премногу добро за да биде вистинито, тогаш веројатно и не е вистинито. На ниту една жена не и е убаво кога нејзиното момче оди да гледа други голи жени.

Оваа лага е слична на претходната. Со неа жените сакаат да создадат слика дека не им е битно и дека не се љубоморни. Вистината е сосема спротивна-жените се исклучително борбено настроени кога се во прашање нивните момчиња, а посебно кога станува збор за многу сексуални ситуации. Освен тоа, жените сакаат да се во центарот на вниманието и тоа што сте ги одбрале пријателите наместо нејзе, не ја весели ни малку.

3. Во моментов не сум подготвена за врска

Оваа изјава во најголемиот број случаи е лажна. Можеби е кажана со најдобра намера, но сепак е лага. Со неа вообичаено одат и извинувања како: “Само што излегов од една лоша врска” или “Моменално сум сконцентрирана на кариерата”.

Меѓутоа, вистината е многу едноставна-ако слободната жена е барем малку заинтересирана за вас, ќе најде време за да се види со вас. Оваа честа лага проследена со многу извинувања служи за таа да се извлече од непријатна ситуација. Не сака да ве повреди па затоа ви кажува одоколу. Во позадината на оваа лага, всушност се крие-не сум зантересирана.

4. Не ми пречи што јас вечерва ќе ја платам сметката

Не е вистина. Иако таа лага не може да се примени на сите жени, голем дел од нив сеуште очекува дека мажот ќе ја плати сметката по заедничката вечера, посебно доколку тој го иницирал излегувањето. Доколку и дозволите да плати, таа веднаш ќе помисли дека сте неучтив.

Доколку сте ја повикале жената на состанок, би требало барем да се понудите да ја платите сметката. Доколку таа гласно протестира, оставете ја да плати.

Но, доколку нејзиниот протест е благ и го прави тоа од чиста култура, секако дека вие треба да ја платите сметката затоа што во спротивно излегувањето брзо ќе се заврши, а истото се однесува и на врската.

5. Ова беше неверојатно!

Оваа лага спаѓа во сексуалната категорија. Кога жената е во врска со маж, целосно е сконцентрирана на него и честопати е убедена дека тој е вистинскиот. Токму поради тоа, жените често им го кажуваат на мажите она што мислат дека тие сакаат да го слушнат.

На пример, не е реткост жената да одглуми оргазам за нејзиниот маж да биде задоволен со себе бидејќи е добар во кревет. Постојат уште неколку чести сексуални лаги: “Сексот со тебе е најдобриот во мојот живот” или “Ти го имаш најголемиот пенис кој досега сум го видела”. Ова се добронамерни лаги кои служат за подигнување на вашето себепочитување, но на крајот тие се сепак лаги.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 18:55
hehhehe
aj da vidam:

3 od 5 se tocni-prvite tri... potocno ne izlazav:se predomisliv-toa ne se vazi kako lazga, neli?плазење

cetvrtoto nikogas ne mi bilo tema

pettoto= sekogas bilo vistinitoнамигнување




Изменето од Kali - 29.Јули.2009 во 18:56
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 18:56
чоколадни инфузии голема%20насмевка
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 19:01
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

чоколадни инфузии голема%20насмевка


afrodizijakголемо%20гушкање


zenite sakaat....da go napravis nestoto, da go kazes, pred tie i da pomislat deka tokmu toa im treba, i toa go sakaat

намигнување


Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 19:27
внимание .......... покрај чоколадниот афродизијак среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.