IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Добрососедско ми е
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Добрососедско ми е

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 34>
Автор
Порака
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2013 во 09:09
оооо...и на комшииве знае да им пукне филмот...

Бугарин си ја урнал куќата што му била под хипотека и ја истоварил пред банката

Приказната за очајниот Бугарин што поради долгови бил принуден на драстичен потег овие денови кружеше низ медиумите.


Имено, последните пари што ги имал Бугаринот ги вложил во уривање на сопствената куќа, бидејќи повеќе не можел за неа да го исплаќа долгот за хипотеката, пренесува Индекс.

Бидејќи земјиштето на кое се наоѓала куќата не било под хипотека, семејството одлучило да ја урне куќата и да ѝ ја предаде на банката. Буквално. Тие ја урнале куќата и целиот градежен материјал и отпад ги истовариле пред една банка во градот Тетевен.

Пред истоварувањето, Бугаринот и неговото семејство влегле во банката и одлучиле да се подбијат со директорот, преколнувајќи го да не им ја зема куќата. Откако овој одбил, тие му го истовариле отпадот и заминале.



Изменето од Ninja 35 - 16.Декември.2013 во 09:10
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2013 во 09:27
Respect.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 13:47


Овој филм во духот на добрососедствоти ли е?збунетост


Бугарите снимија документарец за Македонија како производ на Коминтерната, во Брисел никој ни да трепне


Нашите молчат и нема никаква реакција.
А кога ќе ми текне на нивните реакции за 2-3 сцени во Трето полувреме...



Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 13:59
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:



Овој филм во духот на добрососедствоти ли е?збунетост


Бугарите снимија документарец за Македонија како производ на Коминтерната, во Брисел никој ни да трепне


Нашите молчат и нема никаква реакција.
А кога ќе ми текне на нивните реакции за 2-3 сцени во Трето полувреме...



 

Го гледав првиот дел од филмот . Феноменален . Чекам со задоволство вториот дел .
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 14:05

Феноменален?
По што е феноменален, ќе сакаш да споделиш со нас?
Може да ставиш и некој линк па и ние да го изгледаме.



Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 14:13
http://www.btv.bg/shows/btv-dokumentite/videos/video/1672281323-Makedoniya_%E2%80%93_posledniyat_proekt_na_Kominterna_(Epizod_1_1_chast).html
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 14:17
незнам зошто толку возбудување...па и бугарите се исто такво како и грците, србите, албанците...мислите дека се ве нешто подобри???    
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 14:19
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

незнам зошто толку возбудување...па и бугарите се исто такво како и грците, србите, албанците...мислите дека се ве нешто подобри???    
 

Кажи нешто ново . Знаеме дека на вас сè некој или нешто ви пречи .
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 14:23
не некој или нешто...ни пречи секој што не ни сака добро.а тука се вклопуваат сите околу нас.
не викам дека и ние не сме кавгаџии ама историјата и сегашноста покажуваат дека и вие бугарите не сте ништо подобри во тој спорт
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 15:30
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:



Феноменален?
По што е феноменален, ќе сакаш да споделиш со нас?
Може да ставиш и некој линк па и ние да го изгледаме.




Го изгледав и јас. Верувај ништо нема да пропуштиш ако не го гледаш. Нема да најдеш ништо ново што досега не си слушнала. Изгубено време!

Група бугарзирани Македонци, кои ја повторуваат веќе одамна познатата мантра. Неизбежени беа и извадоците од интервјуто со Венко Марковски пред неговата смрт, женаму Филомена и некоја си Маја Вапцарова. Како тие биле принудени насила од тогашните власти да се попишат како Македонци..... како АСМОМ се одржал во некоја воденица, а не во Прохор Пчински....за азбуката, како немало Македонци, немало јазик... се прошетаа до Блед....кажаа неколку реченици за средбата Тито-Димитров и балканската федерација....за Гоце Делчев и пренесувањето на неговите коски во Скопје....за отварањето на училишта, театри, книжарници во Пиринска Македонија по војната..... како народот тоа не го сакал, ама биле принудени од комунистите......

Празно, штуро и еднострано!

Изменето од Platenik - 06.Февруари.2014 во 15:34
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 15:39
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

незнам зошто толку возбудување...па и бугарите се исто такво како и грците, србите, албанците...мислите дека се ве нешто подобри???    



Не што не се подобри, туку се полоши!

Другите барем си знаат дека сме различни и си тераат некој свој филм.

Овие, мнозинството се одродени Македонци (2-3 милиона), а веќе е докажано дека одродените секогаш се поголеми католици од Папата. Јаничарите се добро документирани.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 15:43
Originally posted by Platenik Platenik напиша:



Го изгледав и јас. Верувај ништо нема да пропуштиш ако не го гледаш. Нема да најдеш ништо ново што досега не си слушнала. Изгубено време!


Значи сепак нема да го гледам.
Ти верувам на зборовите и секако има поубави начини да се потроши времето, од гледање бугарски мантри.да




Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 16:06
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by Platenik Platenik напиша:



Го изгледав и јас. Верувај ништо нема да пропуштиш ако не го гледаш. Нема да најдеш ништо ново што досега не си слушнала. Изгубено време!


Значи сепак нема да го гледам.
Ти верувам на зборовите и секако има поубави начини да се потроши времето, од гледање бугарски мантри.да




 


голема насмевка 

Ане ,  ја гледаш едната страна на монетата  ама другата не сакаш .... и во истиот момент ,  ќе ми солиш памет доста е . Од вчера си со функција и одма со стариот алат - двоен аршин ....твоја зачувана марка  . Мислам и ќе направам сè можно да не си губам времето со тебе и со Охриѓанскиот емигрант .


Изменето од емил - 06.Февруари.2014 во 16:07
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2014 во 16:11

Ич да не си губиш времето со мене.
Не мешај некакви “функции“ со муабетот кога си нема врска едното со другото.
Двојни аршини немам. Не сакам само да си губам времето на нешто што ми е веќе видено и познато.

А инаку не сум бугаро-мразач, ако мислиш на тоа. Имам пријатели од Бугарија. Оние што ме почитуваат и не се обидуваат да ме навредуваат, ниту да ми солат памет која сум, каква сум или какви биле моите дедовци.
намигнување


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.